Egy öngólnak köszönhetően vitte el a három pontot Soroksárról a Tiszakécske

LENDVAI MARTINLENDVAI MARTIN
2022.04.03. 16:50
Szoros mérkőzésen maradt alul a Soroksár a Tiszakécskével szemben (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB II 30. fordulójában a játéknap előtt 11. Soroksár a két hellyel és két ponttal mögötte álló Tiszakécskét fogadta. Bár a hazaiak szinte az egész mérkőzésen fölényben játszottak, a győzelmet a vendégek szerezték meg egy öngóllal. A Tiszakécske így megelőzte a tabellán a Soroksárt.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

SOROKSÁR–TISZAKÉCSKEI LC 0–1 (0–1)
Budapest, Haraszti út, 300 néző. Vezette: Csonka Bence (Aradi József, Belicza Bence Péter)
SOROKSÁR: Varga Á. – Nagy O. (Korozmán, 62.), Kékesi, Gyömbér, Valencsik – Katona, Hudák (Redzic, 62.) – Csernik (Kovác, 76.), Lőrinczy (Magyari, 80.), Szerető (Ternován, 62.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
TISZAKÉCSKEI LC: Holczer – Balázs B., Csáki, Máté Zs., Uzoma – Kovács B. – Gyurján (Vachtler, a szünetben), Erdei (Oláh, 90+1.), Kosznovszky (Pongrácz, 79.), Simon M. (Farkas A., 64.) – Beliczky (Pál A., 64.). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Kékesi (33. – öngól)
Lipcsei Péter:
– Megvoltak a ziccereink, már az első félidőben lezárhattuk volna a mérkőzést. Én már nem tudok. abban beleszólni, hogy a játékosok hogyan döntenek a kapu előtt, ma rosszul döntöttek. Próbáltam a második félidőben jobban belenyúlni a játékba, ezért is cseréltem ötöt. Sajnos ebben a mérkőzésben ennyi volt, a döntetlen igazságosabb lett volna.
Visinka Ede: – Igazság szerint maga a három pont és a győzelem hatalmas jelentőségű, de el kell ismerni, hogy a játék minden elemében felülmúlt minket a Soroksár. Nem győztük számolni a százszázalékos helyzeteket, mi pedig egy öngóllal vezetést szereztünk. A bajnokságban már többször előfordult, amikor úgy éreztük, hogy a sors elvette tőlünk a pontokat, de most ezt visszaadta.

Habár a Soroksár uralta az első játékrészt, mezőnybeli fölényét nem tudta gólra váltani. Ezzel ellentétben a vendég Tiszakécske a 33. percben egy szögletet követően, egy hazai játékosnak köszönhetően szerezte meg a vezetést. Erdei beívelése nyomán a labda a Soroksár védőjén, Kékesin pattant meg és került a hálóba. A gól után is aktívabbak voltak a hazaiak, de nem tudtak egyenlíteni.

A második félidőben a vendégek igyekeztek megtartani az előnyüket. Egy-két helyzet mindkét oldalon kialakult, de igazi veszély sem Varga, sem Holczer kapuját nem fenyegette. A vendégeknek sikerült megtartaniuk a vezetést, kaput találó lövés nélkül ugyan, de elvitték a három pontot Soroksárról. 0–1

20. Szolnoki MÁV FC305101525–44–1925

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek!

90+1. perc: Cserélnek a vendégek, Oláh be, Erdei le.

90. perc: Három perc lesz a hosszabbítás.

88. perc: Kovác teszi élesen középre a labdát, Redzic próbálja a kapu irányába juttatni, ami sikerül is, de a gyenge próbálkozás a kapu kezében landol.

80. perc: Utolsó cseréjét is kihasználja a Soroksár. Lőrinczy helyett Magyari folytatja.

79. perc: Változtatnak a vendégek. Elhagyja a pályát Kosznovszky, Pongrácz áll be helyette.

76. perc: Ismét csere a Soroksárnál. Lejön Csernik, helyette Kovác folytatja.

73. perc: Ismét nagy helyzetek a hazai oldalon. Előbb Lovrencsics lövését blokkolják, majd Redzic próbálkozása kerüli el a kaput.

