Bundesliga: Sallai gólját elvette a VAR, Szalai beállt a Mainzba

2022.02.05. 18:08
Sallai Roland ollózva is megpróbált gólt szerezni, de nem járt sikerrel a Köln ellen (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesligában a 15.30 órakor kezdődött mérkőzéseken három magyar légiós csapata lépett pályára: Sallai Roland csereként beállva lesgólt szerzett a Kölntől vereséget szenvedő Freiburgban, a Mainzban Szalai Ádám beállt volt csapata, a Hoffenheim ellen, Schäfer Andrást viszont nem nevezte az Union Berlin.

A Bundesligában szereplő válogatott légiósaink közül Sallai Roland az előző fordulóhoz hasonlóan ezúttal is csereként kapott lehetőséget a Freiburgban, a szünetben állt be, 1–0-s hátránynál a Köln elleni mérkőzésen. Az 50. percben ki is lőtte a bal alsó sarkot, de videózás után les címén érvénytelenítették a találatát, így ki is kapott csapata.

Szalai Ádám éppen a héten számolt be részletesen téli kálváriájáról, illetve fejműtétjéről, amely után a 21. fordulóban tért vissza a pályára, a 87. percben állt be a Mainzba korábbi csapata, a Hoffenheim ellen 2–0-ra megnyert mérkőzésen.

Az Union Berlinben továbbra is várni kell a téli szerzemény, Schäfer András bemutatkozására, akit nem neveztek az Augsburg ellen 2–0-ra elveszített mérkőzésre.

Három nyeretlen bajnoki után idegenben, a Stuttgart vendégeként győzött a Frankfurt, ikszelt a Bielefeld a Mönchengladbach ellen.

NÉMET BUNDESLIGA
21. FORDULÓ
Augsburg–Union Berlin 2–0 (Gregoritsch 16., A. Hahn 59.)
Union Berlin: Schäfer Andrást nem nevezték.
Arminia Bielefeld–Borussia Mönchengladbach 1–1 (Serra 19., ill. Pléa 38.)
1. FC Köln–Freiburg 1–0 (Modeste 23.)
Freiburg: Sallai Roland a szünetben állt be.
Mainz–Hoffenheim 2–0 (Li Dzse Szung 79., Niakhaté 83. – 11-esből)
Mainz: Szalai Ádám a 87. percben állt be.
VfB Stuttgart–Eintracht Frankfurt 2–3 (Anton 42., Kalajdzic 70., ill. N'Dicka 7., Hrustic 47., 77.)