NB III: 10 ezer néző, drukker a kandeláberen – Fradi-verés Csepelen

2016.03.13. 16:23
Életkép sassal (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB III Nyugati csoportjában a listavezető Ferencváros II 10 125  néző előtt 2–0-s vereséget szenvedett Csepelen.

Mint ismert, a Ferencváros labdarúgócsapatának szervezett szurkolói csoportjai nagyrészt távol maradnak az NB I-es gárda bajnoki meccseitől, így tiltakozva a Groupama Aréna beléptető rendszere ellen, ám ma a Csepel FC–FTC II NB III-as bajnoki meccsen ott voltak a lelátón. A találkozóra vidékről és külföldről is hívtak különböző táborokat.

A Csepel FC hivatalos tájékoztatása szerint 10 125 fizető néző látogatott ki a mérkőzésre.

A Ferencváros az első félidőben ráfizetett a kényelmes, NB III-as tempóra, annak dacára, hogy az első keretből Busai Attila, Gyömbér Gábor és Popov Patrik is a kezdőcsapatban kapott helyet.

A vendégek hiába birtokolták többet a labdát, a hazaiak a második helyzetükből Szemán Lajos révén a 40. percben megszerezték a vezetést. A középcsatár a tizenhatos jobb oldaláról, jobbal a hosszú sarokba lőtt. Remekül eltalált lövés, szép gól! 1–0

Ezt megelőzően is Szemán veszélyeztetett, de akkor a kapu torkából az oldalhálóba vágta a lécről leperdülő labdát.

A második félidő elején a Fradi megúszott egy kapufát, ám a 63. percben már nem volt irgalom számára: növelte előnyét a hazai csapat, ezúttal Mészáros Attila lőtt közelről a kapuba. 2–0

A lelátón a fradisták voltak fölényben, a pályán viszont a csepeliek örülhettek (Fotó: Veres Viktor)

A kapott gólra a vendégek vezetőedzője, Lipcsei Péter cserével reagált, Gyömbér helyett Hodgyai László állt be.

A hajrában mind a két vezetőedző tovább frissítette pályán lévő állományát, a cserék azonban nem hoztak újabb gólt. A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy a hajrához közeledve az egyik ferencvárosi szimpatizáns görögtűzzel a kezében felkapaszkodott az egyik kandeláberre, majd rövid ott-tartózkodást követően és a hangosbemondó felszólítására lemászott onnan.

Hiába a különleges hangulat, és az FTC II-t hiába buzdította több ezer drukker, az NB III Nyugati csoportjának listavezetője vereséget szenvedett a 14. helyen álló Csepeltől. A zöld-fehérek futballistái a találkozó végén megköszönték a buzdítást a győztes csepeliekhez hasonlóan.

A végén mindkét csapat tagjai megköszönték a szurkolást (Fotó: Veres Viktor)

A ferencvárosi szurkolók „Szép volt, Csepel!" rigmussal búcsúztak a Béke téri stadiontól (a végén még a Himnuszt is elénekelték) – a dicséretet nemcsak a XXI. kerületi klub szervezői, rendezői érdemelték ki, hanem a hatalmas szívvel küzdő és megérdemelt győzelmet arató csepeli futballisták is.

A mérkőzésről korábbi cikkünkben is olvashat, amelyben hangulatjelentő képeket, videókat is talál. A meccs előtt a Fradi korábbi játékosával, Julian Jennerrel is beszélgettünk, aki később a kerítésen állva buzdította a zöld-fehéreket.

CSEPEL:
Botlik – Szabó Á. (Balogh Z., 87.), Haraszkó, Mészáros A., Simon K. – Tóth Cs., Horváth Á. (Gauzer, 82.), Sztankó, Hesz – Teplán, Szemán (Horváth G., 69.)
FTC II:
Rácz G. – Kárász, Szpirulisz (Lipcsei K., 80.), Gyurácz, Silye – Gyömbér (Hodgyai, 66.), Farkas A. – Adamcsek, Busai, Zsivoczky P. (Kovács K., a szünetben) – Popov