Helyzet és gól nélkül zárult a Haladás és a Nyíregyháza mérkőzése

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2021.04.04. 14:20
Ritka pillanat a meccsről: munkában a hazaiak kapusa, Verpecz
A labdarúgó NB II 30. fordulójában a Szombathelyi Haladás ugyan végig fölényben futballozott a Nyíregyháza ellen, mégsem sikerült feltörnie a vendégek védelmét.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 0–0
Szombathely,
Haladás Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Dolnegó Bálint (Bede Tamás, Kiss Balázs)
Haladás
: Verpecz – Schimmer, Bosnjak, Németh Mi., Debreceni – Holdampf, Kiss B. – Kállai (Jancsó, 60.), Németh Má. (Tóth Milán, 68.), Rácz (Dragóner, 60.) –Medgyes Z.Vezetőedző: Mátyus János
Nyíregyháza:
Fejér –Szokol, Szabó B. (Végős, 79.), Papucsek, Jánvári –Paku, Márkus–Galambos, Gresó (Kalocsai, 70.), Hamed (Svedjuk, 62.)–Hornyák (Zamostny, 79.).Vezetőedző:Gálhidi György
Mátyus János:
– Hasonló mérkőzést játszottunk, mint ősszel. Mind a két oldalon a védelmek jeleskedtek. Szerettünk volna nyerni, de nem játszottunk jól. A megszerzett egy ponttal elégedett vagyok.
Gálhidi György: – A védekezésünkön volt a fő hangsúly. Sajnos a kontratámadásaink nem sok sikerrel jártak. Nem játszottunk jól, csak a védelmünket tudom dicsérni. Azonban erősségünk, hogy a lejátszott kilenc bajnoki mérkőzésen csak hét alkalommal nem kaptunk gólt. Remélem, hogy szerdán már jobb teljesítményt nyújtunk.

A kezdést követően a Haladás ragadta magához a kezdeményezést, a Nyíregyháza taktikája hamar kirajzolódott: stabil védekezésből gyors kontrákkal próbálkozni. Más kérdés, hogy jó ideig ebből csak a stabil védekezés valósult meg, az ellentámadásokat lekapcsolták a szombathelyi védők. A mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, kisebb lehetőségek a vendégkapu előtt alakultak ki, ám valódi veszélyt nem jelentettek a hazaiak.

A szünet után sem változott jelentősen a játék képe, a vendégek őrizték a döntetlent, a vasiak mentek előre a három pontért. Valamivel jobb volt a meccs, mint az első félidőben – de nem sokkal... Az idő múlásával a zöld-fehérek egyre nagyobb fölénybe kerültek, ám ezen a meccsen nem boldogultak a masszívan védekező vendégekkel.

A kevés helyzetet hozó mérkőzésen a hazaiak ugyan jóval többet tettek a győzelemért, de meg kellett elégedniük a döntetlennel.0–0

20. Debreceni EAC30512424–60–3616

Vége a mérkőzésnek, nem született gól a találkozón. Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Dragóner kapott sárga lapot.

89. perc: Jobb oldali beadás után Zamostny tíz méterről nagy helyzetben nem találta el jól a labdát, lövését biztosan fogta Verpecz.

Bosnjak ápolás után kicsit bicegve ugyan, de visszatért a pályára.

81. perc: Zamostny hosszan szöktette magát, majd belecsúszott Bosnjakba, aki hangos kiáltással a földre rogyott. A szerb-magyar védőt ápolni kell.

79. perc: Kettőscsere a vendégeknél. Hornyák helyett Zamostny, Szabó helyett Végső állt be.

77. perc: Haladás-helyzet: Dragóner egy csellel becsapta védőjét, kapura tört, de 12 méteres lövésébe az utolsó pillanatban egy hazai védő belevetődött.

70. perc: Vendégcsere jön a sorban, Gresó helyett Kalocsai állt be.

68. perc: Újabb szombathelyi csere, Németh Márió le, Tóth Milán be.

66. perc: Kiss Bence 23 méteres lövés alig zúgott el a felső léc felett.

62. perc: Hamednek ez volt az utolsó momentuma a meccsen, a támadó helyére Svedjuk érkezett.

61.perc: Hamed cselezgetett a jobb szélen, majd 19 méterről a bal sarok mellé lőtt.

A vasiak fiatal futballistája, Debreceni Zalán nem ismer elveszett labdát (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

60. perc: Kettős csere a Haladásban, Rácz helyett Dragóner, Kállai helyett Jancsó állt be.

46. perc: Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

Vége az első félidőnek. Küzdelem van, helyzetek azonban csak elvétve.

Elmarad a testvérpárharc. A Haladásban Csilus Tamás, míg testvére, Ádám, a Nyíregyházában futballozik, ám mivel mindketten csak mostanság térnek vissza sérülésükből, egyikük sem kerettag.

Félóra telt el a találkozóból, a vasiak próbálkozak jobbról, próbálkoznak balról,de a vendégvédelem stabilan zár.

Az első félidőben főként a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok (Fotó:Unger Tamás/Vas Népe)

20. perc: Vendégkontra végén Hamed jobbról, 14 méterről a rövid, bal sarkot vette célba, de Verpecznek nem okozott gondot a lapos lövés.

19. perc:Medgyes kapott labdát a jobb oldalon, egy csellel tisztára játszott magát,majd 15 méterről a bal oldalhálóba lőtt.

Medgyes Zoltán hosszú sérülése után tért vissza (Fotó:Unger Tamás/Vas Népe)

A két nagymúltú, patinás együttes eddig küzdelmes, de kevés izgalmat hozó mérkőzést vív. Mezőnyben gyűrik egymást a felek, a Haladás irányítja a játékot, a Nyíregyháza védekezik.

13. perc: Németh Milán merészkedett előre, de 19 méterről, kissé balról a léc fölé bombázott.

A zöld-fehéreknél négy játékos – Bosnjak Predrag, Csilus Tamás, Holdampf Gergő – mellett a vezetőedző Mátyus János is szerepelt Nyíregyházán – utóbbi 2014 és 2016 között dolgozott Szabolcsban. A vendégeknél két futballistának van szombathelyi kötődése, Jánvári Gábor és Zamostny Balázs játszott a vasi megyeszékhelyen.

Öt perc telt el a mérkőzésből, egyelőre a nyíregyháziak térfelén folyik a játék.

Noha az elmúlt időszakban - hét nap alatt - három U21-es Európa-bajnoki mérkőzést is vívtak a Haladás Stadionban, kimondottan jó a gyep.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a tiszta fehérben futballozó Haladás indította útjára a labdát. A találkozó előtt a közelmúltban elhunyt egykori legendás Haladás-játékosra, Király Ferencre, Király Gábor édesapjára emlékeztek a csapatok.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a négy bajnoki óta veretlen Haladás a legutóbbi hat meccsén 16 pontot szerző Nyíregyháza ellen.

A Szombathelyi Haladásban a beteg Rózsa Dániel helyett egy mindössze 16 esztendős kapus, Szekeres Enzo ül a kispadon. Szekeres az Illés Akadémia-Haladás U17-es együttesének tehetséges játékosa. Ami a vendégeket illeti, a nyíregyháziak a nagy távolság miatt már a szombat délelőtti edzés követően buszra szálltak, az éjszakát már Vas megyében töltötték.