NB II, Nyugat: a Gyirmót már megnyugodhat; fontos ajkai siker

2013.05.18. 22:15
A Gyirmót már megnyugodhat, jövőre is az élvonalba kerülésért harcolhat (Fotó: gyirmotfc.hu)
Fontos három pontot szerzett a Tatabánya és az Ajka is, mindkét csapat hazai környezetben 3–0-ra nyert a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának 27. fordulójában. A Veszprém magabiztosan nyert a Baja ellen, míg a Gyirmót győzelmével már biztosan az első öt között végez.

A hazaiak szerették volna saját kezükben tartani a sorsukat, így az első pillanattól kezdeményezőbben léptek fel a Csákvárral szemben. Ennek megfelelően már az első félidőben tetemes előnyhöz jutott a ZTE: Denis Grbic szimplája és Mouhamadou Seye duplája révén 3–0-s zalaegerszegi vezetéssel mehettek a csapatok pihenőre. A szünet után is végig a zalaiak akarata érvényesült, s újabb gólt szereztek a 90. percben Darko Pavicsevics révén.

Bő tíz perc után már két góllal vezetett a Tatabánya a vendég Győri ETO II ellen: Weitner Ádám 2. percben szerzett vezetést, majd Törtei Tamás a 11. percben megduplázta csapata előnyét. A szünet után Kis Szabolcs is betalált, így a hazaiak fontos lépést tettek céljuk elérése felé.

Az Ajka tatabányai riválisához hasonlóan nagyon bekezdett a Haladás II ellen. Gunther Zsolt már a harmadik percben betalált, majd négy percre rá Szabó Levente is gólt szerzett, így kétgólos ajkai előnnyel fordultak a csapatok. A második félidőben Pákai Gergő állította be a 3–0-s végeredményt.

A már biztos kiesők küzdelmében a Veszprém a Baját fogadta, és a japán légiós, Honma Kazuo vezérletével gond nélkül tartotta otthon a három pontot.

A Gyirmót nehezen lendült bele, de végül Győrben is slágereredmény született. A hazaiak Magasföldi József szabadrúgásból szerzett góljával jutottak vezetéshez a Paks II ellen, majd a második játékrészben Tóth Norbert lesipuskás gólja és Hajba Tamás találata sima győzelmet eredményezett.

LABDARÚGÓ NB II, NYUGATI CSOPORT
27. FORDULÓ

ZALAEGERSZEG–CSÁKVÁRI TK 4–0 (3–0)
Zalaegerszeg, 1456 néző. Vezette: Veizer (Szpisják, Buzás)
ZTE: Penska – Kocsárdi, Nánási, Bogunovics, Hajdú N. – Simonfalvi, Máté P. – Seye (Pál D., 80.) – Grbic (Babati, 81.) – Szegleti (Babos, 79.) – D. Pavicsevics. Vezetőedző: Simon Antal
CSÁKVÁR: Gelei – Ambrus, Sötét, Burucz, Hajdú S., – Csordás Sz., Domján (Imrik, a szünetben), Feik (Lóránt, 57.; Burányi, 65.) – Domokos – Vinicius, Molnár Cs. Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Seye (1–0) a 30., Grbic (2–0) a 36., Seye (3–0) a 42., D. Pavicsevics (4–0) a 90. percben
Simon Antal: – Tompán kezdtük a mérkőzést, vezetésünk után azonban feljavult a teljesítményünk, és magabiztos előnnyel zártuk a félidőt. A folytatásban sem lassítottunk, fontos siker volt egy szervezett csapat ellen.
Bognár György: – Jobban játszott az ellenfél, de a sikerhez néhány pillanatban kellett némi játékvezetői segédlet is, míg mi két kétesnek tűnő ítéletnél nem kaptunk tizenegyest. Ennek ellenére megérdemelten nyert a ZTE.

