A III. Kerület ellen szerezte meg első hazai győzelmét a Soroksár

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2021.09.15. 15:50
Lovrencsics Balázs (jobbra) góljával már a 11. percben megszerezte a vezetést a Soroksár (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 8. fordulójában a játéknap előtt 13. helyezett Soroksár a 17. helyen álló újonc III. Kerületi TVE-t fogadta hazai pályán. A Soroksár egy védelmi hibát követően Lovrencsics Balázs révén már a 11. percben előnybe került. A második félidőben hiába támadott többet a vendégcsapat, Lőrinczy Attila révén a Soroksár megduplázta előnyét, és ezt követően Bori Gábor góljával már csak szépíteni tudott a Kerület.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–III. KER. TVE 2–1 (1–0)
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 350 néző.Vezette: Nazsa Tamás (Punyi Gyula, Ország Péter)
SOROKSÁR:Varga Á. – Ternován (Nagy O., 77.), Gyömbér, Valesznik, Pászka – Redzic (Ladányi G., 77.), Csernik K., Lőrinczy, Hudák M. – Kovác A. (Szerető, 63.), Lovrencsics B.Vezetőedző: Lipcsei Péter
III. KERÜLETI TVE:Balázs J. – Bekker (Tóth K., 7.), Fejes A., Erdei G., Rédei A. (Borvető, a szünetben) – Bori G., Szalai V. (Schuszter R., 71.) – Sili, Rabatin, Barczi D. (Köböl, 79.) – Remili (Egerszegi T., a szünetben).Megbízott edző: Czvitkovics Péter, Veress Balázs
Gólszerző: Lovrencsics B. (11.), Lőrinczy (75.), ill. Bori (79. – 11-esből)
Lipcsei Péter: – A legfontosabb a három pont megszerzése volt, nem játszottunk jól, de ilyen a futball. Amikor jól játszottunk, például Győrben, akkor meg nem nyertünk. Örülünk, mivel sorozatban két mérkőzést is megnyertünk. A hétvégén Tatabányán játszunk a kupában, célunk a továbbjutás.
Czvitkovics Péter: – A kapott gól és az első ivószünet után magára talált a csapat, jól is játszott, helyzeteket dolgozott ki. Játékosaim jól futballoztak, még ha ez eredménnyel nem is párosult. Ha hasonlóan futballoznánk folyamatosan, ezzel a hozzáállással elindulhatunk felfelé a tabellán.

Kilenc évet követően játszott újra tétmérkőzést egymással a Soroksár és a III. Kerületi TVE csapata, igaz, azóta mind a ketten egy osztállyal feljebb léptek. A bajnokságot egyikük sem kezdte jól, a Soroksár – igaz, hazai pályán eddig csak egyszer játszott – éppen vasárnap, Békéscsabán aratta első győzelmét.

A találkozó első félideje a soroksáriak meggyőző fölényét hozta, igaz ahhoz, hogy a 11. percben Lovrencsics Balázs góljával megszerezzék a vezetést, a vendégek védelmi hibája is kellett (1–0). A Kerületből hiányzott az igazi átütőerő, bár talán az is visszafogta az óbudaiakat, hogy Bekker Roland sérülése miatt már a 7. percben cserélniük kellett, megbontva ezzel a csapategységet.

A szünetben kettős cserével frissített csapatán a Kerület megbízott edzőpárosa, ami jó döntésnek bizonyult, hiszen a vendégek a második félidő első 20 percében jobban játszottak a hazaiaknál. A hajrához közeledve azonban az egyenlítés reményében kitámadó vendégeket lekontrázta a Soroksár, és Lőrinczy Attila góljával a 75. percben megduplázta előnyét a hazai csapat (2–0). Ezt követően hamar szépíteni tudott a III. Kerület, a 79. percben Bori Gábor volt eredményes büntetőből (2–1). Az utolsó percekben a Kerület játszott fölényben, a hosszabbításban azonban ziccerből sem sikerült betalálnia, így az újonc pont nélkül zárta a mérkőzést. A Soroksár hétvégi győzelmét követően újabb sikerrel igyekezett feledtetni a gyenge bajnoki rajtot.

