Történelmi győzelmet aratott a Mosonmagyaróvár Siófokon

Vörös SándorVörös Sándor
2022.11.27. 12:50
A fehér mezes óváriak szervezett játéka három pontot ért a Balaton-parton (Fotó: Németh András)
Sorozatban harmadik mérkőzését nyerte meg, s negyedik találkozóján maradt veretlen a Credobus Mosonmagyaróvár, amely a labdarúgó NB II 18. fordulójában egygólos győzelmet aratott a BFC Siófok otthonában. A Lajta-partiak történetük során először nyertek a Balaton déli partján.

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 0–1 (0–1)
Siófok, Városi Stadion, 100 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Georgiou Theodoros, Becséri Gergely)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Varjas Z., Debreceni Á., Varga B. (Pataki, 83.) – Szakály A. (Nyári, a szünetben), Krausz – Balogh B., Eördögh (Keresztes N., a szünetben), Kerezsi (Girsik, 75.) – Horváth P. (Farkas B., 75.). Vezetőedző: Domján Attila
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita,Debreceni A.,Deák I., Horváth K. – Gáncs, Czingráber (Papp Sz., 85.) – Jasarevic (Illés, 85.), Sajbán Miklós (Tóth L., 73.), Szalka – Nagy Z. (Monori, 64.). Vezetőedző: Horváth Csaba
Gólszerző: Szalka (39.)
Domján Attila:
– Lassú, körülményes és kiszámítható volt a támadójátékunk. Hiába játszottunk mezőnyfölényben, játékunk meddő volt, s egyetlen nagyobb gólszerzési lehetőséget sem sikerült kialakítanunk, így teljesen megérdemelt a vendégek sikere.
Horváth Csaba:
– Az első félidőben játékban is felül tudtuk múlni a Siófokot, több helyzetet is kidolgoztunk, megérdemelten szereztünk vezetést. A második játékrész elején kontrákból és pontrúgásokból egyaránt volt esélyünk lezárni a meccset, ezzel sajnos nem sikerült élnünk, így a végén már csak a küzdelemről szólt a mérkőzés.

A Budafoki MTE otthonában elszenvedett háromgólos vereséget követően Polényi Gábor, a siófokiak csapatkapitánya úgy fogalmazott, számukra jól jön a szünet, mert rendezni kell a sorokat, s kiküszöbölni azokat a hibákat, melyek az utóbbi mérkőzéseken visszaköszöntek. A tópartiak legutóbbi két fellépésükön csak egy pontot szereztek, s a kéthetes válogatott szünet után nem titkoltan arra készültek, hogy újult erővel a mosonmagyaróváriak ellen térnek vissza a győzelem útjára.

Amilyen jól jött az egyik, olyan rosszul a másik csapatnak a pihenő, hiszen a Lajta-partiak az előző három fellépésükön hét pontot gyűjtöttek, ráadásul az ETO FC Győr és a Szombathelyi Haladás elleni találkozót kapott gól nélkül nyerték meg. Érdekesség, hogy a kék-fehérek látogatóként lényegesen eredményesebb futballra képesek, mint pályaválasztóként: Horváth Csaba tanítványai az idegenbeli tabella ötödik helyéről várták a siófoki vendégszereplést, ezzel együtt a legjobban szereplő újoncnak mondhatták magukat.

A siófokiak nem tudtak túljárni Heinrich eszén, ötödször maradtak lőtt gól nélkül (Fotó: Németh András)

Az első félidő roppant gyenge színvonalú negyvenöt percet hozott, unalmasan csordogált a mérkőzés: leginkább a mezőnyjáték dominált, a csapatok kevés helyzetet alakítottak ki, de annál több hibával játszottak. Az első említésre méltó eseményre a 39. percig kellett várni, igaz, abból rögtön gól született: jobb oldali bedobás után az alapvonalról Gáncs visszagurította a labdát, s az érkező Szalka Dominik 5 méterről, félmagasan a kapu jobb oldalába lőtt(0–1).

A második játékrészben sem a tempó, sem a színvonal nem emelkedett. A vendégek kontrákból és pontrúgásokból többször közel kerültek az előnyük megduplázáshoz, de Hutvágnernek köszönhetően életben maradtak a hazaiak reményei. Ez azonban hiábavalónak bizonyult, hiszen a tópartiak erőlködtek, meddő mezőfölényben voltak, veszélyes lehetőségig nem jutottak el. Az óváriak történetük során először diadalmaskodtak Siófokon, ráadásul sorozatban harmadik mérkőzésüket hozták le kapott gól nélkül.

20. Dorogi FC18341119–33–1413

90+5. perc: A jelzett hosszabbítást követően véget ért a mérkőzés, melyet a Credobus Mosonmagyaróvár Szalka Dominik 39. percben szerzett góljával 1–0-ra megnyert. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Egy, a védőkről lepattanó labda Krausz Raul elé került, majd egy igazítás után, 25 méterről nagy erővel a kapu közepét vette célba, Heinrich magabiztosan védte a kísérletet.

Letelt a rendes játékidő, melyet követően Zierkelbach Péter öt percet hosszabbít.

