Nem tudta kihasználni fölényét a Pécs a Tiszakécske ellen

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2023.04.12. 17:50
Kesztyűs fejjel tette le a labdát lövésre (Fotó: Kurdi József/PMFC)
Egyszerűen nem megy a PMFC-nek a gólszerzés, a Tiszakécske kapuját sem tudta bevenni a labdarúgó NB II 31. fordulójában, hiába játszott valamivel jobban vendégénél. Végül egyetlen pontot sem tudtak otthon tartani a pécsiek (0–1).

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

PÉCSI MFC–TISZAKÉCSKEI LC 0–1 (0–0)
Pécs,
PMFC Stadion, 600 néző. Vezette:Kovács J. Zoltán (Rózsa Dávid, Király Zsolt)
PMFC: Helesfay – Takács Zs., Rácz L., Katona, Majnovics – Krausz, Terbe (Szabó M., 79.), Kesztyűs – Kocsis, Gera Zalán, Harsányi (Tóth-Gábor, 79.). Vezetőedző: Weitner Ádám
Tiszakécske:
Halasi – Balázs B., Oláh M., Csáki, Farkas A. (Szekér Á., 54.), Farkas N. – Gyurján (Geiger, 17.), Kiss N., Erdei C. (Biben, 76.), Winkler (Vajda B., 76.) – Vólent (Zamostny, a szünetben). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Winkler (62.)
Weitner Ádám
: – Szerettünk volna nyerni, szerintem mindent meg is tettünk ezért. Nagyon rossz passzban vagyunk, át kellene lépni az árnyékunkat.
Klausz László: – Az eredmény tükrében tetszett a mérkőzés. Most szervezetten védekeztünk, a szabadrúgásokra, szögletekre és a kontraakciókra koncentráltunk.

Ebből a fejesből sem lett gól (Fotó: Kurdi József/PMFC)

Már korán látszott, hogy át fogja engedni a területeket a PMFC-nek a Tiszakécske, s inkább a labdaszerzéseket követően akar gyors támadásokkal zavart okozni, ehhez azonban nagy türelem kellett a vendégjátékosok részéről, hiszen az első félidő nagy részében biztosan tartotta a labdát a hazai gárda, illetve nem igazán hagyott esélyt a kontrázásra. Sőt, közben kaput eltaláló lövésekig is több alkalommal eljutott a Pécs, Harsányi, Majnovics és Terbe lövését azonban hárítani tudta Halasi. Hozzá kell tenni, hogy egy szöglet után Erdei is tesztelte Helesfay reflexeit a tizenhatos jobb sarkáról, de a pécsi kapusnak inkább azért kellett felkapnia a kezét, hogy ne találja telibe az arcát a labda.

A szünetet követően a Tiszakécske támadót és játékfelfogást is váltott, amivel már több zavart tudott okozni a Pécs védelmében. El is jutott addig a 62. percben, hogy meg is törje ellenfelét. Egy előrevágott labdát halászott le szépen Winkler a levegőből, egy csellel elküldött két pécsit is, majd kissé balról, jobbal a jobb alsóba gurított tizenkét méterről.

Ezt követően a PMFC növelni tudta a nyomást, de olykor az volt az érzése az embernek, hogy a kaput valamilyen erőtér veszi körül, ami taszítja a labdát. 0–1

Vége a mérkőzésnek!

90+3. perc: Helesfay a felezőről ívelt fel egy labdát, Tóth-Gábor csúsztatta tovább, majd Katona lőtt fordulatból, de ő már lesen volt. Tóth-Gábor sárgát kapott reklamálásért.

90+2. perc: Farkas Norbert Kocsis lerántásáért kapott sárga lapot.

90+1. perc:Kocsis ütötte el az egyik vendég játékost, amiért sárgát kapott.

87. perc: Veszélyesen jött be a pécsi szöglet, Katona fejelni is tudott, de Halasi lehúzta a labdát.

79. perc: Kettőt cseréltek a hazaiak is. Terbe helyére Szabó Máté, Harsányiéra Tóth-Gábor jött.

76. perc: Kettős csere a vendégeknél. Winkler helyett Vajda Botond, Erdei helyett Biben érkezett.

68. perc: Most nagyon nyom a Pécs! Kocsis lőhetett jó helyzetből, de Halasi védeni tudott.

66. perc: Gyors kontrát vezetett a PMFC, Terbe adott be a bal oldalról, de Gera fejese nem volt elég pontos.

64. perc: Közel volt az egyenlítés. Gera lőtt spiccel az ötös sarkáról, de irányítani nem tudta eléggé a labdát.

61. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Tiszakécske! Egy hosszan előre vágott labdát halászott le Winklera levegőből, majd egy csellel két pécsi védőt is elküldött. Végül tizenkét méterről, kissé balról jobbal a jobb alsóba gurított.0–1

58. perc: Csáki rosszul fedezte a labdát a tizenhatoson belül az alapvonalnál, Kocsis meg is szerezte tőle a labdát, de a pécsiek addig vártak a lövéssel, hogy már nem volt jó esélyük rá. Végül Takács jobb külsővel pörgetett kapura, de ez csemege volt Halasinak.

Takács Zsombor feje felett elsuhant a labda (Fotó: Kurdi József/PMFC)

54. perc: Harsányi lépett ki, majd lőtt, de nem talált kaput a tizenhatoson belülről. Közben cserélnek a vendégek, Farkas András helyére Szekér Ádám érkezett.

47. perc:Winkler kapott egy sárgát, amiért szabálytalanul állított meg egy hazai kontrát a felezőnél.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A szünetben változtattak a vendégek, Vólent helyére Zamostny érkezett a pályára.

Harsányi nem jutott még igazán nagy helyzetig (Fotó: Kurdi József/PMFC)

Vége az első félidőnek!

39. perc: Terbe kapott jó labdát hét méterre kissé balra a kaputól. Lövését Halasi bravúrral védte.

36. perc: Gera fejelte vissza Kocsis elé a labdát, aki tizenhét méterről kissé jobbról, félfordulatból lőtt, de nem talált kaput.

33. perc: Ismét figyelmeztette Farkas Andrást a játékvezető miután hátulról felrúgta Gerát.

32. perc: Megvan a meccs első sárgája, Farkas András kapta Harsányi buktatásáért.

17. perc: Kényszerből cseréltek a vendégek. Gyurján helyére a korábbi pécsi házi gólkirály, Geiger Norbert érkezett a pályára.

Katonára figyelni kell a szögleteknél (Fotó: Kurdi Józsed/PMFC)

17. perc: Majnovics lódult meg a baloldalról, majd lőtt tizennyolcról. Egy védő hátáról pattant veszélyesen a kapu felé a labda, de Halasi fölé tolta.

12. perc: Erdei kapott labdát a tizenhatos sarkánál egy szögletet követően. Igazított egyet a labdán, majd lőtt. A labda ont a kapu közepébe tartott, ahol Helesfay állt.

11. perc: Kocsis csinált egy lövőcselt, majd tüzelt tizenhét méterről laposan. Csáki lábán megpattant a lövés, de Halasit így sem tréfálta meg.

5. perc: Kissé balról, tizenhét méterről próbálkozott Harsányi, de Halasi védett.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!A vendégek indították útjára a labdát, akik sötétkék szerelésben játszanak. A PMFC a szokásos piros-fekete szerelésében.

Nagyon kell a három pont saját közönsége előtt a PMFC-nek (Fotó: Kurdi József/PMFC)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tavasszal visszaeső, de még mindig hatodik helyezett a Pécs az osztályozós helyek elől menekülő, 14. helyezett Tiszakécske ellen.