Nagy csatában győzte le a Haladás a Budaörsöt

TÓTH GÁBORTÓTH GÁBOR
2021.10.03. 16:50
A labdarúgó NB II 11. fordulójában az éllovas Haladás a 14. pozícióban álló Budaörsöt látta vendégül, és 2–1-es győzelmet aratott.

A Budaörs nem tudta útját állni a szombathelyi rohamoknak (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–BUDAÖRSI SC 2–1 (1–1)
Szombathely,
Haladás Sportkomplexum, 2517 néző. Vezette: Zám Zsolt (Aradi József, Becséri Gergely)
HALADÁS:
Rózsa – Kállai, Mocsi, Németh Milán, Bosnjak – Doktorics (Csilus T., 80.), Kiss B. (Guzmics, 90.), Holdampf, Szekér Á. – Délczeg (Tóth Milán, a szünetben), Horváth R. (Monori, 58.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
BUDAÖRS: Tóth G. – Tóth K., Fényes, Gyurácz, Kapronczai (Pintér D., 64.) – Molnár Cs., Sajbán Miklós, Zsidai (Halmai, 78.) – Petneházi (Lengyel B., a szünetben), Winkler (Vankó, 64.), Horváth R. (Balázs Zs., 78.). Vezetőedző: Gabala Krisztián
Gólszerző:
Doktorics (8.), Tóth Milán (67. – 11-esből), ill. Petneházi (39. – 11-esből
Németh Szabolcs:
– Jól kezdtük az első félidőt, sok helyzetet dolgoztunk ki, de egy kivétellel nem tudtuk értékesíteni őket. Összességében megérdemelten nyertünk.
Gabala Krisztián: – Két hete vettem át a csapatot, ez volt a harmadik mérkőzésünk. Sikerült stabilizálni a védelmünket, de a támadójátékunkon még sokat kell javítani.

Az első félidő az esélyesebb Haladásé volt. A hazaiak jelentős fölényben futballoztak, meg is szerezték a vezetést. Voltak helyzeteik, ám nem tudták rárúgni az elsőre a második gólt. A Budaörs pedig a játék képe alapján teljesen váratlanul egy 11-essel visszajött a meccsbe. A második játékrészt viszont a vendégek kezdték jobban, majd a folytatásban egyenlő erők küzdöttek. De akadozott a játék a sok sárga lap, szabálytalanság, csere miatt.

A Haladás ismét betalált, szintén büntetőből – innen pedig hatalmas csata, fizikai küzdelem bontakozott ki. A Budaörs nem akart kikapni, az utolsó pillanatig nagyot küzdött, de nem tudott mit kezdeni a roppant szervezett, motivált Haladással. Összességében megérdemelten nyert a kapura veszélyesebb, a meccs nagy részét irányítása alatt tartó házigazda. 2–1

Lendületes volt a Haladás (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

Október 4.
20.00: Nyíregyháza–Siófok (Tv: M4 Sport)

20. Tiszakécske112911–25–142

Véget ért a mérkőzés. A Budaörs az utolsó pillanatig nagyot küzdött, de nem tudott mit kezdeni a roppant szervezett, motivált Haladással nyert a szombathelyi csapat.

3 perc a hosszabbítás.

90. perc: Kiss Bence helyén Guzmics a pályán

A hajrá ismét a Haladásé, ellenfele 16-osa előtt tartja a labdát.

85. perc: Sajbán kap lapot.

84. perc: Német Milán belépője ér sárgát a játékvezető szerint.

Gyűrik egymást becsülettel a felek, nem akar kikapni a Budaörs.

2517 a hivatalos nézőszám.

80. perc: Változtat a Haladás is: Csilus váltja a gólszerző Doktoricsot.

78. perc: Próbál frissíteni a Budaörs: Halmai és Balázs is pályára lépett

73. perc: Potyognak a lapok, Kállai Kevin is besárgult a szombathelyiektől - pedig ennyire azért nem durva a meccs...

A hátrányba került Budaörs minden mindegy alapon próbálja feljebb tolni a játékát - de a Haladás jól védekezik, kontrákat is vezet, ám az utolsó passzok nem sikerülnek.

67. perc: Tóth Milán esett el védője szorításában már az alapvonal közelében - Zám játékvezető ezúttal is 11-est ítélt. A sértett pedig magára vállalta a 11-est, higgadtan helyezett a kapuba (21)

64. perc: Kettős csere a Budaörsnél. Winkler és Kapronczai le, Pintér és Vankó be.

