Kétgólos győzelemmel debütált Feczkó Tamás

RÁDIN MÁRKÓRÁDIN MÁRKÓ
2021.10.24. 12:50
Feczkó Tamás győzelemmel mutatkozott be a Szpari kispadján (Fotó: Trifonov Éva)<br />
Öt nappal ezelőtt nevezték ki a Nyíregyháza Spartacus vezetőedzőjének a helyi illetőségű Feczkó Tamást, aki a Szolnok elleni megérdemelt, kétgólos sikerrel ünnepelte első bajnoki mérkőzését.

LABDARÚGÓ NB II

13. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SZOLNOKI MÁV FC 20(10)
Balmazújváros, Városi Stadion, 300néző. Vezette:Szigetvári Márk (Szert Balázs, Varga Gábor).
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Márkus A., Szokol, Papucsek, Galambos – Paku (Sigér Á., 74.), Szabó B. (Nagy G., 86.) – Zamostny, Vass P. (Hamed, 80.), Gresó– Novák Cs. Vezetőedző: Feczkó Tamás
SZOLNOK: Kovács P. – Molnár R. (Lakatos Cs., 67.), Szabó A., Papp Sz., Tóth B., Kurdics – Kovács O. (Kónya M. 74.), Tisza K., Rokszin (Sipos Z., 74.) – Lakatos I. (Tóth L., a szünetben), Vólent R. (Tömösvári, 67.)Vezetőedző: Csábi József
GÓLSZERZŐ: Zamostny (26.), Novák Cs. (65.)
Feczkó Tamás:
– Igazi nagybetűs csapat voltunk ma! Önbizalommal telve futballoztak a játékosaim, ez látszott több mozdulatnál, többek között az első gólnál is. Örülök a győzelemnek, és hogy kapott gól nélkül hoztuk le a találkozót, továbbá annak, hogy egy fiatal, 17 éves saját nevelésű játékosunk bemutatkozhatott a másodosztályban.
Csábi József:– A mi szempontunkból rosszkor jött a hazaiak edzőváltása, már a bemelegítésnél láttam, hogy a hazai játékosok nagy bizonyítási vággyal jöttek ki. Az sem könnyítette a dolgunkat, hogy a héten már játszottunk egy bajnokit. Az első gól alapjaiban határozta meg a mérkőzést, és az az igazság, hogy utána már nem volt benne a mérkőzésben, hogy pontot szerzünk.

A héten menesztett kazah Szergej Pacaj helyett ezúttal már Feczkó Tamás ült a számára olya kedves Balmazújvárosi Városi Stadion hazai kispadjára, igaz ezúttal nyíregyházi színekben. Érdekesség, hogy korábban a nyíregyházi illetőségű szakember pont a vendégek trénerének, Csábi Józsefnek volt a másodedzője Nyíregyházán. Jobban kezdte a mérkőzést a kék mezes nyíregyházi csapat, amely egy szép támadás végén Zamostny Balázs tíz méterről leadott, ballábas lövésével szerezte meg a vezetést (1–0). Az első félidő további részében sem tudott váltani a Szolnok, jellemzően a vendégek térfelén zajlott a játék, ám ebben a játékrészben további gól nem született.

A második félidőben is sokkal kezdeményezőbb volt a Szpari, amelynek láthatóan jót tett, új impulzust adott az edzőváltás. A vendégek nagyon ritkán jutottak el Fejér kapujáig, akkor is veszélytelenek voltak a próbálkozások. Az első gólban a labda átlépésével jelentős részt vállaló Novák Csanád a 65 percben maga is eredményes volt, Gresó bal oldali beadását csúsztatta a kapu bal oldalába (2–0). A folytatásban sem változott a játék képe, többször veszélyeztetett a Szpari, újabb gól nem született, amely főleg Kovács kapusnak köszönhető.

Győzelemmel mutatkozott be a Nyíregyháza vezetőedzőjeként Feczkó Tamás, ráadásul egykori sikerei helyszínén, Balmazújvárosban elérve azt. Ötmeccses nyeretlenségi sorozatot tört meg a Nyíregyháza, míg a Szolnok vendégként ötödik mérkőzésén maradt nyeretlen.

Nagy küzdelem volt a találkozón (Fotó: Trifonov Éva)

20. Tiszakécske1321113–32–192

90+2. perc: Véget ért a mérkőzés, megérdemelt győzelmet aratott új edzőjével a Nyíregyháza.

90. perc: Két perc a hosszabbítás, a győztes kiléte nem lehet kérdés.

89. perc: Villámgyors kontra Hamed vezetésével, aki Sigér elé tálalt, tizenkét méteres lövését nagy bravúrral védte Kovács.

86. perc: Az első másodosztályú bajnokiján pályára lépő Nagy Gergő váltotta a szintén fiatal Szabó Bencét.

85. perc: Papp Szilárd lépett oda hátulról Zamostnynak, sárga lap!

