Kihasználta emberelőnyét Pécsen a Vasas

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2022.03.09. 17:50
Rácz László mellett nem volt egyszerű dolga Márkvártnak (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 27. fordulójában a Pécsi MFC a nagy esély előtt álló Vasast látta vendégül. A mérkőzés sokáig kiegyenlített csatát hozott, ám az 54. percben Katona Leventét kiállította a játékvezető, ezt kihasználva pedig Radó gólja az első helyre lépéshez szükséges pontokat jelentette az angyalföldieknek.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

PÉCSI MFC–VASAS 0–1 (0–0)
Pécs,
PMFC Stadion, 1800 néző. Vezette: Molnár Attila (Kulman Tamás, Máyer Gábor)
PÉCS:Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet – Sági, Zsemlye, Geiger (Marques-Airosa, 61.), Nikitscher, Katona L. – Bíró B. (Grabant, 61.), Adamcsek (Hegedűs M., 74.). Vezetőedző: Vas László
VASAS:
Jova – Szivacski, Otigba, Iyinbor, Silye – Pátkai, Berecz, Márkvárt (Hidi M., 90.) – Radó (Pekár, 86.), Zimonyi (Feczesin, 82.), Ihrig-Farkas (Hinora, 82.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző:
Radó (68.)
Kiállítás:
Katona L. (55.)
Vass László: – Büszke vagyok a srácokra, mert nem mutatkozott meg a két csapat közt meglévő különbség.
Kuttor Attila: – Kemény mérkőzésen értékes győzelmet arattunk.

A találkozó elején meglepte a Vasast letámadásával a PMFC, és Sági beadása után már a 3. percben megszerezhette volna a vezetést, Adamcsek azonban kissé lekésett a labdáról. Nem sokkal később Preklet lőhetett volna szépségdíjas gólt, de Jova jól helyezkedve hárított.

A korai rohamokat követően nyugodtabbá vált a mérkőzés. Az első játékrészben nem is jutottak dűlőre egymással a felek, és a kidolgozott helyzetek ellenére a szünetben gól nélküli döntetlennel vonultak be az öltözőbe.

A fordulás után tíz perc sem telt, amikor Katona Levente letalpalta Ihrig-Farkast, amiért a játékvezető azonnal zuhanyozni küldte. Innentől kezdve felborult a pálya, csak az volt a kérdés, mikor talál be a Vasas. A 68. percben aztán Radó adta meg a választ, aki jó indítás után a kapufa érintésével gurított a jobb alsó sarokba. Bár próbálkozott a PMFC, egyenlítenie nem sikerült, így a piros-kékek győzelmükkel átvették a vezetést a másodosztályban. 0–1

20. Szolnoki MÁV FC27581424–42–1823

Véget ért a mérkőzés! A Vasas kihasználva emberelőnyét 1–0-s sikert aratott Pécsett.

90. perc: Cseréltek a vendégek. Márkvárt helyén Hidi M. Sándor a pályán.

89. perc: Marques-Airosa esett át a védőjén a játékvezető kifele ítélt szabadrúgást.

87. perc: Hegedűs tolt egyet a labdán huszonhárom méterre a kaputól, majd passz helyett a Vasas kapuja fölé vágta.

86. perc: Újabb Vasas csere, Radó helyén Pekár folytatja.

82. perc: Kettőt cserélnek a vendégek. Zimonyi és Ihrig-Farkas helyére Feczesin és Hinora érkezett.

81. perc: Zimonyi kapott sárga lapot, mert sípszó után elrúgta a labdát.

79. perc:Preklet kapott sárga lapot egy durva belépőért.

74. perc: Újabb csere a hazaiaknál. Adamcsek helyére Hegedűs Márk érkezett.

73. perc: A szöglet után Iyinbor húzta kapura a labdát a célnak háttal állva, Adamcsek blokkolt.

68. perc: GÓÓÓÓL!!! Vezet a Vasas! Radó kapott újabb kiváló labdát, megprödült a tengelye körül, majd jobbal gyengén a jobb kapufára gurÍtott, ahonnan a kapuba pördült a labda. 0–1

67. perc:Radó kapott nagyszerű helyzetben labdát, de közeli lövését óriási bravúrral hárította Helesfay.

