Nem bírt egymással a Nyíregyháza és a Kecskemét

Bereczky BenceBereczky Bence
2022.04.06. 18:05
A labdarúgó NB II 31. fordulójában a Nyíregyháza a Kecskemétet fogadta Balmazújvárosban. Jó iramú, fordulatos, meglepő edzői húzásokkal és játékvezetői hibákkal tarkított mérkőzésen igazságosnak mondható 2–2-es döntetlen született.

Kemény, fordulatos meccset játszott egymással a két csapat (Fotó: Trifonov Éva)

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–KECSKEMÉTI TE 2–2(1–1)
Balmazújváros, Városi Stadion, 500 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Sinkovicz Dániel, Tőkés Róbert)
NYÍREGYHÁZA:
Fejér– Szabó B., Papucsek (Sztankó, 83.), Gengeliczki, Jánvári (Nemes, 56.) – Márkus, Sigér Á.– Vass P. (Gresó, 62.), Zamostny, Kovács Á. (Pócsik, 62.) – Banyoi (Novák Cs., 62.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
KECSKEMÉTI TE: Kersák (Varga B., a szünetben) – Tóth D. (Buna, 80.), Gál Sz. (Szabó A., a szünetben), Rjasko, Szalai G., Grünwald– Katona B., Vágó, Szabó L. (Szuhodovszki, a szünetben) – Tóth B., Paudits (Lukács D., a szünetben).Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző:Kovács Á. (35.), Vass P. (48.), ill. Szalai G. (10.), Lukács D. (60.)
Feczkó Tamás:
– Jól játszottunk, mindent megtettünk a győzelemért, de külső körülmények miatt nem tudtunk nyerni. Nyolcvan percig irányítottuk a meccset, ám a két védőnk kiesése után a KTE is megnyerhette volna a találkozót.
Szabó István: – Felemás érzések vannak bennem. Idegenben a Nyíregyháza ellen nem rossz a döntetlen, de a második félidőben mutatott játékkal nyerhettünk volna. Úgy érzem, igazságos eredmény született.

A Nyíregyháza jobban kezdte a jó formában lévő, öt mérkőzés óta veretlen Kecskemét elleni találkozót, és már az 5. percben gólnak örülhettek a Szpari-szurkolók, Kovács Ádám szabályos gólját azonban kezezés miatt érvénytelenítette a játékvezető. A 10. percben megszerezték a vezetést a vendégek, Tóth Dávid beadása után Szalai Gábor volt eredményes. A folytatásban is fölényben játszottak a hazaiak, és a 35. percben az egyenlítés is összejött a Nyíregyházának:Kovács Ádám fejelt a bal alsó sarokba Szabó Bálint beadása után.

A szünetben négyet cserélt a Kecskemét, a 48. percben mégis a Szpari jutott előnyhöz: Grünwald hibáját Vass Patrik használta ki. A cserék ennek ellenére új lendületet vittek a vendégek játékába, az 52. percben egy erősen véleményes büntetőhöz jutottak a vendégek, a megítélt tizenegyest azonban Vágó elhibázta. A 60. percben már egalizált a Kecskemét, Lukács Dániel emelte át higgadtan Fejér feje felett a labdát. A mérkőzés hajrájára elfogyott a Nyíregyháza, a vendégek hatalmas nyomást gyakoroltak rá, de Fejér több ízben is bravúrral védett, illetve a kecskeméti támadók is rosszul céloztak. Igazságos döntetlen született egy kifejezetten élvezetes, jó iramú és fordulatos találkozón. 2–2

20. Szolnoki MÁV FC315101626–48–2225

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés! Egy kifejezetten élvezetes, jó iramú, bírói hibáktól sem mentes mérkőzésen 2–2-es végeredmény született. Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

90+2. perc: Sztankót könyökölte le Vágó, sárga lap.

A játékvezető 4 percet hosszabbít.

88. perc: Nyom a Kecskemét! Tóth Barna forgatta be védőjét, majd 7 méterről, senkitől sem zavartatva jócskán mellé és fölé lőtt.

