Körkép: Vancsa mellett Sallóit is ünnepelhették a társak; Grófék feljutottak

B. D. K.B. D. K.
2024.04.22. 14:15
Vancsa Zalán megint gólt szerzett, még feljuthat az élvonalba a Lommel (Fotó: Lommel SK/X)
A mögöttünk hagyott héten a külföldön első vagy másodosztályban futballozó magyar labdarúgók közül egyedül Vancsa Zalán tudott betalálni. Sallói Dánielt is ünnepelhették a társak, de lövését végül a kapus öngóljának írták be. Görögországban a Gróf Dávidot is foglalkoztató Levadiakosz nyert a hétvégén, és ezzel matematikailag is bebiztosította a bajnoki címét. Angliában Kerkez Milos egy tizenegyes kiharcolásával fogadhatta a dicséreteket.

Vancsa Zalán újabb gólt szerzett, csapata, a Lommel 3–1-re nyert a Beveren ellen a belga másodosztályú bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában, ezzel negyedik helyen zárt, és kivívta a feljutásért vívott rájátszást.

Vancsa korán, már a 4. percben megszerezte a vezetést a Lommelnek. Ez volt a 11. gólja az idényben.

A Sporting Kansas City az észak-amerikai profi labdarúgóligában Sallói Dániellel a soraiban 3–3-as döntetlent játszott otthon a St. Louis Cityvel. A hazaiak második góljánál Sallói lőtt, de végül a kapus, Roman Bürki öngóljának írták be a találatot.

A görög másodosztályban a Levadiakosz szombaton 2–0-ra legyőzte a Makedonikoszt, ezzel matematikailag is biztosította a bajnoki címét. A Gróf Dávidot is foglalkoztató együttes így egy év szünet után a következő idényben ismét a legmagasabb osztályban szerepelhet.

A meccsen Gróf nem kapott játéklehetőséget.

Angliában Kerkez Milos kiharcolt egy büntetőt, de az AFC Bournemouth így is veszített az Aston Villa otthonában.

ÁPRILIS 15., HÉTFŐ

HOLLANDIA
Eerste Divisie (II. osztály)
Utrecht II–Den Bosch 0–2
Den Bosch: Hegyi Krisztián végigjátszott a találkozót, a 86. percben sárga lapot kapott.

ROMÁNIA
Superliga, felsőház
Rapid Bucuresti–Sepsi OSK 0–1
Sepsi: Kecskés Ákos végig a pályán volt, Varga Kevin kezdőként 65 percet játszott, Varga Roland a 73. percben állt be csereként.

ÁPRILIS 16., KEDD

ÁPRILIS 17., SZERDA

ÁZSIAI BAJNOKOK LIGÁJA
Elődöntő, első mérkőzés
Ulszan HD (dél-koreai)–Jokohama Marinos (japán) 1–0
Ulszan: Ádám Martin kispados volt, nem cserélték be.

ÁPRILIS 18., CSÜTÖRTÖK

EURÓPA-LIGA
Negyeddöntő, visszavágó
Atalanta–Liverpool 0–1
Liverpool: Szoboszlai Dominik kezdőként 67 percet kapott.

ÁPRILIS 19., PÉNTEK

AUSZTRIA
2. liga
Bregenz–Floridsdorfer AC 0–2
Bregenz: Herbály Tamás egy félidőt kapott, a 45. percben sárga lapot kapott.

BELGIUM
Challenger Pro League (II. osztály)
Lommel–Beveren 3–1
Lommel: Vancsa Zalán végigjátszotta a mérkőzést, a 4. percben gólt szerzett

HOLLANDIA
Den Bosch–NAC Breda 2–2
Den Bosch: Hegyi Krisztián végigjátszotta a találkozót.

LENGYELORSZÁG
Ekstraklasa
Raków–Górnik Zabrze 0–1
Raków: Baráth Pétert a 63. percben becserélték.

Sunderland–Millwall 0–1
Sunderland: Callum Styles kezdőként 81 percet játszott.

AUSZTRIA
Bundesliga, alsóház
Wolfsberger AC–Austria Lustenau 1–1
Lustenau: Tiefenbach Dániel nem volt a keretben.

AZERBAJDZSÁN
Premyer Liqasi
Zira–Neftci Baki 3–1
Neftci: Tamás Márk végig a pályán volt, sárga lapot kapott.

