Hiába egyenlített kétszer is az RB Leipzig, a Bayern München győzött

SZABÓ RÓBERTSZABÓ RÓBERT
2022.02.05. 18:16
Egy félidő után is a Bayern Münchennél volt az előny (Fotó: AFP)
Nem tudott meglepetést okozni a nagy nyomást az ellenfelére helyező Bayern München otthonában az RB Leipzig, amely 3–2-re kikapott a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 21. fordulójában.

NÉMET BUNDESLIGA
21. FORDULÓ
BAYERN MÜNCHEN–RB LEIPZIG 3–2 (2–1)

München, Allianz Aréna, 10 000 néző. Vezette: S. Jablonski
BAYERN:
Neuer – Pavard, Süle, L. Hernandez (Upamecano, 73.) – Gnabry, Kimmich, Tolisso (Musiala, 63.), Coman (Nianzou, 84.) – T. Müller (Sabitzer, 84.), L. Sané – Lewandowski, Vezetőedző: Julian Nagelsmann
LEIPZIG: Gulácsi – Mukiele (Henrichs, 72.), Orbán, Gvardiol – Klostermann, Laimer (Haidara, 61.), Kampl (Szoboszlai, a szünetben), Angelino – Olmo (Forsberg, 61.), Nkunku – An. Silva (Poulsen, 80.). Vezetőedző: Domenico Tedesco
Gólszerző: T. Müller (13.), Lewandowski (44.), Gvardiol (58. – öngól), ill. An. Silva (27.), Nkunku (53.)

A Bayern München nagyon magabiztos letámadásra építő játékkal kezdte a mérkőzést – ebben persze az is nagy szerepet játszott, hogy Julian Nagelsmann, akárcsak a Hertha BSC, az RB Leipzig ellen is háromvédős felállásban küldte pályára csapatát. A magasan védekező bajorok már az első percekben zavart okoztak a lipcseiek védelmében, a kis passzokat nem tudták jól megjátszani, a 13. percben pedig megérkezett az első csapás: Willi Orbán passza után Corentin Tolisso letámadta Konrad Laimert, a labda Robert Lewandowski elé pattant, akinek a lövését még bravúrral védte Gulácsi Péter, a kipattanót azonban az üresen érkező Thomas Müller könnyedén kapuba pofozta.

A folytatásban az RB Leipzignek továbbra is nagy futómennyiséget kellett nyújtania ahhoz, hogy érdemben mérkőzésben tudjon maradni, de sikerült így is kihasználnia a Bayern rendszerének hibáit. A 27. percben Niklas Süle rontása vezetett ahhoz, hogy Christopher Nkunku labdát csenjen, majd a védelem mellett üresen kilépő Konrad Laimer elé passzoljon. Az osztrák lövését Manuel Neuer még védeni tudta, s a kipattanó hiába hagyta volna el az alapvonalon a pályát, André Silva még pont odaért, beletette a lábát, és a labda a kapufáról a kapuba pattant (1–1).

A gól ellenére továbbra is a Bayern maradt fölénybe, a 36. percben Lewandowski igyekezett labdát szerezni Josko Gvardiol előtt, Serge Gnabryhoz passzolt, aki nagyszerűen találta meg a két védő között kiugró Müllert, a gólt azonban érvénytelenítették. A videobírózás után kiderült, a lengyel támadó a horvát védővel szemben szabálytalan volt. Ennek ellenére még a félidő vége előtt előnybe kerültek a bajorok, Robert Lewandowski Gulácsi Péter mozgásával ellentétes irányba fejelte a labdát, amely így védhetetlen volt a magyar kapus számára.

