Légiósok: olcsóbban kerülhet Lipcsébe Szoboszlai – sajtóhír

2020.12.14. 11:02
null
Szoboszlai lehet a 18., aki Salzburgból érkezik Lipcsébe (Fotó: Török Attila)
Azután, hogy vasárnap este Szoboszlai Dominik az osztrák tévé kamerája előtt elmondta, hogy az utolsó két meccsét játssza a héten a Red Bull Salzburgban, a német Kicker hétfői írásában már arról számolt be, biztosra vehető, hogy a 12-szeres magyar válogatott játékos a Red Bull családjában marad és a német élvonalban szereplő RB Leipzig játékosa lesz a télen, ráadásul olcsóbban, mint ahogy azt eddig sejteni lehetett.

 

A német lap úgy tudja, hogy a Bayern München is komolyan érdeklődött a 20 éves középpályás szerződtetése iránt, és beszéltek Esterházy Mátyással, Szoboszlai Dominik menedzserével, ám a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is foglalkoztató Leipzig lesz a befutó a magyar labdarúgóért vívott harcban, aki így a 18. labdarúgó lesz, aki a Salzburgból Lipcsébe igazol.

A Kicker arról is beszámol, hogy az osztrák klubbal 2022 május végéig érvényes szerződéssel bíró Szoboszlait a német csapat az előzetesen kialkudott és szerződésben is rögzített 25 millió eurós kivásárlási ár helyett 20 millióért szerzi meg.

„A Bayern mellett a Real Madrid, a Milan és az Arsenal is komolyan érdeklődött Szoboszlai iránt, ami persze nem is csoda, ha csak az általa produkált számokat vesszük figyelembe: ebben az idényben 20 tétmeccsen 8 gólt szerzett és kiosztott 10 gólpasszt” – zárul a Kicker legutóbbi, Szoboszlairól szóló írása.

Legfrissebb hírek

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
11 órája

Visszatért az NB II-es Diósgyőrhöz Molnár Gábor – hivatalos

Labdarúgó NB II
11 órája

NB II: távozik a rutinos középpályás Karcagról; még egy évet marad Kecskeméten az FTC-védő

Labdarúgó NB II
13 órája

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
15 órája

Bejelentette Markgráf Ákos érkezését az Újpest

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 20:59

A ZTE bejelentette a Ferencvárostól érkező csatár szerződtetését

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 14:25

NB II: rutinos érkező Kecskeméten; hatan távoztak Gyirmótról, az egyikük Bobál Gergely

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:34

Az Újpest bejelentette Szappanos Péter szerződtetését

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 16:34
Ezek is érdekelhetik