Parázs csata a kispesti estében, a Haladás elvitte a három pontot a fővárosból

2023.08.28. 19:50
A zöld mezes szombathelyiek nagyot küzdöttek, és három ponttal távoztak Kispestről (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 6. fordulójának hétfő esti záró mérkőzésén a Szombathelyi Haladás 2–1-es győzelmet aratott a Budapest Honvéd otthonában.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

BUDAPEST HONVÉD–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–2 (0–0)
Budapest,
Bozsik Aréna, 3119néző. Vezette: Zimmermann Márió (Berényi Ákos, Szabó Dániel)
HONVÉD:Dúzs (Tujvel, 90+2.) – Kovács N., Szabó A., Lovric, Benczenleitner – Adorján, Bocskay – Kocsis D., Holman, Kerezsi (Eördögh, 85.) – Átrok (Krajcsovics, 56.).Vezetőedző: Pinezits Máté
HALADÁS:
Verpecz – Nyíri, Jagodics M., Csonka B., Bolla G. (Bosnjak, 67.), Szvodoba (Mohos, a szünetben) – Zvekanov – Horváth R. (Heles, 84.), Rácz Barnabás (Csernik, 74.), Simut (Jancsó A., 67.) – Kelemen M.Vezetőedző: Alekszandar Jovics
Gólszerző:
Bocskay (64.), ill. Jancsó A. (79.), Csernik (90+3. – 11-esből)
Kiállítva: Kovács N. (82.), ill. Jovics (90+8.)

Százhuszonhetedik alkalommal csapott össze egymással a Budapest Honvéd és a Szombathelyi Haladás a labdarúgó Merkantil Bank Liga 6. fordulójának hétfő esti záró mérkőzésén. A két csapat a másodosztályban még sohasem találkozott egymással, legutóbbi összecsapásukat – melyet 2019 márciusában a fővárosban rendeztek – a Haladás nyerte meg.

A hétfői mérkőzést a helyszínen tekintette meg Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, aki bizonyára nem lehetett elégedett az első félidőben látottakkal. A nagyon alacsony színvonalú játékrészben szinte egyáltalán nem forogtak veszélyben a kapuk. Egyedül a honvédos Holman, Kocsis páros összjátékai után jegyezhettünk fel lehetőségeket, de a 37. percben Kocsis hiába emelte már át Verpeczen is a labdát, nem tudott a kapuba találni.

A második félidőt bátran kezdte a Haladás, a szombathelyiek igyekeztek letámadni ellenfelüket, és az első percekben Horváth révén veszélyes lövésig is eljutottak, de Dúzs eszén nem tudtak túljárni. A 64. percben szinte a semmiből szerezte meg a vezetést a Honvéd. Kocsis harcolt ki szabadrúgást a kaputól 20 méterre, a labda mögé Bocskay állt, és a sorfal mellett a bal alsó sarokba tekert. Rögvest egyenlíthetett is volna a Haladás, de Lovric hiába rúgta össze Kelemen lábát a 16-oson belül, a játékvezető nem ítélt büntetőt. A 73. percben Szabó révén újabb gólt szereztek a hazaiak, de a Verpecz elleni szabálytalanság miatt a játékvezető érvénytelenítette a találatot.

Sokáig úgy tűnt, egy kontrából a hazaiak megszerezhetik a mindent eldöntő találatot, a 79. percben mégis a Haladás egyenlített a nem sokkal korábban beálló Jancsó révén. A szombathelyi csereember elsőre még két méterről a kapufát találta telibe, majd Mohos passzából már a kapuba talált. Az egyenlítő gól után a játékvezető egyre nehezebben tudta kézben tartani a mérkőzést, a 82. percben azonban teljesen jogosan állította ki a hazaiak sportszerűtlen védőjét, Kovácsot, aki nyújtott lábbal tarolta le Mohost az oldalvonal mellett.

Az utolsó percek aztán igazán parázsra sikerültek. A 90. percben a csereként beálló Csernik harcolt ki büntetőt, amelyet értékesített is. Érdekesség, hogy a büntetőre kapust cserélt a Honvéd, de hiába állt be Tujvel Dúzs helyére, védeni ő sem tudott. A kilencperces ráadás utolsó percében még egy tömegjelenet végén a Haladás vezetőedzője, Alekszandar Jovics is a kiállítás sorsára jutott, de az eredmény miatt ezen aligha bánkódott. 1–2

18. Mosonmagyaróvár 6 2 4 6–16 –10 2

90+9. perc: VÉGE!!! A Haladás fordítani tudott és egy indulatoktól sem mentes mérkőzés végén legyőzte idegenben a Honvédot. Köszönjük figyelmüket!

90+8. perc: A Haladás vezetőedzője, Alekszandar Jovics piros lapot kapott.

90+8. perc: Elszabadultak az indulatok egy keményebb belépő után...Benczenleinter kapott sárga lapot.

90+6. perc: Krajcsovics eresztette meg egy lövést 20 méterről, a labda a kapu mellé szállt.

90+3. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Csernik állt a labda mögé és a jobbra vetődő Tujvel mellett a kapu bal alsó sarkába lőtt. 1–2!

90+2. perc: Érdekes húzás, kapust cserélt a Honvéd a büntetőre, Tujvel érkezett Dúzs helyére.

90. perc: Hat perc hosszabbítás következik.

90. perc: BÜNTETŐ! Bocskay kaszálta el Cserniket a 16-oson belül, a játékvezető azonnal a büntetőpontra mutatott.

88. perc: Ide-oda pattogott a hazai kapu előtt a labda, végül Jagodics került lövőhelyzetbe, de csúnyán a kapu fölé tüzelt.

86. perc: Krajcsovics játszotta tisztára magát, majd 16 méterről centikkel a léc fölé lőtt.

