A Csákvár három góllal győzte le a kapufákig jutó Nyíregyházát

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2022.11.27. 12:50
Hornyák Marcell (sárgában) két perc alatt kétszer is bevette a Szpari kapuját (Fotó: Trifonov Éva)
A labdarúgó NB II 18. fordulójában a forduló előtt 12. helyen tanyázó Nyíregyháza a forduló előtt hetedik, de mindössze három ponttal többet gyűjtő Csákvárt látta vendégül Sényőn. A negyedik percben már két góllal vezetett a Csákvár, s a Szpari hiába dolgozott ki több helyzetet a második félidőben, kapott még egyet, így 3–0-s vereséget szenvedett.

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 0–3 (0–2)
Sényő, 100
néző. Vezette: Hanyecz Bence (Albert István, Horváth Róbert)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Gengeliczki, Jánvári, Deutsch B. – Sigér Á., Márkus A. (Gresó, a szünetben) – Pekár L. (Adamcsek, 81.), Pataki B. (Farkas B., a szünetben), Pantovics (Kovács Á., 73.) – Novák Cs. (Ramos, 36.).Vezetőedző: Huszák Géza
CSÁKVÁR: Auerbach – Murka, Vaskó, Karacs, Baranyi – Gazdag V. (Kocsis D., 63.), Magyar Zs. (Ominger, 63.), Körmendi – Baracskai (Kártik, 87.), Hornyák (Torvund, 40.), Fejős (Tamás N., 63.).Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Hornyák (2., 4.), Torvund (80.)
Huszák Géza
:– Két labdavesztés után korai gólokat kaptunk. A folytatásban akadtak lehetőségeink a gólszerzésre, de csak kapufákig jutottunk, és úgy érzem, egy jogos büntetőt sem kaptunk meg. A szünetben több harcosságot kértem a játékosoktól, úgy kellett volna kezdenünk, ahogy a második félidőben játszottunk.
Tóth Balázs:– A semmiből szereztünk vezetést, majd rögtön berúgtuk a második gólt is. A második félidő elején nyomott a Nyíregyháza, és a szerencsével sem álltunk hadilábon. Játékosaim nagyszerűen küzdöttek, az ilyen csapatok ellen mutathatják meg igazán, mire képesek.

Nem sokat értek a Szpari erőfeszítései (Fotó: Trifonov Éva)

Korábbi 11 összecsapásukból mindössze egyet tudott megnyerni a Csákvár, így a Fejér megyei alakulat nem feltétlenül esélyesként lépett pályára a Nyíregyháza ideiglenes otthonában, Sényőn.

Ennek ellenére a Csákvár már a negyedik (!) percben kétgólos előnyben volt. A második és a negyedik percben egyaránt Hornyák volt eredményes. Tegyük hozzá: a nyíregyházi védelem egyik esetben sem volt a helyzet magaslatán. A folytatásban a Csákvár előnye tudatában kicsit visszább állt, a Nyíregyháza pedig hiába játszott mezőnyfölényben, nagy helyzetet nem tudott kialakítani Auerbach kapuja előtt.

A második félidőt nagy elánnal kezdte a Szpari. Az 51. percben Ramos, az 54. percben Sigér is a kapufát találta el. A folytatásban főleg mezőnyben folyt a játék enyhe hazai fölény mellett. A 80. percben aztán gyakorlatilag a semmiből pontot tett a meccs végére a Csákvár, bal oldali szögletet követően Torvund kotorta közelről a kapuba a labdát.

A Nyíregyháza több mint egy hónapot követően szenvedett újra vereséget hazai pályán, a Csákvár a győzelemmel hat pontra ellépett riválisától. 0–3

20. Dorogi FC18341119–33–1413

Pantovics Nikola erőfeszítései sem értek célba (Fotó: Trifonov Éva)

90+2. perc: VÉGE! A Csákvár magabiztos győzelemmel távozhat Sényőről. Köszönjük a figyelmüket!

90. perc: Kettő perc a hosszabbítás!

89. perc: Ominger probálkozott távolról, a labda a kapu mellé szállt.

87. perc: Cserélt a Csákvár, Kártik érkezett Baracskai helyére.

84. perc: Újabb Auerbach védés, ezúttal Adamcsek életerős lövését védte a csákvári hálóőr.

83. perc: Gresó passza után Kovács lőhetett kapura, azonban a gyenge kísérlet nem okozott gondot Auerbach számára.

81. perc: Cserélt a Nyíregyháza, Adamcsek érkezett Pekár helyére.

80. perc: GÓÓÓÓÓL! Bal oldali csákvári szögletet követően Karacs lövése a kapufán csattant, a kipattanóra Torvund érkezett és két lépésről a hálóba kotorta a labdát. 0–3

78. perc: Pekár 22 méteres szabadrúgása szállt a kapu mellé.

