Románia: olcsón megúszták a magyarellenes rigmusokat

2015.12.04. 16:46
Tízezer lejes pénzbüntetést szabott ki a román labdarúgóliga a Dinamo Bucuresti-re, amelynek szurkolói magyarellenes rigmusokkal botrányt okoztak csapatuk legutóbbi bajnoki mérkőzésén.

A Dinamo ellenfele a CSMS Iasi volt a csütörtöki mérkőzésen (0–0) – utóbbi klubnak van magyar légiósa, Bőle Lukács, a beszámolók szerint ő volt a bekiabálások célpontja.

A Gazeta Sporturilor román sportlap értékelése szerint a Dinamo akár stadionbezárást is kaphatott volna szankcióként, azaz a vártnál olcsóbban – 10 000 lejes, átszámítva mintegy 650 ezer forintos pénzbüntetéssel – megúszta az esetet.

Az MLSZ is büntetett már magyar NB I-es meccseken felhangzó románellenes rigmusok miatt, az idén ősz elején például így.

Legfrissebb hírek

Bukarestben bajnoki címre is törnének a ZTE távozó edzőjével

Minden más foci
2026.06.07. 09:40

Nuno Campos távozik Zalaegerszegről – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.06. 19:43

A Dinamo Bucuresti kinézte magának a ZTE edzőjét

Minden más foci
2026.06.05. 17:09

Európai kézilabdaligák: Rosta Miklós egy góllal búcsúzott Romániától

Kézilabda
2026.05.07. 23:17

Románia: Gheorghe Hagi 25 év után tér vissza a válogatott élére

Minden más foci
2026.04.20. 13:59

Európai kézilabdaligák: Fazekas-parádéval újra kupagyőztes a Plock

Kézilabda
2026.04.18. 23:07

Liga 2: Huszti Andrásékat is legyőzte a Sepsi

Minden más foci
2026.04.11. 14:05

Il Luce, az örök fény – Csinta Samu publicisztikája

Minden más foci
2026.04.10. 23:17
Ezek is érdekelhetik