A gyengélkedő Nyíregyháza vendégeként javított a Pécs

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2023.03.05. 13:50
A fehér mezes pécsiek három ponttal tértek haza Balmazújvárosból (Fotók: Trifonov Éva/Nyíregyháza Spartacus)
A labdarúgó NB II 26. fordulóját már osztályozós pozícióból kezdő Nyíregyháza a harmadik Pécsi MFC-t látta vendégül Balmazújvárosban. A találkozón a Szpari alakított ki több helyzetet, de a baranyaiak jobban gazdálkodtak a lehetőségeikkel, és 2–1-re győztek.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–PÉCSI MFC 1–2 (1–1)
Balmazújváros, 300 néző. Vezette:Hanyecz Bence (Punyi Gyula, Tőkés Róbert)
NYÍREGYHÁZA: Hrabina – Kiss Á., Gál Sz., Deutsch (Jánvári, 35.), Nagy B. – Farkas B. (Pataki B., 75.), Sigér Á. – Kovácsréti (Gresó, 61.), Pantovics (Ramos, 75.), Szerető (Adamcsek, 61.) – Novák Cs. Vezetőedző: Visinka Ede
PMFC: Varasdi – Major S. (Svedjuk, 77.), Krausz, Katona L., Majnovics – Szeles, Kesztyűs – Kocsis B., Kártik (Rácz L., 77.), Gera Z. – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
Gólszerző:Novák Cs. (25.), ill. Gera Z. (10.), Kesztyűs (65. – 11-esből)
Visinka Ede:
– Nagyon sajnálom az eredményt, mert sokat dolgoztunk. A semmiből kaptunk gólt, majd futottunk az eredmény után, és egyenlítettünk ugyan, de a második félidőben olyan szituációban faultoltunk tizenegyest érően, amiben elkerülhető lett volna a szabálytalanság. Mindent megtettünk, de ennél is több kell!
Weitner Ádám: – A Nyíregyháza az életéért küzd, és nagyon jó játékosok alkotják a csapatát. Nagy fegyverténynek tartom, hogy idegenben tudtuk legyőzni. Büszke vagyok a játékosaimra, örülök a sikernek!

A harmadik helyen álló Pécs és a kiesés elől menekülő Nyíregyháza is javításra készült vasárnap. A pályaválasztó Spartacus játékfelfogása sokat változott a legutóbbi, ajkai vereség óta, hiszen már az ellenfél térfelén igyekezett labdát szerezni, és azokból gyors támadásokat vezetni. Hiába azonban az akarat, a vendégek a 10. percben Gera Zalán révén kihasználták az első lehetőségüket. A továbbiakban is a Szpari kezdeményezett, a 25. percben Novák Csanád ki is egyenlített.

A második játékrészben nem volt benne a pécsi gól, ám Gera tizenegyest harcolt ki, amelyet Kesztyűs Barna higgadtan értékesített (1–2). Az utolsó tíz percben a hazaiak mindent egy lapra feltéve támadtak. A hajrában volt bravúros védése Varasdi Dánielnek, majd a ráadásban Sigér Ákos közeli lövése a lécről pattant vissza. A Spartacus minden próbálkozása ellenére képtelen volt egyenlíteni, így sorozatban harmadszor is kikapott, míg a PMFC megszerezte idei második győzelmét.

20. Kozármisleny26561529–49–2021

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés! Köszönjük a figyelmet!

90+2. perc: újabb labda jutott el a vendégek kapujáig, Varasdi vetődött rá a játékszerre. Nem sokkal később Adamcsek lapos, távoli lövése centikkel gurult el a kapufa mellett.

90+1. perc: LÉC! Hazai szöglet után nem tudott felszabadítani a Pécs, Sigér csapott le a labdára, ám 5 méterről a lécet találta el.

Három perc a ráadás.

88. perc: Jánvári sárga lapot érően buktatta a kontrázó Kesztyűst.

87. perc: Adamcsek távoli lövése szitált a levegőben, Varasdi bravúrral védett.

86. perc: Novák csúsztatott fejesét Varasdi fogta.

85. perc: a pécsiek már nem nagyon akarnak támadni, inkább fegyelmezetten zárnak a saját térfelükön.

83. perc: Hrabina tolta szögletre Kocsis távoli szabadrúgását.

82. perc: egymás után három szögletet harcolt ki a Spartacus, az egyiket követően a gólvonal elől kellett menteni.

78. perc: Szeles jó helyzetben eltörte a labdát. A már kirúgni igyekvő Hrabinát a frissen beállt Rácz akadályozta egy sárga lapért.

77. perc: Kártikot Rácz, Majort Svedjuk váltotta.

76. perc: Gál ütközött Varasdival, ami után kisebb csetepaté alakul ki. Szerencsére nem fajult el a helyzet.

75. perc: az utolsó hazai csere részeként Pataki és Ramos érkezett Farkas, valamint Pantovics helyett.