A fordulás után érkezett Szoboszlai Dominik, amivel az RB Leipzig támadójátéka is felélénkült, az 53. percben pedig Christopher Nkunku Laimer fantasztikus kiugratása után meg is szerezte a vendégek második egyenlítő gólját. Az öröm azonban nem tartott sokáig: öt perccel később Serge Gnabry elé került a labda, a szélső be akarta adni, de az a blokkolni igyekvő Josko Gvardiolról Gulácsi kapujába pattant. 3–2

A hátralévő időben továbbra is a Bayern München volt fölényben, a lipcseiek legnagyobb egyenlítési lehetősége a 70. percben Szoboszlai távoli lövéséhez köthető. A két csapat közül a bajorok őrizték meg két mérkőzése tartó veretlenségi sorozatát, és kilenc ponttal vezetik a tabellát az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Borussia Dortmund előtt.

18. Greuther Fürth20241417–52–3510

90+4. perc: Itt a mérkőzés vége.

90+2. perc: Musiala passzolt Sané elé, azonban eltörte a labdát és nem találta el Gulácsi kapuját.

90+1. perc: Szoboszlai passzolt Nkunku elé, azonban a partjelző jelzett, a francia lesen volt.

HÁROM PERC A RÁADÁS

88. perc: Nincs szabálytalanság! Nagyon szép cseleket mutatott be a pálya jobb szélén Nkunku, azonban végül a földön kötött ki, de a játékvezető nem fújt a sípjába.

87. perc: Szoboszlai lépett oda Kimmichnek, aki egyből letámadta a magyar középpályást, de már folytatódik a mérkőzés.

86. perc: Lewandowski elengedte a labdát, Sané lőtt, azonban Gulácsi védeni tudott.

84. perc: Jöhetnek az újabb hazai cserék: Thomas Müller és Kingsley Coman hagyja el a pályát, a helyükön Marcel Sabitzer és Tanguy Nianzou.

82. perc: Upamecano veszítette el a labdát, Forsberg elé került a labda Nkunku passzát követően, a svéd első lövésébe azonban beleugrott Süle, a másodikat pedig pont Neuer kezébe lőtte.

81. perc: Szoboszlai végezte el a szabadrúgást, ezúttal nem kapura lőtt, hanem Angelino elé passzolt, azonban a spanyol nem tudta jól középre tenni a labdát.

80. perc: André Silva hagyja el a pályát, Youssef Poulsen a helyén.

80. perc: Pavard volt a szabálytalan Szoboszlaival szemben, a francia későn lépett oda a magyarnak.

A lipcseiek talán legnagyobb helyzete a második góljuk után... Szoboszlai lőtt távolról, Neuer védett.

10 000 néző a helyszínen!

74. perc: Henrichs volt szabálytalan Comannal szemben, amiért a játékevzető sárga lapot osztott ki. A tizenhatos jobb széléről járó szabadrúgás után azonban nem alakult ki nagyobb lehetőség a Bayern előtt.

73. perc: Érkezik a volt lipcsei: Lucas Hernández helyére érkezik Dayot Upamecano.

72. perc: Nem maradt ember Szoboszlaira, a középpályás megigazította a labdát, távolról lőtt, Neuer pedig nem tudta fogni a labdát, azonban újabb helyzet már nem alakult ki.

72. perc: Újabb csere a vendégeknél: ezúttal a sokat hibázó Mukiele helyére érkezik Benjamin Henrichs.

71. perc: Kolstermann és Mukiele között talált területet Lewandowski, Gnabry pedig tökéletes íveléssel szolgálta ki a lengyelt, azonban a labda hiába tartott a kapu irányába, nem találta el azt.

70. perc: Szoboszlai és Kimmich harcolt a labdáért, mindketten a földön maradtak, de már Bayern-szabadrúgással folytatódik a mérkőzés.

69. perc: Újabb Bayern-próbálkozás, ezúttal Coman lőtt, de messze a kapu fölé.

Gnabry öröme a harmadik Bayern gól után. Ebben azért Gvardiol is nagy szerepet játszott.

64. perc: André Silva maradt a földön, miután Lucas Hernándezzel ütközött, azonban a játékvezető nem ítélt szabálytalanságot. Labdaejtéssel folytatódik a mérkőzés.

63. perc: A hazaiak is cserélnek: Tolisso helyére érkezik Musiala.

63. perc: Nkunku késett le a labdáról, Lucas Hernándezt talpalta le, a játékvezető sárga lapot adott a franciának.

62. perc: Gnabry fantasztikusan lépett be Gvardiol elé, Lewandowski jól mozgott ki két védő közül, azonban ziccerben a kapu mellé lőtt.

61. perc: Kettős csere a vendégeknél: Dani Olmo és Konrad Laimer hagyja el a pályát, a helyükön Emil Forsberg és Amadou Haidara.

58. perc: GÓL! Gulácsi kirúgása után Coman szerzett labdát, Gnabry elé passzolt, akinek a beadása megpattan Josko Gvardiolon, ami után a kapuban kötött ki a labda, ismét vezet a Bayern München.3–2

53. perc: GÓL! Laimer szerelt a pálya közepén, nagyszerű ütemben ugratta ki Nkunkut, aki a leshatárról indulva egy az egyben vezethette Neuerre a labdát, aki mellett a kapuba lőtt, így megszerezte az egyenlítőgólt. 2–2

52. perc: Orbán mögé rúgta be a labdát Thomas Müller, Lewandowski kilépett, de épphogy elment a lába előtt a passz.

51. perc: A második félidő első nagyobb vendég helyzete ismét Olmo előtt adódott: a spanyol nagyjából 17 méterről lőtt, de Neuer kezébe ment a labda.

50. perc: Laimer ért kézzel a labdához, de a szabadrúgásból ezután nem alakult ki helyzet.

48. perc: Tolisso lőtt távolról, azonban a próbálkozása nem volt veszélyes, messze elkerülte a kaput.

A várható gólok számában a Bayern München vezet... A bajorok az első játékrészben várhatóan 2.05, míg a lipcseiek 1.79 gólt szerezhettek volna. Az eredmény nagyjából tükrözi is a számokat.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

46. perc: Kevin Kampl helyére érkezik Szoboszlai Dominik.

És Lewandowski megoldotta a fejjel... Avagy a második gól főszereplői.

Lehetne ennél jobb idénye Thomas Müllernek? A német támadóközéppályás az elmúlt 24 mérkőzéséből – amelyeken kezdőként lépett pályára a Bayern Münchenben – 18 alkalommal szerzett gólt, vagy osztott ki gólpasszt.

Legutóbb hat éve volt ilyen... Niklas Süle 2016 novembere óta első alkalommal hibázott úgy, hogy azt az ellenfél gólja kövesse.

45+3. perc: Vége az első félidőnek. Összeségében elmondható, a Bayern végig dominált, a Leipzig pár jó labdaszerzés után azonban három nagyobb helyzetet is kialakított, ebből egy gól is született. A második félidőben ilyen játékképpel kevés esélye lehet a Leipzignek a fordításra.

45+2. perc: Orbán blokkolt jól! Kingsley Coman elé került egy lepattanó labda, a kapu jobb oldala felől próbált lőni, de a jó ütemben kilépő magyar védő blokkolni tudott. A szöglet után Sané forgatta meg Kamplt, a rövid sarokra húzta vissza a labdát, de nem találta el a kaput.

45+1. perc: Lucas Hernández kapott nagy lendületet, nem volt előtte senki, ráadásul a védők is hátráltak. Konrad Laimer volt az, aki visszalépett, de csak sárga lapot érő szabálytalansággal tudta megállítani a franciát. A közel 35 méterről elvégzett szabadrúgás a sorfalban kötött ki.

HÁROM PERC A RÁADÁS!

Átlépte a 300-at... Már 301 gólos a Bundesligában Robert Lewandowski.

44. perc: GÓL! Kingsley Coman kapott fantasztikus indítást, Robert Lewandowskit találta meg a labda, aki 11 méterről magabiztosan fejelt a jobb alsóba. Az ellenkező irányba mozgó Gulácsi Péternek nem volt esélye védeni, azonban még így is beleért a labdába. 2–1

Lipcsei öröm az egyenlítő gól után. Azóta már kétszer is közel volt a vezetés megszerzéséhez a Bayern...