20. Tiszakécske826 8–17 –9 2

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés! A Soroksár legyőzte a III. Kerületet és megszerezte második győzelmét a bajnokságban. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Lehet, hogy ezen múlt a III. Kerület pontszerzése! Egy kapu előtti kavarodást követően Köböl került ziccerbe, azonban négy méterről a kapu mellé fejelte a labdát.

90. perc: A játékvezető három percet hosszabbít a találkozó végén.

90. perc: Egerszegi Tamás is sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

88. perc: Lőrinczy 20 méteres lövése szállt a kapu fölé.

87. perc: Veszélyes helyről végezhetett el szabadrúgást a III. Kerület, azonban Köböl a kapu fölé lőtt.

Nagyon felpörögtek az események az utóbbi percekben, izgalmas utolsó 10 perc áll még előttünk.

79. perc: A szépítő gólt követően kihasználta utolsó cserelehetőségét a III. Kerület, Köböl Krisztián állt be Barczi Dávid helyére.

79. perc: A büntetőt Bori magabiztosan lőtte a kapu jobb alsó sarkába, 2–1!

79. perc: A reklamáló Lovrencsics Balázs sárga lapot kapott.

78. perc: Borvető lövése Valencsik kezéről vágódott le a tizenhatoson belül, büntető!

77. perc: Kettőt cserélt a Soroksár, Ternován Patrik helyére Nagy Olivér, Redzic Damir helyére Ladányi Gergő állt be.

77. perc: Balázs kint állt a kapujából, ezt érzékelte Lőrinczy is, azonban 30 méterről a jobb kapufa mellé ívelte a labdát.

75. perc: GÓÓÓL! Már kettővel vezet a Soroksár! Szerető iramodott meg a vendégek kapuja felé, majd Lőrinczyhez passzolt, aki egy biciklicselt követően 11 méterről lőtt a jobb alsó sarokba, 2–0!

71. perc: Az ivószünetet követően cserélt a III. Kerület, Szalai Vilmos helyére Schuszter Roland érkezett.

71. perc:Ivószünet.

69. perc: Rabatin húzogatott a bal szélen, majd az alapvonal közeléből a kapu elé passzolt. A hosszú oldalon üresen érkező Sili Luka centikkel maradt csak le a labdáról.

66. perc: Bori laposan elvégezett szabadrúgása a sorfalon túljutott, azonban Varga ki tudta piszkálni a bal alsó sarokba tartó labdát.

64. perc: Barczi tört be a 16-oson belülre, azonban túlcselezte magát, így a kilépő Varga megszerezte a labdát.

63. perc: Cserélt a Soroksár, Kovác Alan helyére Szerető Krisztofer állt be.

63. perc: Borvető rúgta meg Hudákot, sárga lap.

61. perc: Pászka kapu elé ívelt szabadrúgását követően a berobbanó Hudák fejelt négy méterről a kapu fölé.

52. perc: Egerszegi lőtt a kapu mellé 17 méterről. Az újonnan beállt játékosok sokat javítottak az eddig erőtlen vendég támadásokon.

50. perc: Ternován rossz passza után Barczi ugratta ki Rabatint, a vendégek játékosának 11 méteres lövését Varga szögletre tolta.

48. perc: A megítélt szabadrúgást Lőrinczy tekerte kapura 21 méterről, azonban Balázs magabiztosan fogta a kapu közepébe tartó labdát.

48. perc: Erdei állította meg szabálytalanul a kapura törő Redzicset, sárga lap.

A szünetben kettőt cserélt a III. Kerület, Rédei Adrián helyett Borvető Áron, Remili Mohamed helyett Egerszegi Tamás lépett pályára.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Az első félidő végére gyarapodott a lelátón helyet foglalók hazai szimpatizánsok száma, így összességében közel 350 néző látogatott ki a Szamosi Mihály Sporttelepre.