85. perc: Cseréltek a hazaiak is, Kerezsi helyére Eördögh érkezett.

84. perc: Cserélt a Haladás, Heles érkezett Horváth helyére.

83. perc: A reklamáló Bocskay sárgát kapott.

82. perc: PIROS LAP! Kovács nyújtott lábbal csúszott rá Mohosra, a játékvezető egyből kiállította a hazaik védőjét.

79. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Egyenlített a Haladás! Csernik a 16-os bal sarkának magasságából ívelte az ötösön belülre a labdát, Jancsó két méterről azonban a kapufára fejelt, a kipattanó Mohos elé került, aki egyből középre passzolt, Jancsó pedig 3 méterről a kapu közepébe lőtt.

75. perc: Csernik állított meg egy hazai kontrát, majd két cselt követően 20 méterről csúnyán a kapu fölé lőtt.

74. perc: Cserélt a Haladás, Csernik érkezett Rácz helyére.

73. perc: Jobb oldali szöglet után Verpecz tűnt el egy hazai játékos szorításában, így Szabó hiába lőtt a kapuba, a játékvezető szabadrúgást ítélt kifelé.

71. perc: Kerezsi cselezgetett az alapvonal közelében, majd éles szögből kapura lőtt, de a védőkről szögletre pattant a labda.

68. perc: IVÓSZÜNET

67. perc: Kettőt cserélt a Haladás, Bolla helyére Bosnjak, Simut helyére Jancsó állt be.

66. perc: Kelemen tartotta a labdát a 16-oson belül, majd Lovric buktatta őt, de a játékvezető nem ítélt büntetőt.

64. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! A megítélt szabadrúgást Bocskay Bertalan végezte el, aki 20 méterről a sorfal mellett a bal alsó sarokba tekert! 1–0!

63. perc: Csonka buktatta a gyors cselekkel meginduló Kocsist, sárga lap.

61. perc: Rácz szabadrúgása után Jagodics csúsztatott kapura, Dúzsnak csemege volt a fejes.

56. perc: Átrok sérülés miatt nem tudta folytatni a játékot, Krajcsovics érkezett a helyére.

3119 a hivatalos nézőszám.

48. perc: Horváth cselezgetett az alapvonal közelében, majd kiszorított helyzetből kapura lőtt, Dúzsról az alapvonalon túlra pattant a labda.

46. perc: Egy lecsorgó labdát Bocskay lőtt 20 méterről kapura, de Verpecz könnyedén hárított.

A szünetben cserélt a Haladás, Mohos érkezett Szvoboda helyére.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

45+1. perc: Vége az első félidőnek. Reméljük eseménydúsabb második félidőnk lesz majd...

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

37. perc: Holman remek ütemben ugratta ki Kocsist, aki már a kilépő Verpecz felett is átemelte a labdát, de az emelés a kapu mellett kötött ki.

33. perc: Kocsis 16-oson belülre ívelt szabadrúgása átszállt mindenki felett, Lovric üresen érkezett az ötösön belül, de nem tudta levenni a labdát, így azVerpecznél kötött ki.

24. perc: IVÓSZÜNET

20. perc: Bal oldali szögletet követően alakult ki tűzijáték a Haladás kapuja előtt, majd két blokkban elhalt lövést követően Kocsis tekert a kapu mellé.

A magyar válogatott szövetségi kapitánya, Marco Rossi is a helyszínen tekinti meg a mérkőzést (Fotó: Török Attila)

18. perc: Rácz végzett el szabadrúgást az alapvonal közeléből, az élesen kapura lőtt labdát Dúzs szögletre ütötte.

14. perc: Jobb oldali szögletet követően Benczenleitner érkezett a hosszú saroknál és az oldalhálóba fejelt.

11. perc: Holman finoman löbbölte Kocsis elé a labdát, a fiatal szélső betört a 16-oson belülre és 15 méterről kapura lőtt, de Verpecz védeni tudott.

A Honvéd megszokott piros-fekete szerelésében játszik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a zöld mezes szombathelyiek indították a játékot.

Nemrég ért véget a Mol Magyar Kupa 3. fordulójának sorsolása. A Honvéd az NB III-as Dorog ellenfele lesz, a Haladás a szintén másodosztályú Csákvár otthonába látogat majd.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a rendkívül felemásan szereplő Honvéd a pocsékul rajtoló, de az előző körben a nyeretlenségét megszakító Haladás ellen.

ELŐZMÉNYEK

Az élvonaltól búcsúzú Honvéd sem kezdte fényesen a szezont, a fővárosiak öt forduló alatt mindössze hét pontot gyűjtöttek, ami mind ez idáig a 10. helyre volt elég.

Sorozatban hatodik mérkőzését játssza Szombathelytől távol a Haladás, amely eddig csak egy alkalommal volt pályaválasztó a bajnokságban, de akkor is az Ajka otthona volt a hazai pálya. A szombathelyi stadion gyepcseréje miatt Jovicsék csak szeptember végén léphetnek először hazai közönség előtt pályára. És mivel az addig hátralevő három mérkőzésen a Honvéd mellett a Győr is ellenfelük lesz minden tudásukra szükséges lesz majd ahhoz, minél több pontot gyűjtsenek majd az eddig meglévő négy mellé.

Legutóbb 2019 márciusában mérkőztek egymással, akkor a Kispesten rendezett találkozót 3–1-re nyerték a szombathelyiek.

126 élvonalban lejátszott mérkőzés után a másodosztályban első alkalommal találkozik a két csapat. Az egymás elleni mérleg nagy fölénnyel a Honvéd javára billen, hiszen a kispestiek 77 alkalommal győzték le a Haladást, míg a szombathelyieknek mindössze 21-szer sikerült diadalmaskodni a fővárosiak felett.