41. perc: Coman ívelt középre Mukiele mellett, Lewandowski megelőzte Gvardiolt, azonban a lengyel fejese elkerülte a kaput.

Az előző eset képekben...

36. perc: GÓL! Avagy mégsem!Gnabry ívelte középre a labdát, Müller megelőzte Klostermannt és két ember között nagyszerűen a kapuba fejelt. A gólt azonban visszanézte a játékvezető, Lewandowskit pedig szabálytalannak látta a labdaszerzés előtt Gvardiollal szemben, így érvénytelenítette a találatot. A lengyel egyébként ténylegesen később ért oda, mint a horvát védő.

34. perc:Lecsúszott a beadás, de milyen íve volt! A Bayern München másodpercek alatt játszotta át a labdát a Leipzig középpályályán, Kingsley Coman kapott egy indítást, gyorsabb volt a védőjénél, majd középre ívelt. A labda ennek ellenére Gulácsi kapuját vette célba, a kapus ujjheggyel beleért még, így csak a kapufát találta el. Nagy lehetőség volt!

32. perc: Gulácsi védett bravúrral! Thomas Müller vette le a lepattanót, kapásból lőtt, Kampl beleblokkolt a labdába, de a magyar védeni tudta a jobb alsó sarokba tartó labdát.

A kezdés jó volt, de a vezetés már nincs meg.

27. perc: GÓL! Egy bajor labdavesztés után Nkunku vitte rá Sülére a labdát, majd az üresen érkező Laimer elé passzolt, azonban ezt a próbálkozást még védeni tudta Manuel Neuer. A kapuson átpörgő labda az alapvonalon hagyta volna el a játékteret, de André Silva még időben odaért, belepiszkált, és a kapufa segítségével megszerezte a vendégek egyenlítőgólját. 1–1

26. perc: Gnabry volt a szabálytalan Angelinoval szemben. A spanyol nagyszerűen védekezett, de a német kissé odaszúrt ellenfelének.

25. perc: Túl a félidő felén. A Bayern München igen agresszív letámadó futballt játszik, általában igyekszik a bajor együttes már csírájában elfojtani a Leipzig labdakihozatalát. Ez eddig sikeres is volt, hiszen Thomas Müller gólját is egy ilyen szituáció előzte meg, azonban a hátrányát is megmutatta a müncheniek taktikája, hiszen a lipcseiek viszonylag könnyen átjátszották a középpályájukat, ha akadt egy kis területük.

22. perc: Lucas Hernández volt szabálytalan a félpályánál André Silvával szemben, amit Jablonski játékvezető sárga lappal „jutalmazott".

20. perc: Agresszív letámadással operál a Bayern München, de ennek meg is van az eredménye. Leroy Sané volt agresszív ezúttal, nagyszerű labdát szerzett, majd egy szép csellel indult meg a kapu felé. A szélső ezután a két védő közt kiugró Comant választotta, a francia azonban elhibázta a helyzetet, és a jobb kapufa mellé lőtt.

19. perc: Ismét Olmo helyzetben! A spanyol középpályás ezúttal Nkunkutól kapott egy kiugratást, de Manuel Neuer ismét védeni tudott.

Sorozatban 68. bajnoki mérkőzésén szerzett legalább egy gólt a Bayern München.

16. perc: ÓRIÁSI VÉDÉS! André Silva próbálta kapura tenni a labdát, de a Lucas Hernándezről lepattanó lövés Dani Olmo előtt kötött ki. A spanyol nagyjából 10 méterről próbálkozott, lapos lövése azonban kisebb csodával pont Manuel Neuer kesztyűjében állt meg.

15. perc: Kevés kellett volna a másodikhoz! Gnabry tudott a tizenhatoson belülre törni, be is tette középre a labdát, de Lewandowski előtt épphogy elcsúszott.

