NB II, Nyugat: magabiztosan nyert a Kozármisleny

2013.04.21. 18:54
A labdarúgó NB II 23. fordulójában a vasárnapi játéknapon a Nyugati csoportban két mérkőzést játszottak. A Kozármisleny háromgólos különbséggel győzött a Paks II otthonában, megerősítve pozícióját a tabella második helyén. A Veszprém hazai környezetben Szabó Zsolt duplájával, hátrányból felállva verte meg a Kaposvár második csapatát.

Az első félidőben még jól tartotta magát a Paks második csapata a Kozármisleny ellen, de a második játékrészben kijött a két csapat közötti tudásbeli különbség, így végül a mislenyiek magabiztos sikert arattak.

Három nyeretlen mérkőzés után tudott győzni a Veszprém, Nagy Tamás együttese hátrányból felállva, Szabó Zsolt duplájával fektette két vállra a Kaposvár II-t, életben tartva osztályozós reményeit.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

NYUGATI CSOPORT

MVM PAKS II–KOZÁRMISLENY 0–3 (0–0)
Paks, 100
néző. Vezette: Lovas (Buzás, Szvetnyik)
PAKS: Csoknyai – Féhr (Kesztyűs, a szünetben), Berkó, Szalontai, Blatt – Laták (Eisenberger, 60.), Hahn, Pintér N., Mészáros I., Czinger (Horváth M., 75.) – Pap R. Edző: Lengyel Ferenc
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Fellai, Nagy J., Fenyvesi, Vég (Kiss M., 75.) – Szabó B. (Birtalan, 60.), Kovács T., Bjelanovics, Nagy D. – Városi, Zsdrál (Schmidt Zs., 81.). Vezetőedző: Szabó Zsolt
Gólszerző: Zsdrál (0–1) az 58., Nagy D. (0–2) a 70., Városi (0–3) a 89. percben
Lengyel Ferenc: – Csapatom hétről hétre maximumot nyújt, ami ebben az osztályban ennyire elég.
Szabó Zsolt: – Az elmúlt két hét nehézségei után nagyon fontos három pontot szereztünk, bízom benne, hogy ezzel az idegenbeli fóbiánkat megszüntettük.

VESZPRÉM FC–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI II 2–1 (0–0)
Veszprém, 100
néző. Vezette: Botló (Iványi I., Nagy T.)
VESZPRÉM: Kovács A. – Berde, Császár (Osváth, a szünetben), Tóth F., Bosnyák (Nikolin, 58.) – Molnár Z., Radványi, Szabó Zs. (Szöllőskei, 90.), Hevesi-Tóth – Thiago, Honma. Vezetőedző: Nagy Tamás
KAPOSVÁR II: Campar – Földes, Zmukics, Fotiasz, Zámbó B. – Kirchner (Donát, 75.), Kovacsics (Rastogi, 86.), Horváth T., Házi B. (Vartaci, 83.) – Diallo, Horváth Á. Edző: Barna László
Gólszerző: Horváth Á. (0–1) a 49., Szabó Zs. (1–1) a 64., Szabó Zs. (2–1) a 81. percben
Kiállítva: Földes (második sárga lap után) a 87. percben
Nagy Tamás:
– Küzdelmes mérkőzésen szervezetten játszó ellenfelet sikerült hátrányból legyőznünk.
Barna László: – Igazságos eredmény született a helyzetek alapján, vezetésünk után határozottabban kellett volna játszanunk.

16. MVM Paksi FC II* 23 2 4 17 17–47 –30 10
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba