TÓTH GÁBOR 2022.04.06 17:50 Frissítve: 2022.04.06 22:54

Zsinórban hetedszer kapott ki otthon a Haladás

A labdarúgó NB II 31. fordulójában a játéknap előtt 6. helyen álló Haladás a 12. Soroksárt látta vendégül. A kiélezett összecsapást 11-esből szerzett góllal a Soroksár nyerte meg, így a szombathelyiek zsinórban hetedszer kaptak ki otthon.

Ez a labda meglett a Hali kapusának (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–SOROKSÁR SC 01 (00)
Szombathely,
 740 néző. Vezette: Horváth Tibor (Bertalan Dávid, Kiss Balázs)
HALADÁS:
Rózsa – Kállai (Csilus T., a szünetben), Csató, Németh M., Bosnjak – Doktorics (Monori, 61.), Holdampf, Kiss B. (Lencse, 73.), Tóth Máté (Szekér, 61.) – Tóth-Gábor K. (Délczeg, 61.), Tóth Milán. Vezetőedző: Németh Szabolcs
SOROKSÁR:
Varga Á. – Ternován, Gyömbér, Kékesi, Valencsik – Katona, Redzic – Korozmán (Lőrinczy, 46.), Hudák M., Csernik (Szerető, a szünetben) – Lovrencsics B. (Kovác A., 81.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Lőrinczy (67. – 11-esből)
Németh Szabolcs
: – Rosszul kezdtünk, az első félórában nem voltunk elég agresszívek, és határozatlanok voltunk. Utána rendeztük sorainkat, a második játékrészben már jobban játszottunk, voltak lehetőségeink, de csak kapufáig jutottunk.
Lipcsei Péter: – Nagyot küzdött a csapat, időnként jól futballoztunk. Számunkra nagyon fontos három pontot szereztünk.

A Soroksár kezdte jobban, frissebben a mérkőzést – Rózsának akadt dolga a hazai kapuban. Aztán magához tárt a Haladás is, ekkor már mindkét kapu előtt adódott helyzet. Sőt, két alkalommal is csak a kapufa mentette meg a vendégeket.

A fordulás után is két győzelemre törő csapat vívott nagy csatát – mindkét oldalon maradt ki ordító helyzet. A meccs egyetlen, soroksári gólja 11-esből esett. A hátralévő bő 20 percben a Haladás mindent megtett az egyenlítő gól megszerzése érdekében, de görcsösen futballozott, a Soroksár pedig remekül, olykor önfeláldozóan védekezett. Egymást követő hetedik hazai meccsét bukta el a Haladás – pedig ezúttal nem futballozott rosszabban ellenfelénél. 0–1

20. Szolnoki MÁV FC315101626–48–22 25
Hiába igyekezett a Haladás (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

Véget ért a mérkőzés.

A ráadást pedig már rutinosan lepergette a Soroksár – és megnyerte a kiélezett összecsapást.

Három perc hosszabbítást jelez a tartalék játékvezető.

Szinte felborul a pálya, de a hazai nyomás nem érik góllá.

84. perc: Szekér kap sárga lapot.

Fogynak a percek – semmi nem akar sikerülni az amúgy becsülettel küzdő Haladásnak.

81. perc: Lovrencsics hagyja el a pályát, Kovác Alen folytatja a helyén.

Betömörül a Soroksár, őrzi az előnyét.

740 a hivatalos nézőszám.

76. perc: Bosnjakot bünteti a játékvezető sárga lappal.

Nyom, rohamoz, fut az eredmény után a Haladás, de kevés veszélyt jelent kapura.

73. perc: Próbál frissíteni a Haladás, Kiss Bence helyén Lencse kap lehetőséget.

67. perc: Tizenegyeshez jutott a Soroksár – a játékvezető némi hezitálás után fújt a sípjába. A büntetőt Lőrinczy higgadtan a bal alsó sarokba helyezte (01).

61. perc: Hármat cserél a Haladás: Tóth-Gábor, Tóth Máté és Doktorics le, Délczeg, Szekér és Monori be.

Sokat tett a sikerért a Haladás, mégsem jött össze (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

56. perc: A Haladás is elszórakozott egy ordító helyzetet. Az ide-oda pattogó labdát Tóth Milán szelídítette meg, majd öt méterről, középről Varga kapusba bombázott.

53. perc: Szerető száguldott el a bal szélen, az alapvonalról visszapasszolt a második hullámban érkező Lőrinczynek, aki középről, nyolc méterről senkitől sem zavartatva kapásból fölé durrantott. Óriási vendég helyzet maradt ki

Fordulás után sem vettek vissza a tempóból a felek.

47. perc: Ternován rögtön besárgult.

46. perc: A szünetben három csere is történt. Hazai oldalon Kállait Csilus váltja, míg a vendégeknél Cserniket Lőrinczy, Korozmánt pedig Szerető.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Lüktető meccset szakított félbe a szünetet jelző sípszó, ugyanis mindkét csapat a győzelemért harcolt.

40. perc: Németh Milán is lapot kapott.

Tóth Milán ma eredménytelen volt (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

38. perc: Kállai Kevin sárgult be.

Két kapufánál tart a Haladás most már szerencséje van a Soroksárnak.

37. perc: Kiss Bence jobbról, 18 méterről tekerte kapura a labdát, ezúttal a jobb oldali kapufa mentette meg a vendégeket.

36. perc: Tóth Milán László tűzött kapura egy szabadrúgást 17 méterről, kissé balról, azonban a léc alá tartó labdát fölé ütötte Varga kapus.

Éledezik a Haladás.

30. perc: Majdnem megszerezte a vezetést a Haladás. Tóth-Gábor szerzett labdát erőszakosan, kapura fordult, 14 méterről, kissé jobbról tüzelt, az életerős lökete azonban a bal kapufáról vágódott vissza a mezőnybe.

Szenved, kapura teljesen veszélytelen a Haladás.

23. perc: Katona végzett el szabadrúgást balról, a 16-os sarkától. A laposan belőtt labdája utat talált a lábak között, ám Rózsa leért hosszú alsó sarokba tartó ravasz lövésre.

Az történik a pályán, amit a Soroksár akar, teljesen átvette az irányítást a vendég, beszorítja a Haladást.

19. perc: Lovrencsics balról, 11 méterről leadott, jobb felsőbe tartó közeli löketést tolta ki Rózsa.

17. perc: Óriási soroksári helyzet maradt ki!  Lovrencsics ugrott ki a jobb oldalon, okosan centerezett középre, Korozmán viszont három méterről, középről a jobb kapufa mellé helyezett...

Rózsáé az első védés, egy gyatrára sikerült átlövést ölelt mellre könnyedén.

Sok a szabálytalanság - kicsit megtört a lendület.

A Haladás próbálja magához ragadni az irányítást – többet birtokolja a labdát.

4. perc: Kállai balról élesen keresztbe ellőtt labdája suhan el a kapu előtt.

Nagy lendülettel estek egymásnak a felek, pörgősen kezdődik a csata.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző hat hazai meccsét elbukó Haladás a tavasszal remeklő Soroksár ellen.
2022.05.13 19:20:37

Labdarúgó NB II S. L.

Romanek János együttese hátrányból tudta megnyerni a rendkívül fontos idegenbeli mérkőzését.

Labdarúgó NB II GELEI JÓZSEF

Hiába játszott nyolcvan percen keresztül jól a Csákvár, a Soroksár a hajrában bebiztosította győzelmét.

Labdarúgó NB II LENDVAI MARTIN

Magabiztos játékkal múlta felül a Budafok a Békéscsabát, amelynek sorsa az utolsó fordulóban dől el.

Labdarúgó NB II KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN

Az első félidőben Birtalan szerzett vezetést a hazaiaknak, a másodikban Barczi zárta le a meccs érdemi részét.