Zsinórban kilenc vereség után újra nyerni tudott az Ajka

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.11.05. 16:50
Nagy küzdelem jellemezte a meccset (Fotó: Kovács Ivett/fcajka.hu)
A labdarúgó NB II 14. fordulójában a játéknap előtt még sereghajtó Ajka 1–0-ra legyőzte a szintén kieső helyen álló Tiszakécskét, így sorozatban kilenc vereséget követően szerzett ismét három pontot.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

FC AJKA–TISZAKÉCSKEI LC 1–0 (1–0)
Ajka
, Városi Sportcentrum, 500 néző. Vezette: Jakab Árpád (Ország Péter, Vörös Dániel)
AJKA: Szabados – Tóth G., Tar, Jagodics B., Csemer (Présinger, 89.) –Tajthy T., Görgényi, Babos (Gyuris, 89.), Borsos F. (Sejben, 65.), Zsolnai R. (Gaál B., 78.) –Szarka Á. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
TISZAKÉCSKE: Kiss Á. – Balázs B. (Máté Zs., a szünetben), Fodor F., Szőr, Viczián – Kocsis D., Erdei C. (Gyurján, 73.), Bencze M. (Grünvald, 73.) – Bertus (Cipf, a szünetben) – Zamostny (Krivocjuk, 63.), Torvund. Vezetőedző:Vas László
Gólszerző: Babos (45+3.)
Schindler Szabolcs:
– Nagyon nehéz mérkőzés volt. Úgy gondolom, a Nyíregyháza ellen érkeztünk meg a bajnokságba, és bár szerdán sajnos kikaptunk, de jól felkészültünk a Tiszakécskéből. A stabil védekezésünkkel megleptük ellenfelünket, és jó pillanatban rúgtuk a gólt. A klub életében most ez egy nagyon fontos győzelem.
Vas László: – Sajnos ellenünk törték meg a rossz szériájukat, és nem ez az első eset, hogy egy csapatot felhozunk. Semmi újat nem kaptunk az Ajkától. A legfőbb oka a vereségünknek, hogy több játékosom tompán és enerváltan játszott. Tudtuk, hogy célfutballt fognak játszani, mégis egy olyan elkerülhető gólt kaptunk, amire készültünk, és emiatt itt hagytunk három pontot.

Rendkívül eseménytelenül kezdődött a mérkőzés Ajkán, pedig a hazaiaknak nagy szükségük lett volna a győzelemre, mert sereghajtóként az elmúlt kilenc meccsükön még pontot sem tudtak szerezni. A Tiszakécske egy fokkal jobb formának örvendett – öt találkozón hat pont –, de azért a 13 bajnokin aratott három győzelem a Tisza-partiak részéről sem számít túl veretesnek.

Talán azért sem tudtak mit kezdeni egymással a felek, mert már jól ismerik egymást, hiszen szerdán Magyar Kupa-meccset játszottak fordított pályaválasztással, s akkor a Kécske győzött 1–0-ra. Mindenesetre az első érdemleges eseményre a 30. percig kellett várni, amikor Borsos Filip lövését védte Kiss Ágoston. Aztán ismét kevés izgalom történt, mígnem a félidő hajrájában szerencsés góllal előnybe kerültek a zöld-fehérek Babos Bence jóvoltából.

Jót tett az összecsapásnak a gól, mert, bár a színvonal nem emelkedett, paprikásabbá vált a találkozó, és nagyon kicsit az iram is jobb lett. Pár perc után Viczián Ádám fejesét kellett hárítania Szabados Istvánnak, ezt követően viszont ismét nem a futballról szólt a meccs, a szabálytalanságok és a cserék miatt nem alakult ki folyamatos játék – előbbi okán villantak is a sárga lapok. Nem igazán tudott hátrányban mit kezdeni ellenfelével a Tiszakécske, ám az Ajka sem volt valami veszélyes, bár Tajthy Tamás lövése nem sokkal került el a kaput, Zsolnai Richárd kísérleténél pedig Kiss Ágostonnak kellett védenie.

