Szalai: Csak gólra váltottam a helyzeteimet

2012.10.27. 21:19
null
Szalai Ádám a Hoffenheim kapujába bólintott – kétszer is (Fotó: Imago)
Szalai Ádám mesterhármasával a Mainz 3–0-ra legyőzte a Hoffenheimet a Bundesliga 9. fordulójában, és a magyar válogatott középcsatár – a bayernes Mario Mandzukiccsal holtversenyben – hét találattal vezeti a mesterlövészek listáját a Bundesligában. A támadó a Nemzeti Sportnak nyilatkozott a nagyszerű meccs után.

– Sportszakmailag volt boldogabb napja a szombatinál?
– A válogatottban San Marino ellen is szereztem mesterhármast, úgyhogy ez a két nap minden tekintetben a legszebbek közé sorolható – válaszolta a Nemzeti Sportnak a tizenháromszoros magyar válogatott center.

Fel tudja sorolni a Bundesligában mesterhármasig jutó magyar futballistákat?
– Hú, nem biztos, hogy menni fog.

– Pedig nem hosszú a lista, eddig ön az egyetlen.
– Ettől még nem szükséges történelmi eseménynek nevezni a Hoffenheim ellen nyújtott teljesítményemet, annyi történt, hogy a helyzeteimet gólra váltva háromszor a kapuba találtam. A legfontosabb a három pont megszerzése volt, különösen a múlt heti meccs után, amikor is két pontot Leverkusenben hagytunk.

HA KÍVÁNCSI RÁ, HOGY SZALAI ÁDÁM KINEK ÜZENT GÓLJAI UTÁN, ILLETVE HOGY HETEK ÓTA TARTÓ RAGYOGÓ TELJESÍTMÉNYE FÉNYÉBEN MIT GONDOL AZ ESETLEGES KLUBVÁLTÁSRÓL, AKKOR VASÁRNAP KERESSE A NEMZETI SPORTOT!

SZALAI GÓLOK A HOFFENHEIMNEK

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: két fiatalgól az NB I 3. fordulójában

Utánpótlássport
Tegnap, 9:55

Bayern München: a BL-győzelem a cél

Német labdarúgás
2026.08.06. 15:07

Betegséggel küzd, hosszú ideig nem játszhat a német futball egyik nagy ígérete

Német labdarúgás
2026.08.05. 11:08

35 éves kapust igazolt Gulácsi Péter helyére a Leipzig – hivatalos

Német labdarúgás
2026.08.04. 11:01

Edin Dzeko hosszabbított a Schalkéval

Német labdarúgás
2026.08.04. 09:49

Foghíjas kerettel utazott Dél-Koreába a Bayern München

Német labdarúgás
2026.08.02. 15:46

Rekordnézőszám az előző Bundesliga-idényben

Német labdarúgás
2026.07.30. 14:45

Az U21-es percek két év alatt 200 százalékkal nőttek az NB I-ben – Szalai Ádám statisztikákat közölt a fiatalok helyzetéről

Labdarúgó NB I
2026.07.28. 18:14