13. perc: GÓL! Kis passzokkal operált az RB Leipzig védelme, Orbán játszotta volna ki a labdát Laimernek, de Tolisso erőszakosan letámadta az osztrákot, és pont annyira belepiszkált, hogy Lewandowski elé kerüljön. A lengyel lapos, bal alsó sarokba tartó lövését nagy bravúrral védeni tudta Gulácsi, de a kipattanó pont az üresen érkező Thomas Müller elé került, aki megszerezte a vezetés a Bayern Münchennek. 1–0

10. perc: Az első nagyobb helyzet! Süle ragadt be, Angelino elé került a labda, aki rögtön Dani Olmónak továbbított. A spanyol középpályás egyből lőtt, azonban próbálkozása kevéssel elkerülte a kaput.

9. perc: Mukiele ívelte rossz helyre a labdát, Gnabry csapott le rá, Sané elé tette, aki Lewandowskinak fejelte le, a lengyel pedig Tolissonak továbbított. A francia kapásból lőtt, de messze elszállt a kapu fölött a próbálkozása.

7. perc: Klostermann nyugtatja a bírót, hogy nem volt szándékos a késése: Comannak rúgott oda a hátvéd, szabadrúgás a Bayern Münchennek. Veszély nem alakult ki, de ismét a bajoroknál a labda.

5. perc: Eseménydús első percek. Nem sikerült levédekeznie a lipcseiek védelmének Gnabryt, aki könnyedén húzott el három védő mellett, viszont lövésébe már beleért Orbán, így Gulácsi könnyedén fogta a próbálkozást.

5. perc: Gvardiolnak kellett blokkolnia Coman lövésénél, így szöglettel jöhet a Bayern München. A sarokrúgást Kimmich végezte el, azonban egészen a bajorok védelméig került hátra a labda.

3. perc: Joshua Kimmich lépett oda rossz ütemben, Angelino szabadrúgása azonban senkinek sem volt jó.

Gulácsi Péter és Willi Orbán a kezdőben, Szoboszlai Dominik csak a kispadon.

Két fontos hiányzó a bajoroknál.Alphonso Davies és Leon Goretzka sem lehet ott az összecsapáson. A vendégektől a kulcsemberek közül mindenki ott van a keretben.

1. perc: Robert Lewandowski végezte el a kezdőrúgást, elkezdődött a mérkőzés.

Pirosban a Bayern München, fehérben, piros mintázattal az RB Leipzig.

2016-ban együtt végeztek... Domenico Tedesco és Julian Nagelsmann.eléggé jól ismeri egymást, hiszen mindketten 2016-ban végezték el az edzőképzés legmagasabb fokát.

Gulácsi sem maradhatott ki a Leipzig képes beszámolójából.

Nkunku még megtáncoltatta a labdát a kezdés előtt.

A két csapat 13 mérkőzést játszott eddig egymás ellen: hét alkalommal bajor, míg egyszer lipcsei sikerrel végződött az összecsapás öt döntetlen mellett. Robert Lewandowski ezekből 12 alkalommal lépett pályára, nyolc gólt szerzett.

Gulácsi, a fal. A Bayern München az elmúlt 115 bajnokijából mindegyiken szerzett legalább egy gólt, kivéve kettőn: 2019 májusában és 2020 februárjában, egyaránt az RB Leipzig ellen.

Két magyar a Leipzig kezdőjében, másodszor száll harcba volt csapata ellen Nagelsmann. Igazán izgalmasnak ígérkezik a Bayern München és az RB Leipzig összecsapása a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában. A bajorok két mérkőzése veretlenek a bajnokságban, legutóbb csak a Borussia Mönchengladbach tudta legyőzni őket – azonban abban a vereségben a koronavírus-járvány is szerepet játszott. A lipcseiek sem panaszkodhatnak azonban a formára: a Német Kupában aratott Rostock elleni sikerrel együtt már sorozatban négy összecsapást nyertek meg, azonban papíron mindig ők voltak esélyesek. Ez most nem így van...

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BAYERN MÜNCHEN–RB LEIPZIG MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!