Válogatott: Ha nyerünk a zárt kapus meccsen, kijutunk a vb-re – Egervári

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2015.10.01. 11:30
Október 8-án nézők nélkül kénytelen lejátszani a Feröer elleni Európa-bajnoki selejtezőjét a magyar labdarúgó-válogatott. A legutóbbi zárt kapus meccsen 2–2-es döntetlenre végeztünk vb-selejtezőn Romániával. Az akkori szövetségi kapitány, Egervári Sándor szerint ha aznap nyerünk, kijutottunk volna Brazíliába.

„Ha a hangulatot egy szóval kellene jellemeznem, azt mondanám: nyomasztó – mondta Egervári Sándor a lokal.hu-nak. – Úgy kell felpörgetni a játékosokat, hogy a zárt kapus büntetésről nem ők tehetnek. Nekem nagyon rossz élményem van, hiszen amikor a románokat fogadtuk, második helyen álltunk a selejtezőcsoportban, ráadásul a meccsen is végig vezettünk, a lefújás előtt azonban kaptunk egy olyan gólt, amelyet szabálytalanság előzött meg.” Egervári Sándor a lokal.hu-nak. – Úgy kell felpörgetni a játékosokat, hogy a zárt kapus büntetésről nem ők tehetnek. Nekem nagyon rossz élményem van, hiszen amikor a románokat fogadtuk, második helyen álltunk a selejtezőcsoportban, ráadásul a meccsen is végig vezettünk, a lefújás előtt azonban kaptunk egy olyan gólt, amelyet szabálytalanság előzött meg.”

„Pedig ha győzünk, kijutottunk volna a vébére. És itt jön a képbe a szurkolói támogatás, hiszen egy telt házas mérkőzésen a játékvezetőn is ott a nyomás, hogy az utolsó percben lefújjon egy ilyen szituációt.”

„Ellenfelünknek nincs veszítenivalója, nekünk viszont annál több. Ettől függetlenül bizakodó vagyok, és ha komolyan gondoljuk, hogy ott akarunk lenni az Európa-bajnokságon, akkor Feröert ilyen körülmények között is le kell győznünk.”

Legfrissebb hírek

Női kézi-vb: negyeddöntőben a brazilok; Románia hozta a kötelezőt

Kézilabda
2025.12.05. 17:00

Megvertük a románokat, nagy lépést tettünk a negyeddöntő felé a női kézi-vb-n

Kézilabda
2025.12.03. 19:41

Golovin Vlagyimir: Olyan, mintha kétszer kellett volna ezt megnyernünk

Kézilabda
2025.12.03. 19:41

Siti Beáta: Ha el akarja érni céljait a válogatott, akkor nyerni kell Románia ellen

Kézilabda
2025.12.03. 13:09

Lex Novák – Csinta Samu publicisztikája

Egyéb egyéni
2025.12.02. 23:57

Presztízspárharc – Szendrei Zoltán jegyzete

Kézilabda
2025.12.02. 23:50

Romániában állítják: az újpesti Duarte Bukarestben folytatja

Labdarúgó NB I
2025.11.28. 14:26

Nyolcvanhat százalékos (!) svájci kapusteljesítmény a női kézi-vb-n, dugó miatti csúszás után román siker a horvátok ellen

Kézilabda
2025.11.27. 19:56
Ezek is érdekelhetik