45+2. perc: Véget ért az első félidő, a Soroksár Lovrencsics Balázs góljával vezet a III. Kerület ellen. A vendégek szurkolói a lefújást követően elég markáns véleményt formáltak csapatuk játékáról.

45+1. perc: Hudák passza után Redzic lövése a védőkről pattant szögletre. A szögletet követően Lőrinczy bombázta a kapu fölé a labdát 17 méterről.

Az első félidő végén kettő perc a hosszabbítás.

45. perc: Remili 22 méteres szabadrúgása centikkel kerülte csak el a soroksári kaput.

40. perc: Nagy lehetőség maradt ki a hazai kapu előtt! Varga Ádám egy rövid bizonytalankodást követően Silihez rúgta a labdát, aki kiugratta Remilit, de a vendégek támadójának lövését Varga bravúrral védeni tudta. A kipattanó labda Barczi elé került, Gyömbér azonban az utolsó pillanatban szerelni tudott és felszabadított.

37. perc: Barczi próbálkozott a tizenhatos sarkától lövéssel, de erős lövése a kapu fölé szállt.

26. perc: Ivószünet. A játék eddigi képe alapján elmondhatjuk, hogy a Soroksár megérdemelten vezet.

25. perc: Gyors hazai kontra végén Redzic 14 méteres, középmagas lövését védte Balázs.

23. perc: Nagy lehetőséget hagyott ki a Soroksár! Lőrinczy mesterien emelte a labdát az üresen hagyott Kováchoz, azonban a hazai támadó rossz megoldást választott, így 11 méteres lövését Balázs könnyedén hárította.

11. perc: GÓÓÓÓÓL! Rédei volt bizonytalan a jobbhátvéd pozíciójában, röviden visszapasszolt labdájára Lovrencsics Balázs csapott le, majd egy rövid labdavezetést követően 12 méterről a kapuba lőtt, 1–0.

11. perc: Pászka bal szélről érkező beadását követően Kovác fejelt 12 méterről a kapu fölé.

7. perc: Kényszerű csere a vendégeknél, a megsérült Bekker Roland helyére Tóth Kristóf érkezett.

5. perc: Lőrinczy és Redzic kényszerítője végén utóbbi cselezgetett a vendégek tizenhatosán belül, azonban Erdei az utolsó pillanatban tisztázni tudott.

4. perc: Ternován kapott labdát a jobb szélen, azonban rossz megoldást választott és Balázs kezeibe gurította a labdát.

2. perc: Remili végezhetett el szabadrúgást 25 méterről, de csúnyán a kapu fölé lőtte a labdát.

A hazaiak tiszta sárgában, a vendégek tiszta kékben léptek pályára. A mérkőzést körülbelül 150 néző tekinti meg a helyszínen. A vendégcsapatot közel 30 szimpatizáns kísérte el.

1. perc: Nazsa Tamás jelzésére elkezdődött a mérkőzés, a vendég III. Kerület indította útjára a labdát.

"Ha a saját feladataink jól oldjuk meg, a három pont megszerzésével sem lesz gond"nyilatkozta a Soroksár honlapjánakLőrinczy Attila. A fővárosiak középpályása már négy gólt szerzett a bajnokságban, vasárnap Békéscsabán az ő találatának köszönhetően szerezte meg első győzelmét csapata.

Amagyarfutball.hu adatbázisaszerint 2012. április 21-én Óbudán rendeztek legutóbb hivatalos mérkőzést a két csapat között, akkor a Soroksár 2–0-s győzelmet aratott az NB III Duna csoportjában.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző fordulóban Békéscsabán első győzelmét megszerző Soroksár az egy ponttal kevesebbet gyűjtött, újonc III. Kerületi TVE ellen.

A mérkőzés pikantériáját az adja, hogy a hazaiak kapták eddig a legtöbb gólt a mezőnyben – a Tiszakécskéhez hasonlóan 16-ot – , a vendégek pedig a legkevesebbet szerezték, a Csákvárral együtt mindössze négyet.