KVANDUK BENCE 2022.05.15 16:50 Frissítve: 2022.05.15 21:47

Harsányi félpályás gólja, NB II-es marad a Szentlőrinc

A labdarúgó NB II 37. fordulójában a Szentlőrinc kiharcolta a jövő évi tagságát is a második vonalban miután Grumics és Harsányi góljaival 2–1-re legyőzte az ötödik helyezett Siófokot.

Harsányinak nem volt könnyű dolga a bal szélen a siófoki védők szorításában (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

LABDARÚGÓ NB II

37. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–BFC SIÓFOK 2–1 (1–0)
Szentlőrinc,
Szentlőrinci sporttelep, 400 néző, Vezette: Gaál Ákos (Király Zsolt, Vörös Dániel)
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi, Keresztes, Tamás L., Nagy Zs. (Farkas M., 24.) – Mucsányi, Harsányi (Mervó, 90.), Török L. (Törőcsik, 86.), Havas – Grumics, Németh B. (Biben, a szünetben), Vezetőedző: Gabala Krisztián
SIÓFOK: Hutvágner – Horváth M., Varjas Z., Varga B., Deutsch – Farkas G. (Balogh B., a szünetben), Krausz (Medgyesi, 61.) – Eördögh, Elek B., Horváth P. (György, 77.) – Szakály A., Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Grumics (1–0) a 36., Harsányi (2–0) az 58., Szakály A. (2–1) a 90. percben
Gabala Krisztián: – Óriási köszönet mindenkinek, aki ehhez a sikerhez hozzájárult, a játékosoknak, a stábtagoknak, a szurkolóknak. Ezzel eldőlt, hogy bent maradtunk, és tovább építhetjük magunkat. Ezt az eredményt közösen értük el Marián Slukával.
Domján Attila: – Harsányi István nemzetközi szinten is ritkán látható gólt szerzett, de nem hibáztathatom érte a kapusomat, hiszen indításra számított. Gratulálok a hazaiaknak a bent maradáshoz.

Nagy nyomás helyeződött az utolsó hazai találkozóját várva a Szentlőrincre, hiszen az elmúlt fordulók botlásai a kiesés ellen folytatott harcba sodorta. Ugyanakkor azt is tudták Harsányiék, hogyha három pontot szereznek a Siófok ellen, a záró fordulóban már nyugodtak lehetnek.

A találkozó elején természetesen nem kockáztatott túlzottan Gabala Krisztián csapata, hiszen a Siófok is megmutatta, nem véletlenül van az első ötben. A kapura viszont egyik gárda sem volt igazán veszélyes egészen a 36. percig. Akkor egy jobb oldalról érkező beadást a hosszú kapufánál érkező Grumics lőtt a hálóba. 1–0

A fordulást követően Harsányi talán az év gólját lőtte. Egy becsúszó szerelést követően még a saját térfeléről ívelt a kint álló Hutvágner felett a bal felsőbe az 58. percben. 2–0

Ezt követően már egyértelműen uralta a mérkőzést a hazai csapat, a vendégek elkeseredett felívelgetéssel próbálták meg áttörni a védelmét, de ez nem ment. Amikor aztán Horváth Pétert lecserélte a siófokiak mestere, minden veszély eltűnt a játékukból. Szépíteni mégis tudtak, egy Szakály-szabadrúgás akadt be. 2–1

Vége a mérkőzésnek!

90+1. perc: Harsányi helyére Mervó érkezett a Szentlőrincbe.

90. perc: GÓÓÓÓÓL! Szépít a vendég csapat! Szakály Attila lőtte be a 23 méterről járó szabadrúgást a jobb felsőbe. 2–1

89. perc: Mucsányi kapott sárgát lerántásért.

87. perc: Török helyére Törőcsik állt be a hazaiaknál.

77. perc: Horváth Péter helyére György érkezett a vendégeknél.

72. perc: Medgyesi kapott sárgát talpalásért.

71. perc: Horváth Péter futott el a jobb szélen, kicselezte Tamás Lászlót, de már csak estében tudott lőni, így Prokop könnyedén védett.

60. perc: Csere a vendégeknél. Krausz helyére Medgyesi érkezett! A gól után Bíró Imre, a vendégek kapusedzője sárga lapot kapott.

58. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Elképesztően nagy gólt lőtt Harsányi! A Szentlőrinc szélsője egy becsúszó szerelés utána saját térfeléről emelt a bal felsőbe. 2–0

54. perc: Egy labdaszerzés után villámgyors támadást vezetett a Szentlőrinc, de Harsányi lapos centerezése öt társ előtt is elsuhant.

53. perc: Krausz kapott sárga lapot egy elkéset belépőért.

46. perc: Mindkét oldalon volt csere. Németh Barnabás helyett Biben a hazaiaknál, a vendégeknél Farkas Gábort Balogh Bence váltotta.

46. perc: Folytatódik a találkozó.

Németh Barnabás (piros-feketében) egy félidőt kapott (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

45. perc: Vége az első félidőnek!

36. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Szentlőrinc! Farkas Marcell jobb oldalról érkező beadását a hosszú kapufánál érkező Grumics lőtte át Hutvágner keze felett. 1–0

31. perc: Horváth Péter beadására Farkas Gábor robbant be, de a fejese mellé ment.

25. perc: Horváth Péter szólózott a bal oldalon, bár őt végül elválasztották a labdától, így próbálkozhatott Farkas Gábor, aki egy igazítás után Keresztes Bencébe püfölte azt.

23. perc: Szabadrúgásból járt közel a gólhoz a Szentlőrinc, de a fejes nem volt elég pontos.

Nagy Zsombor megsérült (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

22. perc: Kényszerű csere a hazaiaknál, Nagy Zsombor sérült meg, helyére Farkas Marcell érkezett.

16. perc: Farkas Gábor cselezett jól a jobb oldalon, a beadása kicsit lecsúszott, de így volt igazán veszélyes, a felső kapufára emelt.

13. perc: Erdélyi jobb oldali beadása jó helyre ment, de a középen lévő társ mellé csúsztatott.

9. perc: Deutsch jobb oldalról érkező szabadrúgása jól csapódott lefele, de a felső kapufán csattant.

3. perc: Grumics lőtt 25 méterről, de messze elkerülte a próbálkozása a kaput.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A fehérben játszó vendégek indították útjára a labdát!

Horváth Péterék készen állnak utolsó idegenbeli meccsükre (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással az ötös vereség- és hétmeccses nyeretlenségi sorozatban lévő Szentlőrinc és a jó szériája után legutóbb a Haladástól hazai pályán vereséget szenvedő Siófok.

2022.05.16 07:38:19

Labdarúgó NB II HORVÁTH GÁBOR

Nem született gól az FC Ajka és a Diósgyőri VTK találkozóján, ezzel matematikailag eldőlt, hogy a borsodiak maradnak NB II-esek.

2022.05.13 19:20:37

Labdarúgó NB II S. L.

Romanek János együttese hátrányból tudta megnyerni a rendkívül fontos idegenbeli mérkőzését.

Labdarúgó NB II GELEI JÓZSEF

Hiába játszott nyolcvan percen keresztül jól a Csákvár, a Soroksár a hajrában bebiztosította győzelmét.

Labdarúgó NB II LENDVAI MARTIN

Magabiztos játékkal múlta felül a Budafok a Békéscsabát, amelynek sorsa az utolsó fordulóban dől el.

Labdarúgó NB II KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN

Az első félidőben Birtalan szerzett vezetést a hazaiaknak, a másodikban Barczi zárta le a meccs érdemi részét.