Győzelmével már dobogós a Szeged

VAJGELY PÁLVAJGELY PÁL
2022.10.22. 14:50
A Szeged feljött a harmadik helyre a bajnokságban (Archív fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)
A labdarúgó NB II 13. fordulójában a játéknap előtt negyedik helyezett Szeged-Csanád Grosics Akadémia a 18. helyen álló Kozármislenyt fogadta, és jó iramú mérkőzésen 1–0-ra legyőzte.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–HR-RENT KOZÁRMISLENY 1–0 (0–0)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 500 néző.Vezette:Radványi Ádám (Csatári Tibor, Ring György)
SZEGED: Takács J. – Könczey (Kővári, 53.), Temesvári, Szilágyi Z., Tóth B. – Farkas A., Szakály D. (Szatmári L., a szünetben) – Rédling (Papp Á., a szünetben), Gajdos, Kundrák (Simon Á., 85.) – Haruna (Daru, 62.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke P., Füredi, Horváth D., Turi (Berdó, 71.) – Kosznovszky, Tölgyesi – Vogyicska Balázs (Guth, 57.), Vajda R. (Nagy E., 57.), Kirchner (Szabó D., 68.) – Kulcsár K. (Tóth Z., 68.). Vezetőedző: Szekeres Zoltán
Gólszerző: Haruna (51.)
Alekszandar Sztevanovics: – Nagyon nehéz meccs volt számunkra, ma pszichológiai eredetű problémáink voltak. Azt kell mondjam, szerencsések voltunk ezen a napon, a győzelem ajándék számunkra, de nem a mai meccsnek szól, hanem az egész szezonban nyújtott teljesítménynek.
Szekeres Zoltán: – Szinte száz százalékig elégedett vagyok a játékunkkal, nem érdemeltünk vereséget, sőt, jobban játszottunk, mint a Szeged. Nehéz elfogadni, hogy nulla ponttal távozunk. Remélem, a következő mérkőzéseken eredményesebbek is leszünk, nemcsak jól játszunk majd.

Lendületes, jó iramú meccset játszottak a Szent Gellért Fórumban, ahol az első fél órában a Kozármisleny volt aktívabb. A vendégek többször is bátran ellőtték a labdát, ha a tizenhatos elé kerültek, de a szegedi kapusnak, Takácsnak nem kellett játékba avatkoznia. Vajda majdnem kihasználta Szilágyi eladott labdáját, de végül nem tudta belőni ziccerét, az első félidő utolsó negyedórája pedig kevesebb eseményt hozott.

A szünet után aztán gyorsan jött a gól, a csereként beálló Papp Áron ugyanis remekül vitte le a labdát a jobb szélen, majd a hosszún érkező Haruna elé tálalt, aki az üres kapuba passzolt. A folytatásban inkább a párharcok jellemezték a játékot, Haruna pedig az első hírek szerint agyrázkódást szenvedett. A cseréket követően is kevés helyzet alakult ki, a végjátékban a vendégek ugyan kockáztattak, de gólt nem tudtak szerezni. Győzelmével kihasználta a Gyirmót pontvesztését, és már a harmadik helyen áll a bajnokságban a Szeged. 1–0

20. Dorogi FC1324710–22–1210

90+5. perc: EZ A VÉGE! Haruna góljával legyőzi a Kozármislenyt a Szeged-Csanád Grosics Akadémia, ezzel pedig a Tisza-partiak már dobogósok az NB II-ben. Köszönjük a figyelmet!

90+1. perc: Egy megcsúsztatott labda után Guth elé kerül a labda, aki most ellövi, de centikkel megy csak fölé a labda.

90. perc: Tóth Zoltán Temesvárival szembeni durva belépője ér sárgát. Négy perc a hosszabbítás a meccs végén.

89. perc: Egy lecsorgó utáni kapáslövés a vendégektől, Takács rajta volt.

88. perc: A kicsiben elvégzett szöglet után Szatmári íveli az elöl maradt Temesvári fejére a labdát, van is belőle fejes, de Lékai szép mozdulattal védeni tud.

87. perc: Egy labdaszerzés után Papp Árontól jön a centerezés, Daru lövését azonban blokkolják.

86. perc: Az első megmozdulására rögtön sárgát kap Simon.

85. perc: Jön a meccs utolsó cseréje: Kundrák helyére Simon Ádám érkezik.

83. perc: Nagy Erik lő kapu fölé közel húsz méterről. Többet kockáztat a Kozármisleny, de ez az eredmény tükrében abszolút érhető és indokolt is.

82. perc: Guth kap egy remek labdát a tizenhatoson belül, akár a hosszú alsót is célba vehetné, de inkább keresztbelövi a labdát: a társ viszont lemarad róla a túloldalon.

81. perc:Nagy Erik buktatja a meginduló Rédlinget, ez is sárga.

77. perc: A csereként beállt Darut kellett ápolni, aki kötéssel a fején tér vissza a pályára.