61. perc: Közben cserélt a PMFC, Geiger és Bíró Bence helyett Marques-Airosa és Grabant folytatja.

61. perc:Pátkai távoli lövése a bal kapufán csattant, az ismétlő Zimonyi lesen volt.

60. perc: Radó lőtt fölé öt méterről.

59. perc: Zimonyi cselezett addig a pécsi ötös sarkán, hogy már nem tudott lőni.

58. perc:Adamcsek csúszott oda késve, ő is sárgát kapott. A szabadrúgás veszélyes helyen találta meg Zimonyit, de lövését Rácz László blokkolta.

54. perc: Katona Levente talpalta csípőn Ihrig-Farkast, ami után óriási lökdösődés alakult ki a pályán. A pécsi védőt ki is állította a játékvezető.

50. perc: Adamcsek lőhetett számára veszélyes helyről, nagyjából 23 méterről szabadrúgást, de középre tartó labdáját Jova fogta.

Adamcsek megdolgozta a vendég védőket (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

48. perc:
Ihrig-Farkas lépett ki a jobb szélen egy felívelt labdával, középen két társ is érkezett, de Helesfay bele tudott lépni a lapos beadásba.

46. perc:Folytatódik a mérkőzés! Nem változtattak a csapatok a szünetben.

Véget ért az első félidő.

45. perc:Zsemlye kapott sárgát egy kései belépésért.

44. perc: Otigba őszi Preklet elleni szabálytalansága, majd a pécsi védő kiállítása élesen megmaradt a hazai szurkolók emlékezetében, hiszen a Vasas játékosának minden érintését kifütyülik.

39. perc: Ihrig-Farkas rúgta fel Bíró Bencét a Pécs tizenhatosától nem messze, sárga lap volt a jutalma.

37. perc: Pátkait találta meg egy lecsorgó labda. Kapásból tüzelt, de Króner beletette a sarkát a lövésbe, így Helesfaynak nem volt nehéz dolga a hárítással.

35. perc: Zimonyi rúgta össze játékon kívül Króner lábát, a játékvezető utoljára figyelmeztette a Vasas támadóját a sárga előtt.

33. perc: Veszélyesen kanyarodott középre a PMFC szöglete, de Jova el tudta öklözni Rácz László elől a labdát.

22. perc: Nikitscher szerzett labdát a felezőnél, majd egészen a tizenhatos bal széléig szólózott. Jobb külsővel tette középre magasan a labdát, de Iyinbor kifejelte a labdát. A szöglet után Zsemlye lőtt éles szögből fölé.

Iyinbor mellett nem jutott tiszta lövéshez a PMFC (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

12. perc: Márkvárt beívelt szabadrúgását kilenc méterről csúsztatta meg Zimonyi. A labda a felső léc tetején csattant.

8. perc: Geiger gyönyörűen vett le egy magasan érkező labdát a Vasas tizenhatosán belül. Miközben megkerülte volna Iyinbort, a két játékos összeakadt, és az ötös sarkánál a földre zuhant. A játékvezető továbbot intett.

6. perc: Egy nagy bedobást követően nem tudtak felszabadítani a Vasas védői, így Sági visszajátszhatta a tizenegyes ponton álló Preklethez a labdát, aki félfordulatból lőtt, Jova viszont jó helyen volt, és hárított.

3. perc: Sági jobb oldalról érkező beadását éppen csak nem érte el középen Adamcsek, így viszont beadással jön a Vasas.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A piros-feketében játszó PMFC indította útjára a labdát, a vendégek tiszta fehérben vannak.

A PMFC szélsője, Hegedűs vidáman készült a találkozóra (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a két fordulóval ezelőtt az éllovas Diósgyőrt magabiztosan, 3–0-ra legyőző Pécsi MFC a 11 forduló óta veretlen Vasas ellen.

Márkvárt ismerős terepen készülhetett a PMFC–Vasasra (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)