Légióskörkép: Megyeri remekelt; Bognár debütált; Kleinheisler betalált

B. A.B. A.
2022.02.07. 08:28
Kleinheisler László betalált (Fotó: Getty Images, archív)
Ahogy olvasóink megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiós labdarúgóink előző heti teljesítményét. Tekintse át, mi történt a magyar futballistákkal a múlt héten!

Megyeri Balázsnak jelentős szerepe volt abban, hogy csapata, az AEL 2–1-re legyőzte a bajnoki címért versengő Ariszt a ciprusi labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának hétfő esti limassoli derbijén. A mezőny második feléből felfelé igyekvő AEL kétgólos előnyt szerzett az első félidő derekára, de ahhoz, hogy ebből egygólnyi megmaradjon, Megyeri Balázs nagy védései is kellettek. A tudósítások szerint a meccs elejétől jól védő magyar kapus különösen az utolsó tíz percben lépett elő főszereplővé, mint a mellékelt videó is mutatja, többször is bravúrral verte vissza a november közepe óta veretlen zöldek rohamait.

A héten igazolt Bognár István szombaton debütált a ciprusi Arisz Limassol labdarúgócsapatában: a Paksról szerződtetett futballista kezdőként a 63. percig volt a pályán a Gyurcsó Ádám nélkül felálló AEK Larnaca ellen gól nélküli döntetlenre végződő mérkőzésen.

A svájci Grasshoppers magyar válogatott jobbhátvédje, Bolla Bendegúz a listavezető Zürich elleni hazai meccsen, a 43. percben gólpasszt adott Dominik Schmidnek, és azzal a találattal még vezetett a csapata, amely végül 3–1-es vereséget szenvedett. Bollának ez volt a 15. bajnoki meccse a svájci élvonalban és két gól mellett a mostani volt a harmadik gólpassza.

Hiába került hátrányba már az első tíz percben az NK Osijek, Kleinheisler László is betalált, így az eszéki együttes 3–1-es győzelmet aratott a Hrvatski Dragovoljac otthonában. A magyar válogatott középpályás átlövése az egyik védőn irányt változtatva vágódott védhetetlenül a kapuba. Kleinheislernek ez volt a harmadik bajnoki gólja a most zajló idényben – igaz, egyes források öngólként könyvelték el a találatot.

A GÓLT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!

JANUÁR 31., HÉTFŐ

CIPRUS, 1. DIVISION
19. FORDULÓ
Arisz–AEL Limassol 1–2
AEL Limassol: A kiválóan védő Megyeri Balázs végigjátszotta a meccset.

FEBRUÁR 1., KEDD

CIPRUS, CIPRUSI KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Omonia Nicosia–Xilotimbu (II.) 2–1 – továbbjutott: az Omonia, 7–1-es összesítéssel
Omonia: Lang Ádám nem volt a keretben.

FEBRUÁR 2., SZERDA

Olympiakosz Nicosia–APOEL 0–4 – továbbjutott: az APOEL, 6–1-es összesítéssel
APOEL: Vinícius Paulo végigjátszotta a mérkőzést.

INDIA, SUPER LEAGUE
ALAPSZAKASZ

East Bengal–Chennaiyin FC 2–2
Chennaiyin: Koman Vladimirt a 66. percben lecserélték.

FEBRUÁR 3., CSÜTÖRTÖK

Anorthoszisz–Pafosz 0–0 – továbbjutott: az Anorthoszisz, 3–1-es összesítéssel
Anorthoszisz: Novothny Somát a 70. percben lecserélték.

FEBRUÁR 5., SZOMBAT

20. FORDULÓ
AEK Larnaca–Arisz 0–0
AEK Larnaca: Gyurcsó Ádámot nem nevezték; Arisz: Bognár István kezdő volt, a 63. percben lecserélték.

HOLLANDIA, EREDIVISIE
21. FORDULÓ
Utrecht–Cambuur 3–2
Cambuur: Kiss Tamás a 83. percben állt be csereként.
PSV Eindhoven–AZ Alkmaar 1–2
AZ: Kerkez Milos a kispadon ült.

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
22. FORDULÓ
Gorica–Hajduk Split 0–4
Hajduk: Lovrencsics Gergő kezdett, a 75. percben lecserélték.

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
20. FORDULÓ
Piast Gliwice–Pogon Szczecin 0–2
Piast Gliwice:Vida Kristophert nem nevezték.
Lechia Gdansk–Slask Wroclaw 2–0
Slask: Tamás Márk sérült, nem nevezték.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
21. FORDULÓ
Augsburg–Union Berlin 2–0
Union Berlin: Schäfer Andrást nem nevezték.
1. FC Köln–Freiburg 1–0
Freiburg: Sallai Roland a szünetben állt be.
Mainz–Hoffenheim 2–0
Mainz: Szalai Ádám a 87. percben állt be.
Bayern München–RB Leipzig 3–2
Leipzig: Gulácsi Péter és Willi Orbán kezdőként végigjátszotta a meccset, Szoboszlai Dominik a szünetben állt be.

OLASZORSZÁG, SERIE B
21. FORDULÓ
Alessandria–Pisa 1–1
Pisa: Nagy Ádám kezdett, végigjátszotta a meccset.
Benevento–Parma 0–0
Parma: Balogh Botond a cserepadon ült.

SVÁJC, SUPER LEAGUE
20. FORDULÓ
Grasshoppers–Zürich 1–3
Grasshoppers: Bolla Bendegúz kezdőként végigjátszotta a meccset és a 43. percben gólpasszt adott.

TÖRÖKORSZÁG, SÜPER LIG
24. FORDULÓ

Trabzonspor–Kasimpasa 1–0
Kasimpasa: Varga Kevint nem nevezték.
Fenerbahce–Istanbul Basaksehir 0–1
Fenerbahce: Szalai Attila kezdett, és végig is játszotta a meccset.

Pafosz–Anorthoszisz 1–1
Anorthoszisz: Novothny Soma kezdett, és végig is játszotta a meccset.
AEL Limassol–APOEL 2–3
AEL Limassol: Megyeri Balázs védte a hazaiak kapuját; APOEL: Vinícius Paulo végigjátszotta a meccset.

21. FORDULÓ

Ajax–Heracles 3–0
Heracles:Szőke Adriánt a 84. percben cserélték be.

22. FORDULÓ
NK Hrvatski dragovoljac–NK Osijek (Eszék) 1–3
Osijek: A gólt szerző Kleinheisler László kezdőként 86 percet töltött a pályán.

ALAPSZAKASZ

Chennaiyin FC–Mumbai City 0–1
Chennaiyin: Koman Vladimir nem volt a keretben.

Eindhoven: Rácz Barnabás

A körképben a külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, illetve válogatott-kerettagságig jutó légiósok mérkőzéseit gyűjtöttük össze.