58. perc: Cserél a Haladás: Monori kap lehetőséget Horváth Rajmund helyén.

Döcög a játék, a játékvezető rengeteget fúj a sípjába - sokszor talán feleslegesen...

52. perc:Előbb hazai 11-est ítélt a játékvezető, majd változtatott a döntésén, les miatt kifelé ítélt szabadrúgást. A szombathelyiek támadójának, Horváth Rajmundnak pedig kiosztott egy sárgát.

51. perc:Minkét csapat kapott egy sárgát. Hazai oldalról Szekér, a vendégektől Tóth Keve.

49. perc: A frissen becsélt Lengyel sárgult be a vendégeknél.

Frissebben jött ki az öltözőből a Budaörs, ezt egy kapufa is jelezte: egy lecsúszott bal oldali beadás csattant a felső léc tetején.

A szünetben mindkét csapat cserélt: a hazaiaknál Tóth Milán váltotta Délczeget, míg a vendégekénél Lengyel jött be Petneházi helyére.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Véget ért az első félidő. Egy érdekes első félidőnek vetett véget a szünetet jelző sípszó. A Haladás komoly fölényben futballozott, ám nem tudta rárúgni az elsőre a második gólt - a Budaörs pedig a játék képe alapján teljesen váratlanul visszajött a meccsbe.

39. perc: A semmiből egyenlített a Budaörs. Zám Zsolt játékvezető ítélt meg könnyű síppal egy 11-est. Petneházi nem zavartatta magát, és a megítélt büntetőt gólra váltotta, nagy erővel bombázott középre, az elmozduló Rózsa helyére (11).

Sokkal többet birtokolja a labdát a Haladás, támad becsülettel, de a nyomás nem akar góllá érni.

29. perc: A Haladás kapitánya, Németh Milán szánta el magát lövésre jó 30 méterről, középről, a labda centikkel tévesztette el a jobb felső sarkot - Tóth Gábor Vilmos vetődött, nyújtózkodott, de nem érte volna el a labdát, ha egy kicsit lejjebb megy.

Egyelőre kapura nem sok veszélyt jelent a vendég.

20. perc: Horváth Rajmund iramodott meg egy kontrával jobbról, ügyes cselekkel tisztára játszotta magát - két védőt is elfektetett - ám a középről, 14 méterről elengedett lapos lövése után a labda a bal alsó sarok mellett hagyta el a pályát. A Budaörs kapusa dermedten figyelte az eseményeket - óriási ziccer maradt ki.

Lendületbe jött, belelkesedett a Haladás, beszorította ellenfelét a saját térfelére.

Gólöröm Haladás-módra (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

8. perc: Máris vezet a Haladás! Egy szögletvariáció végén Doktorics lőtt bődületesen nagy gólt a léc alá kissé balról, úgy 20 méterről (10).

Nagy lendülettel estek egymásnak a felek - a vendég felvállalta a nyílt futballt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Az Állatok Világnapja alkalmából a két csapat futballistái egy-egy menhelyi kutyával a kezükben vonultak ki a pályára (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

A hétfői, Állatok Világnapja alkalmából a Lurkó UFC kezdeményezése nyomán a két csapat futballistái egy-egy menhelyi kutyával a kezükben vonultak ki a pályára. A négylábúak a Meggyeserdei Menedék Alapítvány által befogadott kutyák voltak. A vasi zöld-fehérek számára egyébként is fontos a társadalmi szerepvállalás, ezért a mérkőzésre vendégül látták a Markusovszky Kórház, a Mentőszolgálat, a Katasztrófavédelem, a Vas Megyei Kormányhivatal és a Weöres Sándor Színház azon dolgozóit is, akik kíváncsiak voltak a zöld-fehérekre. Nagyon nagy volt az érdeklődés a Haladás iránt.

Érdekesség, hogy a Budaörs keretében több szombathelyi kötődésű játékos is szerepel, így Zsidai László, Halmai Ádám, Winkler András és Gyurácz András. De az új edző, Gabala Krisztián is futballozott zöld-fehér mezben - még az 1997/1998-as szezonban.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire jut a még mindig veretlen listavezető Haladás az előző fordulóban a Tiszakécskét legyőzőt Budaörssel szemben.