86. perc: Nagy kecskeméti helyzet maradt ki! Grünwald beadása után Lukács D. lőtt kapura 6 méterről, Fejér ismét a helyén volt.

83. perc: A sérült Papucsek helyett Sztankó a pályán a Szparinál.

82. perc: Tóth Barna 6 méteres, közeli lövését védte Fejér a röviden.

80. perc: Tóth D.-t Buna váltja a vendégeknél.

69. perc: Zamostny lőhetett 20 méterről egy szabadrúgást, de lövése nem volt veszélyes a kecskeméti kapura, fölé szállt.

62. perc: Cserecunami nyíregyházi oldalon is: pályán Gresó, Pócsik és Novák Cs., lejött Banyoi, Vass P. és Kovács Á.

60. perc: Ami késik, nem múlik: egyenlít a Kecskemét! Szabó A. kiugratása után Lukács D. emelte 14 méterről Fejér felett a kapuba a labdát. 2–2

56. perc: Nemes váltja a sérült Jánvárit a Szparinál.

54. perc: Azt mondják a labda nem hazudik: Vágó a jobb oldali kapufát találta el a büntetőből, így nem tudott egyenlíteni a Kecskemét.

52. perc: Feczkó Tamást a második sárga miatt kiállította a játékvezető.

52. perc: A tizenegyes-szituáció után reklamáló Feczkó Tamás megkapta második sárga lapját.

52. perc: Büntetőt kap a Kecskemét! Lukács D. adta meg magát könnyedén Gengeliczkivel szemben a tizenhatoson belül, a játékvezető könnyű síppal tizenegyest ítélt.

48. perc: GÓÓÓL! Vezet a Szpari! Fejér kirúgása után Grünwald vétette el a labdát, Vass Patrik pedig kihasználta ezt, és 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 2–1

46. perc:Négyet (!) cserélt a szünetben a KTE: lement Gál Sz., Szabó L., Paudits, és a kapus Kersák, a pályán Lukács D., Szabó A., Szuhodovszki, valamint a kapuban Varga B.

46. perc:Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Véget ért az első játékrész.

43. perc: Gál Szabolcs lépett oda csúnyán Sigér Ákosnak, jogos a sárga lap.

39. perc: Zamostny tekert kapura egy szabadrúgást a tizenhatos jobb oldali sarkáról, Kersák bravúrral ütötte ki a léc alól a labdát.

35. perc: GÓÓÓL! Egyenlít a Nyíregyháza! Szabó Bálint adott be remekül a jobb oldalról, az érkező Kovács Ádám 6 méterről a bal alsó sarokba fejelte a labdát. 1–1

34. perc: Sigér Ákos nyújtott lábas becsúszása ért sárga lapot.

30. perc: Sigér Ákos lőhetett tisztán egy szép nyíregyházi akció után, de próbálkozását könnyedén blokkolták.

22. perc: Feczkó Tamás kapott sárga lapot reklamálásért.

18. perc: Katona B. 17 méteres lövését magabiztosan fogta meg Fejér.

16. perc: Papucsek sodorta el a félpályánál hátulról Katona B.-t, sárga lap.

10. perc: GÓÓL! Vezet a Kecskemét! Tóth Dávid kényszerítőzött Szabó Lászlóval a bal oldalon, majd a vendégek védője az alapvonalról adott be, a középen érkező Szalai Gábor pedig 3 méterről, senkitől sem zavartatva a kapu közepébe passzolta a labdát. 0–1

5. perc: Vass Patrik jobb oldali beadása után Kovács Ádám juttatta estében a hálóba a labdát, de a játékvezető kezezés miatt érvénytelenítette a találatot. A nyíregyháziak nehezményezik az ítéletet, valóban nem tűnt szabálytalannak a gól.

A mérkőzést megközelítőleg 500 néző tekinti meg a helyszínen.

1. perc: A fehér mezben játszó Kecskemét kezdte a találkozót. A Szpari piros-kékben játszik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző öt meccsén veretlen Kecskemét a Nyíregyháza vendégeként.