74. perc: Kiss és Gresó összjátéka után előbbi lőtt mellé 10 méterről. A fiatal védő nem először indult meg és teremtett veszélyt.

72. perc: nyomnak a nyíregyháziak, percek óta a vendégek kapuja előtt folyik a játék, de helyzet nem alakul ki.

70. perc: Katona nyúlt bele Novák arcába, sárga lapot kapott érte.

65. perc: GÓL! Gál a 16-oson belül buktatta Gerát. A 11-est Kesztyűs ballal a kapu jobb oldalába lőtte. 1–2

Adamcsek Máté korábban két évet játszott Pécsen, míg Nagy Barnabás a PMFC utánpótlásában nevelkedett.A pécsiek keretében egykori Szpari-játékosok is szerepelnek: Svedjuk Alex és Kesztyűs Barna mellett két, télen érkezett labdarúgó, Kártik Bálint és Pajovics Danilo.

61. perc: Kovácsréti helyett Gresó a pályán, Szerető helyére Adamcsek érkezett.

58. perc: a másik oldalon már Novák veszélyeztetett, az ő lövéséből is szöglet lett. Ebből már nem alakult ki helyzet.

57. perc: Majnovics betörése és nyíregyházi szerelés után Kártik harcolt ki szögletet. A sarokrúgás utáni akcióból Tóth-Gábor került nagy helyzetbe és a kapuba is lőtt, ám lesen volt a támadó.

53. perc:Farkas nem engedte elvégezni a szabadrúgást, sárga lapot kapott emiatt.

Csupán négy csapat szerzett kevesebb gólt, mint a Pécs (27), ugyanakkor mindenkinél kevesebb találatot kapnak a baranyaiak (19) – forduló előtti adatok.

47. perc: Sigér távoli lövése egy védőn megpattant, így lelassult a labda, nem volt veszélyes a kapura.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Pantovics Nikoláék az első félidőben egyenlítettek

45+2. perc: Véget ért az első félidő.

45+2. perc: a vendégek vezetőedzője, Weitner kapott sárga lapot.

45+1. perc: jó nyíregyházi labdakihozatal után megint Kiss adott be jobb oldalról, Pantovics lövését becsúszva blokkolta egy védő.

45. perc:két perc a ráadás.

A lelátón és a pályán is egyre feszültebb a hangulat.

Alaposan rájár a rúd a nyíregyháziakra, az utóbbi időben ugyanis minden meccsen sérülés miatt kellett cserélnie Visinka Edének. Jánvári beállásával nincs több védő a kispadon.

35. perc: Jánvári váltotta Deutsch-ot.

33. perc: Deutsch fejelés után rosszul fogott talajt, nagyon fáj a térde. Hordágyon kellett levinni a játékost, nem tudja folytatni a meccset.

Novák Csanád a 11. gólját szerezte az idényben.

25. perc: GÓL! Kiss egyedül vezethette a labdát jobb oldalon, lapos passzára jó ütemben érkezett Novák, aki hat méterről lőtt. Varasdi hozzáért a labdához, de hárítani nem tudott. 1–1

22. perc: Novák a 16-oson belülre cselezte magát, éles szögből nem lőtt, inkább passzolt, amiből szöglet lett.

Ez a 25. egymás elleni mérkőzése a csapatoknak. Az eddigiekből 10-et nyertek a pécsiek, 7-et a Spartacus, és hétszer lett döntetlen a végeredmény. Ősszel is osztoztak a pontokon, akkor 0–0-ra végeztek a felek.

17. perc: az első beadást kiöklözte Varasdi, a másodikra rosszul jött ki, de Pantovics hiába fejelt, lesen volt. A nyíregyházi játékost ápolni kellett, összefejelt egy védővel.

Gera Zalán a harmadik bajnoki találatát szerezte az idényben, mindegyik gólját tavasszal jegyezte.

10. perc: GÓL! Meghiúsult nyíregyházi szerelési kísérletek után Kocsis Bence az alapvonal közelében vezette a labdát a kapuig, passzát Gera jobbal, 5 méterről a kapu bal oldalába lőtte. 0–1

Az előző mérkőzésekhez képest harcosabban kezd a Nyíregyháza, igyekszik már az ellenfél térfelén labdát szerezni.

Idáig mindkét csapat öt pontot szerzett tavasszal. A Pécs jelenleg harmadik és igyekszik kapaszkodni a DVTK, MTK kettőshöz, míg a négy meccse nyeretlen Spartacus a 16., osztályozós pozícióból vágott neki az összecsapásnak.

2. perc: Szerető passza után Kovácsréti lövés helyett passzt választott a 16-oson belül. Pontatlan volt az átadása.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az osztályozós helyen álló, négy forduló óta nyeretlen, a legutóbbi két bajnokiját elvesztő Nyíregyháza az előző három bajnokiján győzni képtelen, de még így is harmadik Pécsi MFC ellen.