FC AJKA–HALADÁS II 3–0 (2–0)
Ajka, 300 néző. Vezette: Radványi (Galán, Kulcsár J.)
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Nagy B. (Pavlitzky, 75.) – Horváth A., Sipos N., Szabó L. (Czanik, 58.) – Sowunmi, Szabó P. (Kanta Sz., a szünetben). Vezetőedző: Vass László
HALADÁS II: Dombó – Angyal Zs., Jagodics M., Zsirai, Farkas M. (Hegedűs J., 75.) – Szeles, Hanzl (Halmai R., 66.) – Németh M., Medgyes Z. – Tóth L. (Kulcsár K., a szünetben), Rácz B. Edző: Tóth László
Gólszerző: Gunther (1–0) a 2., Szabó L. (2–0) a 7., Pákai (3–0) a 76. percben
Vass László: – Jól kezdtük a mérkőzést, utána a megbeszéltek ellenére kicsit visszaálltunk. A második félidőben előrébb toltuk a középpályás védekezésünket, és magabiztos győzelmet arattunk.
Tóth László: – Ez már az ötödik mérkőzésünk volt, amikor az első öt percben gólt kaptunk. A jubileumért pezsgő jár, de ezért nem bontunk...

FC TATABÁNYA–GYŐRI ETO II 3–0 (2–0)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 300 néző. Vezette: Karakó (L. Tóth, Kovács II G.)
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Djurics, Hegedűs N., Törtei (Kis Sz., a szünetben) – Huszák, Oláh G., Kovács I., Bakos (Móri, 83.) – Weitner (Frank, 74.) – Ferkó Cs. Vezetőedző: P. Nagy László
GYŐR: Vida – Kálmán, Medgyes S. (Kozma M., 13.), Pálfi – Köles, Paku, Papp T. (Serfőző, 55.), Matetits (Borkai, 80.) – Varga T., Bellar. Edző: Sándor István
Gólszerző: Weitner (1–0) a 2., Törtei (2–0) a 11., Kis Sz. (3–0) a 70. percben
P. Nagy László: – Meggyőző játékunkkal gyűjtöttük be a három pontot egy nagyon fiatal csapat ellen.
Sándor István: – A Tatabánya jó csapat, nincs szüksége két ajándék gólra. Pozitívum, hogy két ifjúsági korú játékosunk bemutatkozhatott az NB II-ben.

VESZPRÉM FC–BAJAI LSE 3–0 (1–0)
Veszprém, 100 néző. Vezette: Kovács G. (Horváth Z., Hima)
VESZPRÉM: Dániel Cs. – Nagy Á. (Meiczinger, 38.), Császár A., Tóth F., Szöllőskei – Molnár Z., Bosnjak, R. Thiago – Osváth (Berde, 58.), Szabó Zs. (Molnár T., 79.) – Honma. Vezetőedző: Nagy Tamás
BAJA: Orbán – Hajnal G., Szilasi, Farkas A., Turcsik – Szentgyörgyi (Deszpotovics, 79.) – Szabó Sz. (Szabó Gy., a szünetben), Szénási – Balázs D. (Illés D., a szünetben), Szöllősi T., Csokics. Vezetőedző: Goretich Krisztián
Gólszerző: Honma (1–0) a 23. Honma (2–0) az 52., Bosnjak (3–0) a 89. percben
Nagy Tamás: – Jól szervezett csapattal szemben sok helyzetet alakítottunk ki, és megérdemelten nyertünk.
Goretich Krisztián: – Rutinosabb, helyzeteit jól kihasználó ellenfelünk jogosan győzött.

GYIRMÓT FC GYŐR–MVM PAKS II 3–0 (1–0)
Győr-Gyirmót, 300 néző. Vezette: Mészáros I. (Huszár, Nagy T.)
GYIRMÓT: Deli – Hajba, Csizmadia, Balog Z., Gévay – Tölgyesi (Oross, 72.) – Fitos (Cseri T., a szünetben), Erős G. (Nagy II G., 80.) – Magasföldi, Illés Gy. – Tóth N. Vezetőedző: Csank János
PAKS: Kiss M. – Feil, Berkó, Szalontai, Lakatos G. (Blatt, 68.) – Czinger – Kvanduk, Mészáros I. (Kesztyűs, 68.) – Pintér N. – Eisenberger, Pap R. Vezetőedző: Lengyel Ferenc
Gólszerző: Magasföldi (1–0) a 24., Tóth N. (2–0) a 65., Hajba (3–0) a 87. percben
Csank János: – Nehezen indult a találkozó, vezetésünk birtokában is kellemetlen ellenfélnek bizonyult a Paks. Örömteli azonban, hogy később eredményre vezetett a nagyobb tudás.
Lengyel Ferenc: – A minőségi játékosokkal megerősített Gyirmót eldöntötte a mérkőzést, ennek ellenére büszke vagyok csapatomra.