88. perc: Lényegében egy percet sem kellett várni a találkozó hetedik sárga lapjára, melyet Szalka Dominik gyűjtött be.

86. perc: Megszületett a mérkőzés hatodik sárga lapja, miután Polényi Gábor buktatta a jobb oldalon Gáncs Botondot.

A kapott gólokról: a siófokiak neve mellett a forduló előtt 25 állt, melyek közül 12 az első, 13 a második félidőben született (0–30. perc között: 5, 31–59. perc között: 8, 60–90. perc között: 12). A kék-fehérek védelme szintén 25 alkalommal kapitulált, melyek közül az ellenfelek tizenháromszor az első félidőben, tizenkétszer a második játékrészben találtak be (0–30. perc között: 10, 31–59. perc között: 5, 60–90. perc között: 10).

85. perc: Dupla változtatás a Lajta-partiaknál: Jasarevic Mahir helyett Illés Dávid a pályán, Czingráber Mátét pedig Papp Szilárd váltotta.

83. perc: A siófokiak oldalán Varga Bence helyett Pataki Zoltán kap lehetőséget.

A Balaton-partiak az eddig lejátszott 17 forduló alatt 19 gólt szereztek, melyek közül 13 az első félidőben, 6 pedig a második felvonásban született (0–30. perc között: 8, 31–59. perc között: 5, 60–90. perc között: 6). Ezzel szemben a látogatók 18 alkalommal találtak az ellenfelek kapujába, az első játékrészben 5, míg a másodikban 13 gólt jegyezve (0–30. perc között: 1, 31–59. perc között: 6, 60–90. perc között: 11).

78. perc: Czingráber Máté rántotta vissza Balogh Bence Benitót, majd az eset után kisebb tömegjelenet alakult ki. Zierkelbach játékvezető az indulatok megfékezése után Czingrábernek és Baloghnak egyaránt felmutatta a sárga lapot.

75. perc: A szimpla cserére duplával választoltak a tópartiak: Horváth Pétert Farkas Balázs, Kerezsi Zalánt pedig Girsik Áron váltotta.

73. perc: Ismét változtattak a vendégek: Sajbán Miklós helyett Tóth László a pályán.

A balatoniak a mögöttünk hagyott 17 forduló alatt négy mérkőzésen – ebből kétszer pályaválasztóként –, míg a kék-fehérek négy alkalommal – idegenben egyszer – maradtak lőtt gól nélkül. A házigazdák eddig négy találkozót hoztak le kapott gól nélkül – mind a négyet hazai környezetben –, míg a vendégek öt alkalommal – vendégként négyszer – tudták nullán tartani az ellenfelet.

70. perc: Balogh Bence Benitó alakított ki egy helyzetet saját magának, melynek végén 14 méterről a bal alsó sarokra lőtte a labdát – Heinrich nagy védést mutatott be.

64. perc: Az első mosonmagyaróvári csere: Nagy Zoárd le – Monori Norbert be.

62. perc: A siófokiak kapusedzője, Biró Imre reklamálásért kapta a mérkőzés negyedik sárga lapját.

A két együttest két pont és három hely választotta el egymástól a fordulót megelőzően. A BFC Siófok a megszerzett 23 pontjából tizenhatot gyűjtött pályaválasztóként, míg az óváriak a huszonegyből tizenhármat zsebeltek be vendégként.

58. perc: Varjas Zoltán hátulról, sárga lapot érően buktatta Nagy Zoárdot a siófoki térfél közepén.

54. perc: Az óváriak negyedik, jobb oldalról belőtt szögletére Simita remekül érkezett, majd 7 méterről a bal alsó sarokra fejelte a labdát – Hutvágner bravúros védést bemutatva óvta meg kapuját a második góltól.

50. perc: A félpályán Nagy Zoárd nem engedett elvégezni egy szabadrúgást, amiért megkapta a találkozó második sárga lapját. A kék-fehérek támadója idénybeli negyedik sárgáját könyvelhette el.

48. perc: Polényi kapott remek labdát a jobb oldalon, majd egy visszacsel után 8 méterről a bal alsó sarok mellé lőtt.

A hazaiak oldalán Eördögh András (kékben) egy félidőnyi lehetőséget kapott (Fotó: Németh András)

46. perc: A szünetben kettős cserét hajtott végre a siófokiak szakmai stábja: Eördögh András helyett Keresztes Noel a pályán, Szakály Attilát pedig Nyári Patrik váltotta.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A szünetbeli állás egyben azt is jelenti, hogy a BFC Siófok ebben az idényben először került hátrányba az első felvonásban. A Révész Géza utcai Stadionban legutóbb 2022. május 22-én a Budaörs vezetett egy félidőnyi játék után 1–0-ra. A több mint fél évig tartó tóparti sorozatot a mosonmagyaróváriak most lezárták.

45+1. perc: Zierkelbach Péter játékvezető a jelzett hosszabbítást követően lefújta az első félidőt, melyet követően a vendégek Szalka Dominik 39. percben szerzett góljával 1–0-ra vezetnek. Hamarosan jövünk a második játékrésszel!

Egy perc ráadás lesz az első félidő végén.

