Zamostny góljával győzött a Tiszakécske a Nyíregyháza ellen

S. L.S. L.
2022.08.21. 17:22
Vizicsata volt Tiszakécskén (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)
A labdarúgó NB II 5. fordulójában a Tiszakécskei LC a korábbi nyíregyházi csatár, Zamostny Balázs fejes góljával 1–0-ra megverte a Nyíregyháza Spartacust.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–0 (0–0)
Tiszakécske, 500 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Tőkés Róbert, Rózsa Dávid)
TISZAKÉCSKE: Halasi – Balázs B., Máté Zs., Kiprich, Farkas A. – Erdei C., Szekér (Pongrácz, 89.), Zamostny (Vachtler, 84.), Lovas Zs. (Farkas N., 70.) – Gyurján B. (Kiss N., 70.), Balajti (Horváth Z., a szünetben). Vezetőedző: Visinka Ede
NYÍREGYHÁZA:
Fejér – Baki, Papucsek, Gengeliczki – Farkas B. (Pataki, 81.), Csősz R. (Sigér Á., 71.), Márkus, Deutsch B. (Jánvári, 60.) – Gresó (Vass P., 60.), Adamcsek, Novák Cs. (Szerető, 71.). Megbízott edző: Huszák Géza
Gólszerző:
Zamostny (52.)
Visinka Ede:
– Egy nagy klubot győztünk le. Ez a szív és a hit diadala volt. Megbeszéltük a mérkőzés előtt, hogy itt ma csúszni-mászni kell. Nincs elveszett labda. Kvalitásban is tudtunk olyat nyújtani, ami tetszett a lelkes hazai közönségnek. Ezúton szeretném megköszönni a szurkolást, mert nagyon érezte a csapat, hogy mellettünk vannak. Nagyon jókor jött a gól, de már az első félidőben is voltak nagyobb helyzeteink. Bízom benne, hogy innentől már csak felfelé fog ívelni a formánk.
Huszák Géza:
– Nagyon küzdelmes, kiegyenlített mérkőzést játszottunk, benne volt, hogy szerzünk mi is gólt. Úgy gondolom, hogy a mérkőzés első harmadában többet volt nálunk a labda. Tipikus egygólos találkozó volt. Az utolsó tizenöt percben megpróbáltunk mindent, cserékkel frissítettünk, de nem jutottunk el olyan helyzetig, amiből gólt szerezhettünk volna. Nem voltak jók az utolsó döntések.

ÖSSZEFOGLALÓ:

Óriási eső zúdult a hétvégén a tiszakécskei pályára. Az eső folyamatosan szakadt az első félidőben, a másodikban pedig kisebb megszakítással áztatta tovább a pályát. Ennek ellenére nem látott rossz meccset az az 500 szurkoló, aki kilátogatott a Városi Sportcentrumba ezen a vasárnapon. Jól érvényesültek a csúszós talajon a TLC alacsonyabb, gyors szélsői.

A régen várt eső... (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

A szurkolók már szinte gólt kiáltottak, amikor a 20. percben a kécskei Lovas Zsombor 17 méterről, középről a felső kapufát találta telibe.

A 40. percben Zamostny célozta meg a bal alsó sarkot 7 méterről. Fejér bravúrral védett.

A második félidő elején (52. perc) Zamostny Balázs megszerezte a kécskei csapat – mint később kiderült – győztes gólját. Gyurján bal oldali szöglete után a kécskei csatár a rövid oldalon helyezkedett és fejjel a kapuba csúsztatta a labdát. Legutóbbi csapata ellen talált be. 1–0.

A hazai együttes sokkal több helyzetet dolgozott ki ezen a bajnokin és a gól mellett egy kapufáig is eljutott. Visinka Ede csapata megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

Augusztus 22.
17.45: Pécsi MFC–Diósgyőri VTK (Tv: M4 Sport)

20. Budafoki MTE5234–11 –7 2

90+3. perc:Véget ért a mérkőzés. A Tiszakécske itthon tartotta a három pontot.

90. perc: 3 percet hosszabbít a játékvezető.

89. perc: Az utolsó kécskei csere: Szekér helyett Pongrácz a pályán.

86. perc: Sigér Á. kapott sárga lapos figyelmeztetést.

84. perc: Zamostny nagy taps mellett hagyja el a pályát. Vachtler érkezett a tiszakécskeieknél.

81. perc: Az utolsó nyíregyházi csere: Farkas B. helyére Pataki érkezett.

71. perc: Novák Cs. és Csősz ment le, Szerető és Sigér Á. lépett a pályára.

70. perc: Kécskei cserék: Lovas Zs. és Gyurján B. hagyta el a pályát. Farkas N. és Kiss N. lépett a pályára.

68. perc: Jánvári kapott sárga lapot, miután rácsúszott Horváth Z. bokájára.

68. perc: Márkus lőtt 17 méterről. Középre tartó labdáját magabiztosan fogta Halasi.

63. perc: A kécskei kispadon ülő Maczkó G. stábtag kapott sárga lapot.

60. perc: Kettős csere a nyírségieknél: Gresó és Deutsch hagyja el a pályát. Jánvári és Vass P. érkezik.

Zamostny (jobbra) gólt lőtt volt csapata ellen (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

52. perc:GÓÓL!!!Zamostny góljával vezet a Tiszakécske. Gyurján bal oldali szöglete után a kécskei csatár a rövid oldalon helyezkedett és fejjel a hálóba csúsztatta a labdát.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A szünetben cserélt Visinka Ede. Balajti helyére Horváth Zoltán érkezett.

Érkeznek a pályára a csapatok.

45. perc: Véget ért az első félidő. Kapura veszélyesebben futballozott a Tiszakécske, de gólt nem sikerült szereznie.

40. perc: Zamostny célozta meg a bal alsó sarkot 7 méterről, Fejér bravúrral védett.

31. perc: Erdei Carlo lőtt a bal alsó kapufa mellé.

28. perc: Meddő mezőnyfölényben játszik a Tiszakécske.

20. perc: Az első nagy lehetőség! A kécskei Lovas Zsombor 17 méterről, középről a felső kapufát találta telibe.

17. perc: Nagy helyzet még nem alakult ki.

Csata a pályán (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

15. perc: A szakadó eső rányomja a bélyegét a játék képére.

5. perc: Máté Zsolt kapott sárga lapos figyelmeztetést.

Így kezdődött a mérkőzés (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A hazaiak fehér mezben, a vendégek piros-kékben lépnek pályára.

Bemelegítés közben (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a három forduló óta nyeretlen, de legutóbb Csákvárról egy pontot elhozó Tiszakécske az első győzelmét az edzőváltás után, szerdán a Soroksár ellen megszerző Nyíregyháza ellen.