74. perc:Szabó Dominik kap sárgát, miután a földre esett a tizenhatoson belül, megpróbált kiharcolni egy tizenegyest, de a játékvezető színészkedésért mutatta fel a lapot a vendégek játékosának.

71. perc: Jön a vendégek utolsó cseréje, kényszerűség, sérülés miatt Turit Berdó váltja.

68. perc: Újabb kettős csere a Kozármislenyben: Kulcsárt Tóth Zoltán, míg Kirchnert Szabó Dominik váltja.

65. perc: A meccs második sárgája is a vendégekhez köthető, Beke követi el a szabálytalanságot.

62. perc:Haruna hordágyon hagyja el a pályát, Daru váltja a Szegedben.

60. perc: Füredié a meccs első sárgája. A párharc után lent marad Haruna, és nagy az ijedelem, mert mozdulatlanul fekszik a földön a szegedi gólszerző, bejön az orvosi stáb.

59. perc: Egy vendégszöglet után Füredi fejelhet, de Takács leér a bal alsóhoz.

57. perc: Kettős csere a vendégeknél: Vajda helyére Nagy Erik, míg Vogyicska helyett a szegedi Guth Ádám állt be a Mislenybe.

53. perc: Újabb szegedi csere, Könczeyt Kővári váltja.

51. perc: GÓL! Vezet a Szeged! Papp Áron remekül indult meg a jobb szélen, majd lerázta a védőjét, és mesterien tálalt a hosszún érkező Haruna elé, aki az üres kapuba passzolta a labdát, 1–0!

48. perc:Kundrák tör be közepre balról indulva, de lapos lövését fogja Lékai.

46. perc: Folytatódik a meccs!A szünetben kettős cserét eszközölt Alekszandar Sztevanovics: Rédling helyére Papp Áron, Szakály helyett pedig Szatmári állt be.

45. perc: Hosszabbítás nélkül ér véget az első félidő. Az első 30 perc igen aktív volt, a vendégeknek több helyzete is akadt, de nem hozott gólt az első 45 perc.

44. perc: Ez bizony gyanús volt, Kundrák iramodott meg a bal szélen, majd látványos mozdulattal, sarokkal passzolt Gajdoshoz, aki védője szorítása mellett a földre került a tizenhatoson belül. Heves szegedi reklamáció, de Radványi határozottan mutatja, ő ezért nem ad büntetőt.

40. perc: Egy kis üresjárat az első fél óra igen eseménydús játéka után: Kulcsárnak gurítanak vissza a tizenhatos előterébe, kapáslövése azonban a kapu fölött köt ki.

31. perc:KAPUFA! Az eddigi legkomolyabb lehetőség!Szilágyi ugyan bemutat egy szép szerelést, majd megint eladja a labdát, Vajda pedig ezzel kapura törhet a jobb szélről. Takács először elindul, majd megtorpan, Vajda elhúzza mellette a labdát, majd a a kapufa tövéről vágódik az alapvonalon túlra, komoly helyzet volt.

26. perc:Beke vehette át a labdát tisztán a kapuval szemben, de 18 méterről leadott lövése nem talált kaput. Továbbra is igen aktív, lüktető a meccs. Lóg az eső lába ugyan Szegeden, de nem csak az eső, hanem a gól illatát is lehet érezni a pálya mellett.

25. perc: Lékai volt hidegvérű, de erre majdnem ráfázott: cselezett a vendégek kapusa, Gajdosnak pedig nem sok hiányzott, hogy odaérjen, és megszerezze a labdát.

21. perc: Újabb vendéglövés, szépen húzták le a labdát a jobbösszekötő helyére, majd Vogyicska félmagas próbálkozását védi Takács.

19. perc: Könczey lőtte be élesen, kapásból jobbról a labdát, nem sokkal maradt le róla Gajdos.

18. perc: Szilágyi adta el csúnyán a labdát a Szeged térfelén, ezzel indulhatott a vendégek támadása, de Vajda kissé éles szögből leadott lövése pont Takács kezeibe érkezett.

15. perc: Élénk meccs, egy szabadrúgást követően kétszer is blokkolja a szegedi védelem a Kozármisleny lövéseit.

12. perc: Egy jobb oldali szöglet után Haruna fejelhet tíz méterről, de nem talál kaput, ráadásul már szabálytalanság miatt jöhetnek a vendégek.

11. perc: Egy lecsorgó labdát Vajda tűz kapura egyből nagyjából 20 méterről, de a kapu fölött köt ki a lövése. Egyelőre kezdeményezőbb a Kozármisleny.

7. perc: Az első lehetőség a vendégeké, a tizenhatos előtt keresztben vezethette végig a labdát Kirchner, de lövése elkerüli a kaput.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak kék-feketében, a vendégek tiszta fehérben lépnek pályára. A meccs kezdőrúgását Dávid Szaniszla végezte el, aki évtizedek óta a szegedi lelátókon szurkol a futballcsapat sikeréért, 92 évesen is minden hazai meccsre kilátogat.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a feljutásra pályázó Szeged a kiesőzónában található Kozármisleny ellen.