82. perc: A firssen beállt Hamed és Novák Csanád összjátéka után utóbbi kerülhetett volna lövőhelyzetbe, ám Kurdics becsúszva mentett, szabályosan. Novákot ápolni is kellett az eset után, ám tudta folytatni a játékot.

81. perc: Kurdics merészkedett előre, távoli lövését magabiztosan fogta Fejér kapus.

80. perc: Az aktívan futballozó Vass Patrik helyett Hamed Yasin érkezett.

74. perc: Cserék mindkét oldalon: Paku Roland helyett Sigér Ákos érkezett a hazaiaknál, míg a szolnokiaknál Rokszin Ádámot Sipos Zoltán válottta, Kovács Olivér helyén Kóna Márk folytatta.

72. perc: Rokszin Ádám vágta fel Zamostnyt, sárga lapott kapott érte.

69. perc: Egy jobb oldali szabadrúgás után röviden tisztáztak a vendégek, Gresó lőtt ballal, tizenhat méterről, fél méterrel kapu mellé.

67. perc: Kettős cserére szánta el magát Csábi József, Vólent Roland és Molnár Róbert helyett Tömösvári Bálint és Lakatos Csaba érkezett.

65. perc: Gresó rázta le védőjét szép csellel a bal oldalon, majd mintaszerűen adott be középre, ugyanígy érkezett Novák Csanád, aki hét méterről csúsztatott a kapu bal oldalába.

62. perc: Gresó húzta meg a bal oldalon, éles beadására Novák érkezett, ám ismét Tóth Bence mentett nagyot! A bal oldali szögletnél ismét nagyot mentettek a vendégek.

60. perc: Sárga lapot kapott a csereként beálló Tóth László, miután Zamostnynak rúgott oda.

55. perc: Galambos rántotta le a meglóduló Tiszát, sárga lapos figyelmeztetésért cserébe.

52. perc: Ügyes kontrát vezetett a Szpari, Zamostny passzolta ki oldalra Gresónak, aki ellőtte a Kovács kapus mellett, ám Tóth Bence nagyot mentett a gólvonalról!

49. perc: Vass Patrik adhatott be jobb oldalról, a visszapattanó labda ismét elé került, majd betörve a 16-oson belülre lőtt, ám a szolnoki védeelem blokkolta a próbálkozást.

46. perc: A kék mezes hazaiak indítják útnak a labdát a második játékrészben. Cserélt a szünetben a Szolnok, Tóth László érkezett Lakatos István helyett.

Sokkal aktívabb volt a Nyíregyháza, amely vezetett is már negyvenöt percnyi játék után (Fotó: Trifonov Éva)

45. perc: Véget ért az első félidő, Zamostny góljával vezet a támadóbb szellemben játszó Nyíregyháza.

45. perc: Kovács Olivér húzta vissza a hazaiak meginduló játékosát, sárga lapot ezért a cselekedetéért.

41. perc: Jobb oldali kisszöglet után Gresó adta be a labdát, amely veszélyesen kanyarodott középre, ám végül a szolnoki védők szögletre tisztáztak.

38. perc: Zamotsny jobb oldali beadásáról épphogy lemaradt Gresó.

33. perc: Paku bal oldali beadását Novák elől Kovács ütötte ki kivetődve kapujából.

27. perc: Majdnem rögtön két gólosra növelte előnyét a hazai csapat, Novák szerzett erőszakosan labdát, jobblábas 16 méteres lövésénél Kovács Péter mutatott be szép védést.

Gresó nagy mentésével indult az első gólt eredményező akció (Fotó: Trifonov Éva)

26. perc:GÓL! Megszerzi a vezetést a Nyíregyháza! Gresó mentett meg egy labdát a bal oldalon, Galambos, majd Paku volt a labda útja, utóbbi lapos beadását Novák Csanád átlépte, Zamostny Balázs pedg tíz méterről, ballal lőtt a kapuba!

23. perc: Lakatos próbálkozott 20 méterről, ballal, lövését könnyedén fogta Fejér.

19. perc: Egy baloldali beadást után Novák Csanád nehéz helyzetben próbálta kapu felé fejelni a labdát, amelyet Kovács könnyedén magához ölelt.

8. perc: Egy bedobást követően Gresó lőtt kapásból, ám távoli próbálkozása elkerülte a hazai kaput.

4. perc: Pakunak léptek oda keményen, rövid ápolás után tudta folytatni a mérkőzést.

1. perc: A fehérben pályára lépő Szolnok kezdi a találkozót.

Feczkó Tamás visszatér egykori sikerei színhelyére, hiszen korábban volt a Balmazújváros trénere, ezúttal viszont nyíregyházi vezetőedzőként foglalja el helyét a Balmazújvárosi Városi Stadion hazai kispadján.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző három meccsén gólképtelen, és edzőváltáson átesett Nyíregyháza Balmazújvárosban a szerdán Csákváron kétgólos hátrányból döntetlent kiharcoló Szolnoki MÁV ellen.