Videó: Szoboszlai duplázott a Lipcse edzőmeccsén, 20 méterről is betalált
A világbajnokság ideje alatt sem lassít az RB Leipzig magyar válogatott középpályása, Szoboszlai Dominik: a játékos kétszer is betalált csapata pénteki felkészülési mérkőzésén a lengyel élvonalbeli bajnokságban szereplő Radomiak ellen (6–0).
![]() |
Szoboszlai nagyszerű őszi szezont futott, gólokkal készül a folytatásra (Fotó: RB Leipzig/Twitter) |
Szoboszlai először a 42. percben iratkozott fel az eredményjelzőre, méghozzá egy megpattanó lövésnek köszönhetően. A magyar válogatott újdonsült csapatkapitánya Emil Forsbergtől kapott labdát a tizenhatos előterében, majd az átvételt követően azonnal célba vette a kaput. A labda félmagasan, a hosszú sarokban kötött ki, igaz, megpattant a menteni igyekező védő lábán.
A második Szoboszlai-gól 73. percben született, a 22 éves futballista Kevin Kampl előkészítéséből tekert az alsó sarokban.
Szoboszlai góljai az alábbi videóban megtekinthetők, 20:35-nél és 1:07:55-nél:
A Lipcse másik két magyarja nem lépett pályára, Willi Orbán pihent, Gulácsi Péter még lábadozik a sérüléséből.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
RB Leipzig–RKS Radomiak Radom 6–0 (Laimer 31., Szoboszlai 42., 73., Köhl 65., Schierack 86., Sokol 90+3. – öngól)