EGYESÜLT ÁLLAMOK
MLS
Sporting Kansas City–St. Louis City 3–3
Kansas City: Sallói Dániel végigjátszotta a meccset, a 45+7. percben sárga lapot kapott, a 65. percben az ő lövését ütötte a saját kapujába Roman Bürki.

GÖRÖGORSZÁG
Szuperliga, alsóház
OFI Kréta–Volosz 2–1
Volosz: Kovács Dániel végigjátszotta a meccset.
Szuperliga 2, felsőház
Levadiakosz–Makedonikosz 2–0
Levadiakosz: Gróf Dávid nem volt a keretben.

HORVÁTORSZÁG
1. HNL
Slaven Belupo–Hajduk Split 0–1
Hajduk Split: Kleinheisler László a 78. percben állt be.

IZRAEL
Ligat ha’Al, felsőház
Sahnin–Maccabi Bnei Reine 0–2
Bnei Reine: Koszta Márk a 73. percben állt be.

Ekstraklasa
Ruch Chorzów–Widzew Lódz 2–3
Chorzów: Novothny Soma végig a pályán volt.

NÉMETORSZÁG
Bundesliga
Heidenheim–RB Leipzig 1–2
RB Leipzig: Gulácsi Péter és Willi Orbán is kezdett és végig a pályán volt.
Union Berlin–Bayern München 1–5
Union Berlin: Schäfer András kezdőként 59 percet játszott.
2. Bundesliga
Hamburger SV–Holstein Kiel 0–1
Hamburg: Németh András a 76. percben állt be.

OLASZORSZÁG
Serie B
Spezia–Sampdoria 0–0
Spezia: Nagy Ádám kezdőként 66 percet játszott.

SPANYOLORSZÁG
La Liga
Girona–Cádiz 4–1
Girona: Yaakobishvili Antal nem volt a keret tagja.

SVÁJC
Super League
Servette–Grasshoppers 1–0
Servette: Bolla Bendegúz kezdőként 75 percet játszott.
Lugano–Lausanne 2–0
Lausanne: Szalai Gábor nem volt a keretben.

SZLOVÁKIA
Niké liga, felsőház
Dunaszerdahely–Rózsahegy 0–0
DAC: Csinger Márk végig a pályán volt, Vitális Milán kezdőként 88 percet játszott, Damir Redzic a 75. percben állt be.

ÁPRILIS 21., VASÁRNAP

ANGLIA
Premier League
Aston Villa–AFC Bournemouth 3–1
Bournemouth: Kerkez Milos végigjátszotta a mérkőzést, a 30. percben tizenegyest harcolt ki, azzal még vezetett a csapata.
Fulham–Liverpool 1–3
Liverpool: Szoboszlai Dominik a 87. percben csereként lépett pályára.

CIPRUS
Cyta Championship, felsőház
AEK Larnaca–Omonia 2–0
AEK Larnaca: Gyurcsó Ádám a 69. percben 2–0-nál lépett pályára.
Omonia: Lang Ádámot nem nevezték.

FRANCIAORSZÁG
Ligue 1
Le Havre–Metz 0–1
Le Havre: Loic Nego a 61. percben, 0–1-nél állt be.

GÖRÖGORSZÁG
Panszerraikosz–Jannina 2–1
Jannina: Nagy Gergely kispados volt, nem állt be.

NÉMETORSZÁG
Bundesliga
Freiburg–Mainz 1–1
Freiburg: Sallai Roland eltiltás miatt nem volt a keretben, Szalai Attila a kispadon töltötte a 90 percet.
Karlsruher SC–Hertha BSC 3–2
Hertha: Dárdai Bence nem volt a keret tagja, Dárdai Márton végigjátszott a találkozót, ifj. Dárdai Pál kezdőként 69 percet játszott.

ROMÁNIA
Sepsi OSK–Universitatea Craiova 1–3
Sepsi: Kecskés Ákos és Varga Kevin kezdett, utóbbit a 64. percben lecserélték, míg Varga Roland a 75. percben állt be.

TÖRÖKORSZÁG
Süper Lig
Istanbul Basaksehir–Rizespor 2–0
Rizespor: Mocsi Attila a szünetben állt be csereként, a 92. percben piros lapot kapott 1–0-nál, a szabálytalansága után megítélt büntetőből lett 2–0.