A BFC Siófok pályaválasztóként eddig 9 bajnokin lépett pályára, melyeken 8 gólt kapott, ami a harmadik legkevesebbnek számított a mezőnyben. Az érem másik oldalához tartozik, hogy a balatoniak hálója legutóbb 2022. október 5-én, a Pécsi MFC ellen maradt érintetlen (0–0), az azóta lejátszott hét bajnokin az ellenfelek játékosai tizenháromszor voltak eredményesek.

39. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR! Egy jobb oldali bedobást követően az alapvonalról Gáncs visszagurította a labdát, s az érkező Szalka Dominik 5 méterről, félmagasan a kapu jobb oldalába lőtte. 0–1!

A két klub egymással szemben 13. alkalommal szállt harcba a győzelemért. A felek közös történelmét hét siófoki és három óvári győzelem mellett kettő döntetlen teszi teljessé, a gólkülönbség (28–16) pedig a házigazdáknak kedvez. Siófokon ez a hetedik bajnoki, korábban négy hazai győzelem, illetve kettő döntetlen született – a Mosonmagyaróvár tehát története során még soha nem szerzett három pontot a Balaton fővárosában!

33. perc: Sajbán Miklós kapta a mérkőzés első sárga lapját. A vendégek játékosa idénybeli első ilyen jellegű figyelmeztetését gyűjtötte be.

Eltiltás miatt egyedül az óváriak alapembere, a házi góllövőlista élén álló Végh Bence hiányzik, míg a hazaiak oldalán színes lapok miatt senki nem kényszerült a lelátóra. A teljességhez tartozik, hogy a siófokiaknál Vágó Gábor és Varga Bence, míg a Lajta-partiaknál Horváth Kevin lép(het) pályára négy sárga lappal a neve mellett, az eltiltás veszélyétől fenyegetve.

18. perc: A siófokiak második szögletét Szakály Attila tekerte középre a jobb oldalról: a védőkről lecsorgó labda Kerezsi elé került, aki egy igazítást követően 15 méterről a jobb alsó sarokba lőtte, de les miatt érvénytelenítették a gólját.

A siófokiak korábbi kapusa, Heinrich Márk ellenfélként tért vissza a tópartra (Fotó: Németh András)

Az egykoron sárga-kékben futballozó Czingráber Máté, Deák István, Heinrich Márk, Papp Szilárd négyes ellenfélként tért vissza Siófokra, ahol előbbi három játékos a kezdőcsapatban, Papp pedig a kispadon kapott helyet.

6. perc: Horváth Péter kapott szép kiugratást a jobb oldalon, majd egy visszacselt követően Varga Bence elé játszott: a hazaiak balhátvédje 16 méterről jócskán fölé lőtte a labdát.

A találkozót Zierkelbach Péter vezeti, munkáját Georgiou Theodoros és Becséri Gergely segíti. A 34 esztendős pécsi játékvezető 95. NB II–es mérkőzésén működik közre vezetőbíróként, 2014. szeptember 6–án a ZTE FC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia bajnokin debütált a másodosztályban. Eddigi fellépésein 453 sárga lap mellett 34 piros lap a mérlege. Zierkelbach Péter pályafutása során már 16 NB I-es találkozót is vezetett, legutóbb 2022. november 8-án a Kecskeméti TE – Puskás Akadémia FC bajnokit dirigálta.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a BFC Siófok indította 90 perces útjára a labdát!

Érkeznek a csapatok, hamarosan kezdődik a mérkőzés! A házigazdák az idénybeli utolsó siófoki bajnokin tiszta kékben szerepelnek, Hutvágner Gergely zöld dresszben véd. Horváth Csaba tanítványai tiszta fehérben játsszák le az előttünk álló találkozót, Heinrich Márk citromsárga szerelésben áll a gólvonal elé.

A BFC Siófok keretében két új névvel is találkozhattunk ezen a napon: a Budapest Honvéddal fennálló kooperáció keretében Kerezsi Zalán kezdőként kap lehetőséget, Keresztes Noel pedig a kispadon kezdi a találkozót. Kerezsi az előző idényben már három mérkőzésen pályára lépett a siófokiak színeiben, s a Szolnoki MÁV FC otthonában győztes gólt jegyzett.

A kezdés előtt mintegy háromnegyed órával gyengén felhős égbolt alatt, 8 Celsius-fokos hőmérséklet mellett, s remekül előkészített pályán indították a felek a bemelegítést.

A siófokiak tovább nyújtanák a 42 napja tartó hazai veretlenségüket (Fotó: Németh András)

Köszöntjük kedves olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból, ahol az eddig 23 pontot gyűjtő, a tabella 10. helyén álló a BFC Siófok a 21 egységgel a 13. pozícióban állomásozó Credobus Mosonmagyaróvár együttesével találkozik. Hamarosan megtudjuk, mire megy az előző két fordulóban mindössze egy pontot szerző tóparti csapat a mostanáig legjobban szereplő újonc, a legutóbbi három mérkőzésén hét pontot kasszírozó kék-fehérek ellen. Győzelmük esetén a vendégek megelőzik ellenfelüket.