Női futsal: a világ legjobbja ellen készül a magyar válogatott

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.11.04. 07:37
Női futsalválogatottunk felkészülési mérkőzés keretében kedden és szerdán is összeméri erejét a világranglista-első spanyol válogatottal Gyöngyösön – számolt be róla a Magyar Labdarúgó-szövetség hivatalos honlapja.

Utolsó mérkőzéseit májusban, a moszkvai Győzelem napja tornán játszotta a magyar csapat Oroszországban. A viadalon Spanyolország női futsalválogatottja is az ellenfelek között volt, együttesünk a gól nélküli félidő után 5–0-s vereséget szenvedett a világ legjobb női futsalegyüttesétől.

Sito Rivera, a mieink szakvezetője elmondta: a gyöngyösi mérkőzéseken nem a győzelem az elsődleges cél, a csapat fejlődése a fontos, valamint az, hogy egy világszínvonalú ellenféllel szemben helytálljon a gárda, és méltóan képviselje a magyar futsalt.

„A mérkőzés célja, hogy tanuljunk és fejlődjünk, hiszen egy világbajnok együttes ellen játszunk majd, melynek egytől-egyig profi játékosok a tagjai. A spanyolok rendszeresen napi kétszer edzenek, ellentétben a mi keretünk tagjaival. Úgy gondolom, hogy számunkra a tisztes helytállás a fontos, megpróbáljuk megnehezíteni a vendégek dolgát” – mondta Sito Rivera az mlsz.hu-nak.

A spanyolok elleni keddi és szerdai mérkőzés is 17.30 órakor kezdődik a Gyöngyösi Városi Sportcsarnokban.

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok:
Vincze Anikó (Astra HFC), Torma Lilla (Hajdúböszörményi TE)
Mezőnyjátékosok: Csepregi Gabriella (VIS Lanciano), Üveges Katalin (VIS Lanciano), Megyes Ágnes (Astra HFC), Kovács Aliz (Miskolci Vénusz), Nagy Ágnes (Hajdúböszörményi TE), Halászi Kinga (Hajdúböszörményi TE), Radics Ágnes (DEAC), Szekér Anita (BME FC), Ganczer Hajnalka (BME FC), Szórádi Nikoletta (Rába ETO), Varga Adél (Tolna Mözs)

Legfrissebb hírek

„Szakmailag logikus lenne a két meccs, de túlságosan az NB I-es csapat felé billenne a mérleg nyelve” – Lőw Zsolt az osztályozóról

Labdarúgó NB I
Tegnap, 18:46

NB II: képernyőre kerül a Vasas és a Honvéd

Labdarúgó NB II
Tegnap, 13:10

NB I: döntött az MLSZ, jön az osztályozó

Labdarúgó NB I
2026.04.14. 20:05

Labdarúgás: győzött az U16-os válogatott Luxemburg ellen

Utánpótlássport
2026.04.11. 14:23

Népsport: nem volt esélyünk a tanítómesterek ellen

Népsport
2026.04.11. 10:52

A kupadöntőn lesz első alkalommal VAR magyar női futballmérkőzésen

Labdarúgó NB I
2026.04.10. 11:12

Révész Attila két NB I-es ukrán játékos miatt szólt be az MLSZ-nek, a szövetség közleményben reagált

Magyar válogatott
2026.04.05. 15:18

Az MLSZ fegyelmi bizottsága a Nyíregyházát és a Diósgyőrt is megbüntette

Labdarúgó NB I
2026.04.01. 18:19
Ezek is érdekelhetik