75. perc: Jánvári buktatta az oldalvonal mellett meglóduló Körmendit, sárga lap.

73. perc: Cserélt a Nyíregyháza, Kovács érkezett Pantovics helyére.

69. perc: Baracskai kapott sárgát időhúzásért.

63. perc: Hármat cserélt a Csákvár, Gazdag helyére Kocsis, Magyar helyére Ominger, Fejős helyére Tamás érkezett.

A sárga mezes csákvári védelem jól állta a sarat és ha kellett a kapufa is segítette őket (Fotó: Trifonov Éva)

54. perc: KAPUFA! Ramos lövése után a védőkről lecsorgó labda Sigér elé került, aki 11 méterről a jobb kapufát találta el.

53. perc: Pekár ugratta ki Ramost, aki védője szorításában a kapu mellé lőtt 10 méterről.

51. perc: KAPUFA! Deutsch lövése a kilépő AuerbachrólRamos lábára pattant, majd a jobb oldali kapufa mentette meg a csákvári kaput a góltól.

47. perc: Gresó középre passzolt labdájára Ramos és Pekár is érkezett a hosszú oldalon, de a csákvári védők tisztázni tudtak.

47. perc: Gazdag tartott rá Sigér lábára, sárga lap.

A szünetben kettőt is cserélt a Nyíregyháza, Márkus helyére Gresó, Pataki helyére Farkas érkezett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+2. perc: Vége az első félidőnek, Hornyák gyors duplájával a félidőben vezet a Csákvár.

45. perc: Egy perc a hosszabbítás.

43. perc: Pataki kapott sárga lapot.

40. perc: Hornyák az esetnél sérülést szenvedett, nem tudta folytatni a játékot, Torvund érkezett a helyére.

38. perc: Egy hosszan előrevágott labdát Szokol próbált hazafejelni, azonban a labda elszállt a kilépő Fejér mellett, Hornyák lecsapott rá, de Fejér kapus egy gyors vetődéssel végül tisztázni tudott.

Novák Csanád (középen, elől) a Csákvár ellen folytathatja gólgyártást (Fotó: Trifinov Éva)

36. perc: Novák sérülés miatt nem tudta folytatni a játékos, Ramos érkezett a helyére.

A jó kezdés után a Csákvár nagyon magára húzta a hazaiakat, az utóbbi percekben sorjáznak a Szpari helyzetek.

30. perc: Novák kapott jó passzt, de 15 méteres lövése a kapu mellé szállt.

29. perc: Deutsch passza után Pantovic 14 méterről leadott lövése csak centikkel kerülte el a kaput.

26. perc: Jánvári nem tudott felszabadítani a 16-oson belül, Hornyák elé került a labda, azonban a kilépő Fejér védeni tudta a csákvári támadó közeli lövését.

23. perc: Pekár kapu elé ívelt szabadrúgását követően Pantovics fejelte a kapu fölé a labdát.

A két csapat eddig 11 alkalommal mérkőzött egymással, a Nyíregyháza hatszor nyert, négy alkalommal döntetlen született, a Csákvár mindössze egy alkalommal tudott nyerni.

13. perc: Deutsch bal oldalról érkező beadására Novák érkezett középen, de hat méteres fejese pont a középen álló Auerbach kezébe hullott.

9. perc: Egy veszélyesen kapu elé ívelt szabadrúgásra Karacs érkezett az ötösnél, de Szokol az utolsó pillanatban szögletre mentett.

Talán a csákváriak sem számítottak ilyen kezdésre (Fotó: Trifonov Éva)

4. perc: GÓÓÓÓÓL! Hornyák dupla! Gazdag ugratta ki Hornyákot, aki védőjét lefutva betört a 16-oson belülre, majd az ötös sarkától a bal kapufa segítségével a kapuba lőtt. 0–2

2. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Csákvár! Baracskai passzolt Hornyákhoz, aki lefordult védőjéről, majd 15 méterről a bal alsóba lőtte a labdát. 0–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Nyíregyháza indította útjára a labdát.

A héten elhunyt Mészöly Kálmán emlékére egy perces gyászszünet előzi meg a kezdést.

A Nyíregyháza piros-kékben, a Csákvár tiszta sárgában játszik majd.

Érkeznek a pályára a csapatok.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hullámzóan teljesítő, legutóbb Diósgyőrben kétgólos vereséget szenvedő Nyíregyháza Spartacus FC az előző két bajnokiját elvesztő, de még így is várakozáson felül szereplő Aqvital FC Csákvár ellen. A szabolcsiak győzelmük esetén pontszámban beérik, sőt több győzelmükkel meg is előzik vendégeiket.