Kiegyenlített játék jellemezte a második félidőt (Fotó: Meder István)

64. perc: Kettőt változtatnak a vendégek. Lejön Simon Márk, a helyén Farkas András, valamint elhagyja a pályát Beliczky, helyette Pál András kap lehetőséget.

62. perc: Hármas csere a hazai oldalon. Elhagyta a pályát Nagy Olivér, Hudák és Szerető, a helyükön Korozmán, Redzic és Ternován folytatják.

61. perc: A játékvezető Katona Mátét sárga lappal figyelmezteti.

57. perc: Simon Márk kap sárga lapot.

55. perc: Erdei perdítette a labdát a jobb oldalon Balázs Benjámin elé, aki éles szögből lőtt a kapu fölé.

51. perc: Miközben a hazai szurkolók énekelve köszöntik a héten születésnapját ünneplő Lipcsei Pétert, Hudák Martin ugratja ki Szeretőt, aki akrobatikus mozdulattal próbálja elérni, de a kapus hárítani tud.

48. perc: Szerető ível egy tanári labdát Lovrencsics lábára, aki a helyzetet nem tudja gólra váltani. Szöglettel jöhetnek a hazaiak. A betekert labdát Kékesi fejelte a kapu fölé.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

46. perc: Változtatnak a vendégek. Elhagyja a pályát Gyurján, a helyén Vachtler folytatja.

45. perc: Kis kakaskodással, de hosszabbítás nélkül ér véget az első félidő.

44. perc: Kovács ugratta ki Simont, aki ígéretes helyzetbe kerülhetett volna, de az utolsó pillanatban visszaért Kékesi és tisztázni tudott.

38. perc: Beliczky készítette a labdát Kosznovszky elé, aki 23 méterről lőtt, de a próbálkozása elkerülte a kaput.

Egy öngóllal szerezte meg a vezetést a Tiszakécske (Fotó: Meder István)

33. perc: GÓL! Vezetnek a vendégek! Erdei jobb oldali szögletét követően Kékesiről pattant a labda a saját hálójába. 0–1.

31. perc: Hatalmas helyzet marad ki. Szerető elé pattan a labda a szabadrúgást követően, aki hat méterrel a kapu jobb oldala előtt átveszi, majd telibe lövi Holczert.

30. perc: A vendégeknél is villan a sárga, Erdei kapta.

25. perc: Csernik előtt adódott lehetőség, egy lepattanó labdát vett át tíz méterre a kaputól, majd ballal próbálkozott, de Holczer hárítani tudott.

23. perc: Szerető kényszerítőzött Lőrinczyvel a tizenhatos előtt, előbbi laposan lőtt kapura, de egy vendég lábról kipattant, szöglet a Soroksárnak.

21. perc: Erdei ívelt be egy szabadrúgást a bal oldalról, amire Kovács érkezett fejjel, de nem talált kaput.

16. perc: Egy eladott labda után gyors kontrát vezetett a Soroksár. Csernik és Lőrinczy játszottak össze, majd előbbi passzolt Lovrencsicsnek, aki a tizenhatoson belülről lőtt, de a védők blokkolták a próbálkozást.

14. perc: Valencsik kapott sárga lapot Gyurján buktatásáért.

12. perc: Hudák és Lovrencsics játszottak össze a tizenhatos előtt, utóbbi egy lefordulást követően tüzelt, de a labda laposan elgurult a kapu jobb oldala mellett.

7. perc: Szerető ívelte a labdát élesen középre, ami veszélyesen pattant meg Csáki lábán, de a kapus hárítani tudott.

2. perc: Szerető kapott egy remek labdát a tizenhatos előtt Lőrinczytől, átvételével kicselezte a védőt, majd hatalmas helyzetet puskázott el, labdája a háló tetején landolt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A kékben játszó vendégek indították útjára a labdát. A hazaiak fehérben lépnek pályára.

Igazi háromesélyes mérkőzést játszik a két együttes. Ha a Soroksár otthon tartja a három pontot, megléphet a Tiszakécske elől. Amennyiben a vendégek nyernek, megelőzik fővárosi riválisukat a tabellán.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a két remek formában lévő csapat, a nyolc forduló óta veretlen Soroksár és az előző öt bajnokiján 13 pontot kasszírozott Tiszakécske.