A hajrában kicsit már be tudta szorítani kapuja elé a hazai csapatot a Tisza-parti együttes, de sokatmondó, hogy a vendégek legveszélyesebb játékosa a kapus volt: Kiss Ágoston egy nagy bedobás után nem sokkal lőtt a léc fölé a ráadásban. Gól azonban nem született, az Ajka visszavágott a hétközi kupabúcsúért, míg a bajnokságban kilenc vereség után nyert, ezzel ellépett az utolsó helyről. 1–0

Szarka Ákos (fehérben) igyekezett (Fotó: Kovács Ivett/fcajka.hu)

18. Mosonmagyaróvár 14 1 3 10 10–33 –23 6
Egy góllal bizonyult jobbnak a hazai csapat (Fotó: Kovács Ivett/fcajka.hu)

90+7. perc: Vége a mérkőzésnek, megszerezte a három pontot az Ajka! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: Kapus a kapu előtt! Feljött a vendégek kapusa egy nagy bedobásnál, és helyzetbe is került. Kiss 11 méterről lőtt nem sokkal a léc fölé!

90. perc: Hét perc a ráadás a meccs végén.

89. perc: Két ajkai csere, Csemer és Babos helyén Présinger és Gyuris.

78. perc: Ezzel véget is ért a meccs Zsolnainak, beállt a helyére Gaál.

77. perc: Zsolnai lőtt cimbalomszögből, de Kiss a jobb kapufánál kitolta a félmagas labdát.

Fodor jól fedezte a labdát (Fotó: Kovács Ivett/fcajka.hu)

73. perc: Kettős csere, Erdei és Bencze helyén Gyurján és Grünvald.

71. perc: Görgényi kapott lapot egy buktatásért.

65. perc: Borsost pedig Sejben váltotta a másik oldalon.

63. perc: Zamostny helyén Krivocjuk.

63. perc: Erdei rúgta meg Görgényit, sárga lap.

59. perc: Tajthy 17 méterről nem sokkal lőtt a jobb kapufa mellé.

57. perc: Tar is besárgult egy visszahúzás miatt.

56. perc: Csemer birkózta le a meginduló Mátét a földre, villant a sárga.

53. perc: Helyzet! Erdei jobb oldali szögletét követően Viczián fejesét ütötte fölé Szabados!

46. perc: Két változtatás történt a vendégeknél a szünetben,Bertus és Balázs helyére Cipf és Máté érkezett.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés!

45+4. perc: Vége az első félidőnek!

Ezzel a góllal szerzett vezetést az Ajka (Fotó: Kovács Ivett/fcajka.hu)

45+3. perc: GÓL! VEZET AZ AJKA!Zsolnai jobb oldali szöglete után Tar oldaláról pattant Babos elé a labda, aki azt 5 méterről, estében a kapuba kanalazta! 1–0

45+3. perc: Zsolnai tekerte rá ballal a szabadrúgást 20 méterről, Kiss a léc alól ütötte ki a labdát.

45+2. perc: Viczián buktatta Borsost, sárga lap.

45. perc: Akadt néhány ápolás az első félidőben, így három perc a ráadás.

42. perc: Szarka taposta meg Viczián, csúnya volt, minimum sárgát ért.

40. perc: Egy jobb oldali beadás után Balázs fejelt fölé 5 méterről.

30. perc: Helyzet! Borsos tűzte rá 10 méterről, a félmagas lövését Kiss a bal kapufánál ütötte szögletre!

20. perc: Torvund lőtt 20 méterről, Szabados biztos kézzel fogta.

18. perc: Zsolnai kapott sárgát Kocsis gáncsolásáért.

15. perc: Tóth jobb oldali beadása után Szarka szúrt bele a labdába az ötösön, de nem tudta irányítani, így jócskán mellé szállt.

Az Ajka tiszta fehér, a Tiszakécske sötétkék szerelésben játszik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a sereghajtó Ajka a szintén rossz szériában lévő Tiszakécske ellen. A két csapat hétközi kupameccsét a Kécske nyerte meg hazai pályán egy góllal.