PEHR NÁNDOR 2022.08.17 18:50 Frissítve: 2022.08.17 23:47

Nem született gól a baranyai rangadón

Igazi rangadó volt a Pécs kozármislenyi vendégjátéka a labdarúgó NB II 4. fordulójában. A sok néző előtt lejátszott, feszültséggel teli mérkőzésen a hazai csapat mindent megtett a győzelem kiharcolás érdekében, de nem tudott gólt szerezni, miképpen a vendég sem, így gól nélkül ért véget a találkozó.

Nem született gól a baranyai rangadón. (Fotó: Dunántúli Napló, Löffler Péter)

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

HR-RENT KOZÁRMISLENY–PÉCSI MFC 0–0
Kozármisleny,
Kozármislenyi Stadion, 1300 néző. Vezette: Radványi Ádám (Sinkovicz Dániel, Vörös Dániel)
KOZÁRMISLENY:
Varasdi – Gajág, Gál, Turi – Kosznovszky, Horváth D. – Vogyicska (Vajda, 62.), Bartha, Kulcsár (Bognár, 81.), Kirchner – Tóth Z. (Puska, 62.). Vezetőedző: Tóth László
PÉCS:
Helesfay – Marques, Katona L., Rácz, Svedjuk – Takács (Futó, 60.) – Grabant (Harsányi, 60.),  Kövesdi, Nikitscher, Kónya (Kesztyűs, 60.) – Tihanyi (Tóth-Gábor, 60.). Vezetőedző: Weitner Ádám
Tóth László: – A hangulat remek volt, a mérkőzés már kevésbé, inkább a küzdelem dominált. Nehéz volt feltörni a masszívan védekező Pécset, ennek ellenére nekünk volt meccslabdánk, de nem használtuk ki, és a végén majdnem ráfáztunk.
Weitner Ádám: – Igyekeztem mindenkinek lehetőséget adni, hogy átérezzék, milyen ebben a miliőben játszani. A hatvanadik perc után a cseréinkkel megpróbáltam megnyerni a mérkőzést, ki is dolgoztunk egy nagy ziccert, a végén pedig a játékvezető szabályos góltól fosztott meg bennünket.

Sejthető volt a nagy érdeklődés a Baranya megyei rangadón, mivel hivatalosan 880 ülőhely van a kozármislenyi stadionban, de rengetegen álltak körben a kerítés mellett is, így nem túlzás a több mint ezer fős nézőszám. A pécsiek a vasárnapi mérkőzésükhöz képest hét helyen változtattak a kezdőcsapatban, így teljesen más stílusban és taktikával futballozó vendégcsapatot láthattak a drukkerek.

Az első egy órában a Kozármisleny előtt adódtak nagyobb lehetőségek, Helesfay Donátnak legalább háromszor volt szüksége nagy bravúrra, hogy megmentse csapatát a góltól. A pécsi cserék aztán változtattak a játék képén, Tóth-Gábor Kristóf előtt adódott óriási helyzet, amelyet elhibázott, aztán a 90. percben lecsapott az egyik hazai védő fején megcsúszó labdára, és a kapuba talált, de les címén a játékvezető érvénytelenítette a gólt. Ez persze óriási vitát váltott ki, maradt azonban a gól nélküli döntetlen, és a pécsiek továbbra is őrzik veretlenségüket. 0–0

Nagy harc folyt a pályán, gól azonban nem született (Fotó: Dunántúli Napló, Löffler Péter)

20. Budafoki MTE4223–7–4 2

A játékvezető lefújta a találkozót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

92. perc: Kirchner kapott sárgát.

91 perc: Tóth-Gábor maradt a büntetőterületen belül szembe Varasdival, higgadtan a kapuba lőtt, de les miatt érvénytelenítette a játékvezető a találatot.

89. perc: a vendég vezetőedzőnek, Weitner Ádám mutatott fel sárgát a játékvezető.

81. perc: hazai csere, Kulcsár helyett érkezik Bognár.

78. perc: egy röviden kifejelt labdát lőtt kapásból kapura Bartha, de egy védőről szögletre pattant a labda.

75. perc: Harsányi kapott sárga lapos figyelmeztetést.

68. perc: Kulcsár 28 méterről elvégzett szabadrúgása szállt el a jobb kapufa mellett.

66. perc: Tóth-Gábor lőtt kapu főlé.

65. perc: egy gyors hazai kontra végén, Kirchner lövését fogta Helesfay.

62. perc: cserél a hazai csapat is, lement Tóth és Vogyicska, érkezett Puska és Vajda.

60. perc: négyes cserét hajt végre a vendég csapat, elhagyta a pályát Grabant, Tihanyi, Takács és Kónya és érkezik Harsányi, Tóth-Gábor, Futó és Kesztyűs.

58. perc: egy kontra végén Kosznovszky passzolt Vogyicskának, aki kapásból lőtt, Helesfay ismét tudott hárítani.

56. perc: Tóth Z. passzolt középre, Helesfay kivetődve szerezte meg a labdát Kulcsár elől.

55. perc: Nikitscher távoli lövése ment kapu mellé.

52. perc: Kosznovszky távoli próbálkozását fogta Helesfay.

51. perc: Kövesdi ment el a bal szélen, beadását Gajág rúgta ki Tihanyi elől.

48. perc: Kirchner lőtt takarásból, Helesfay csak kiöklözni tudta a labdát.

47. perc: Bartha kapott labdát a tizenhatoson belül, befordult, de lövését Helesfay hárította.

46. perc: Takács sárgul be rögtön a félidő elején.

46. perc: Folytatódik a Baranya megyei rangadó.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc:  egy perc lesz a hosszabbítás az első félidőben.

36. perc: Kosznovszky lövése vágódott le egy vendég védőről.

30. perc: Kirchner adta ismét be a labdát a jobb szélről, kavarodás után Katona szabadított fel.

26. perc: Kulcsár szabadrúgása vágódott  a sorfalról szögletre.

25. perc: Nikitscher kapott sárga lapot.

A játékvezető ívószünetet rendelt el.

21. perc: Grabant távoli lövését fogta Varasdi.

16. perc: az első helyzet a hazai csapat előtt adódott, Kirchner ment el a jobb oldalon, az alapvonalról passzolt középre, az érkező Vogyicska kapásból lőtt, Helesfay óriási bravúrral, lábbal hárított.

Egyelőre mezőnyben folyik a játék a kapuk nem forogtak veszélyben.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Minden adott egy jó hangulatú mérkőzéshez (Fotó: Dunántúli Napló, Löffler Péter)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a Baranya megyei derbin a 15. helyen álló újonc, az otthon még hibátlan Kozármisleny és a dobogón található Pécsi MFC.

2022.09.12 12:47:14

Labdarúgó NB II nemzetisport.hu

A DVTK Könyves Norbert duplájával és Biben Barnabás öngóljával 3–0-ra legyőzte az MTK-t.

2022.09.09 23:43:12

A Balaton-partiak otthon ismét nem találtak legyőzőre, de nyerni sem tudtak.

2022.09.09 22:51:38

Nem tudta megtörni nyeretlenségi sorozatát a Hali, ponttal távozott az Ajka.

2022.09.09 23:06:33

A pécsiek továbbra is veretlenek, Rába-parti sikerük már a negyedik győzelmük a bajnokságban.

Vereséggel mutatkozott be a Kozármisleny új vezetőedzője, Szekeres Zoltán.