Megvan az újonc Kozármisleny első sikere

2022.08.07. 18:50
A kép csalóka, nem voltak gyorsabbak a kécskeiek (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)
Nagyszerűre sikerült hazai pályán az NB II-es bemutatkozása a Kozármislenynek, amely magabiztos, jó játékkal győzte le 3–1-re a Tiszakécskét. Már az első félidőben megszületett a végeredmény; a második játékrészben három helyen is változtattak a vendégek, de a játékrész legnagyobb helyzetét így is Kotroczó kapufája jelentette.

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ

HR RENT KOZÁRMISLENY–TISZAKÉCSKEI LC 31 (3–1)
Kozármisleny, Kozármislenyi Stadion, 600 néző. Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Kiss Balázs)
KOZÁRMISLENY:
Varasdi – Horváth D., Gál, Turi (Füredi, 69.) – Kosznovszky, Tölgyesi – Beke (Kotroczó, 52.), Vogyicska (Puska, 69.), Bartha, Kirchner (Tóth Z., 94.) – Kulcsár K. (Hampuk, 69.). Vezetőedző: Tóth László
TISZAKÉCSKE:
Antal – Balázs B., Végső, Máté, Farkas N. (Lovas, a szünetben) – Erdei, Szekér (Pongrácz, a szünetben), Kiss (Horváth Z., a szünetben), Gyurján B. (Balajti, 57.) – Zamostny, Winkler (Vachtler, 75.). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Vogyicska (9.), Bartha (20.), Gál (25.), ill. Winkler (15.)
Tóth László:
– Viccesen azt mondtam a fiúknak a kezdés előtt, hogy nem baj, ha rosszabbul játszanak, mint az elmúlt héten, ha nyernek. Ezt részben meg is valósították, mert megszereztük a három pontot, ráadásul sikerült helyzeteket is kialakítanunk, ezért nem lehetek elégedetlen.
Visinka Ede:
– Éppen olyan gólokat kaptunk, amilyenekre elvileg felkészültünk. Ezért aztán szomorú vagyok, de remélem, pont idejében érkezett a pofon, amit kaptunk. A hazaiak teljesen megérdemelték a sikerüket.

Meghozta az eredményét a Kozármisleny erőfeszítése (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

Igazi ünnep volt Kozármislenyben, öt év után hazai pályán játszott másodosztályú mérkőzést a Misleny. Már az első félidő elején, a 9. percben vezetést szerzett a hazai csapat. A Tiszakécske még tudott egyenlíteni, de ezután két gyors kozármislenyi gól eldöntötte a mérkőzést. A második játékrészben változtatott a vendégcsapat, három cserét is végrehajtottak, igazán nagy helyzethez azonban a második játékrészben is a hazaiak jutottak, Kotroczó lövése a kapufa belső éléről pattant kifelé. 3–1

20.15
: Diósgyőri VTK–Soroksár SC (Tv: M4 Sport)

20. Dorogi FC221–6–50

A játékvezető lefújta a találkozót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

96. perc: Tóth Z. kapott sárgalapos figyelmeztetést.

94. perc: sérült Kirchner helyére Tóth Z. érkezett.

92. perc: Kirchner maradt lent a földön, ápolni kell, sőt le is kell cserélni.

A játékvezető 6 perc hosszabbítást jelzett.

87 perc: Zamostny távoli próbálkozását hárította szögletre Varasdi.

80. perc: a frissen beállt Vachtler kapott sárga lapot.

77. perc: Bartha cselezte ki védőjét a jobb szélen, de a beadásáról mindenki lemaradt.

75. perc: a vendég gólszerző Winkler helyére érkezik Vachtler.

72. perc: Kotroczó ment el a jobb szélen, az élesen középre lőtt labdáját Antal öklözte ki a mezőnybe.

69. perc: csere a hazai oldalon lejön a pályáról Kulcsár, Vogyicska és Turi érkezik Hampuk, Füredi és Puska.

67. perc: Pongrácz kapott sárgát, Bartha buktatásáért.

64. perc: Kotroczó lépett ki óriási helyzetben, Antallal állt szemben, eltekerte a kapus mellett a labdát, de a kapufáról kifelé pattant a játékszer, így nincs újabb kozármislenyi gól.

Hosszan kellett ápolni a hazaiak kapusát, de egyenlőre tudja folytatni Varasdi a játékot.

57. perc: csere a Tiszakécskénél, Gyurján hagyta el a játékteret és érkezett Balajti.

54. perc: Zamostny lőtt kapura, Varasdi hárított.

52. perc: Beke helyére érkezik Kotroczó a hazai csapatban.

51. perc: Tölgyesi sárgult be visszarántás miatt.

47. perc: Bartha ment el a bal szélen, visszapasszolt Kirchnernek, aki csel után lőtt, de Antal kiütötte, pont Beke elé, de a hazai játékos már lesen volt.

Szünetben hármas cserét hajtott végre a vendég csapat lement Farkas N., Szekér és Kiss és érkezett Lovas, Pongrácz, és Horváth Z.

Vége az első félidőnek.

45. perc: Kulcsár távolról próbálkozott, centikkel ment kapu mellé.

43. perc: Gyurján volt a hazai tizenhatoson belül, a vele szemben álló Gál tisztán szerelte.

42. perc: jobb oldalról adta be a labdát Beke, az érkező Kirchner kapásból lőtt, Antal fogta a lövést.

A harmadik hazai gól óta a mezőnyben folyik a játék, a kapuk nem forognak veszélyben.

33. perc: Kosznovszky távoli lövését Antal ütötte oldalra.

25. perc: egy szöglet után Horváth csúsztatta meg a labdát és a hosszún érkező Gál lőtt a kapuba 3–1.

Ismét vezet a Kozármisleny Bartha góljával (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

20. perc: Kirchner távoli lövését Antal csak kiütni tudta, a kipattanót Bartha lőtte közelről a kapuba, 2–1.

18. perc:Tölgyesi
fejelt kapu fölé egy szabadrúgás után.

15. perc: Erdei is besárgult.

14. perc: Turi
sárga lapot kapott.

Itt még a Kécske örülhetett az egyenlítésnek (Fotó:Laufer László/Dunántúli Napló)

12. perc: egy gyors kontra végén Winkler kapott labdát, aki a tizenhatoson belülre tolta és a kapuba lőtt. 11

11. perc: Balázs középre rúgott veszélyes labdáját tisztázta Horváth.

9. perc: Kulcsár ugratta ki jó ütemben Vogyicskát, aki elhúzta a vendég kapus mellett a labdát és a kapuba gurított. 10

4. perc: Zamostny lőtt távolról, Varasdi védett, a kipattanó a hazai védőké lett.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Már a mérkőzés előtt változtatni kényszerült a hazai csapat, a kezdőben jelölt Berdó helyett Turi kezd a védelemben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megyaz NB III-ból a Közép-csoport megnyerésével feljutott, a bajnokságot egy soroksári 3–1-es vereséggel kezdő Kozármisleny a tavasszal 13. helyen zárt, az új idényt a Mosonmagyaróvár elleni 1–0-s győzelemmel indító Tiszakécskei LC ellen.