A Kecskemét az újoncok csatáját is megnyerte

NYITRAY ANDRÁSNYITRAY ANDRÁS
2021.10.31. 12:50
A labdarúgó NB II 14. fordulójában a harmadik helyen álló Kecskemét a 18. helyezett III. Kerületet fogadta. Kiegyenlített első félidő után a KTE a másodikban pazar formában futballozott, így megérdemelten tartotta otthon a három pontot.
Tóth Barna (lilában) szép gólt lőtt (Fotó: Bús Csaba)

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

KECSKEMÉTI TE–III. KERÜLETI TVE 2–0 (0–0)
Kecskemét
, 1000 néző. Vezette: Takács Tamás (Csatári Tibor, Belicza Bence Péter)
KECSKEMÉT: Varga B. – Tóth D. (Madarász, 90.), Szabó A., Belényesi, Szalai G., Grünvald – Katona B. (Bartha, a szünetben), Vágó, Nagy K. (Hatvani, 90+2.) – Tóth B. (Szuhodovszki. 86.), Lukács D. (Szalai J., a szünetben). Vezetőedző: Szabó István
III. KERÜLET: Balázs J. – Bori (Szalai V., 60.), Erdei G., Fejes A., Opavszky (Rédei, 75.) – Rabatin, Egerszegi (Horváth O., 60.) – Sili (Bekker, 60.), Schuszter (Köböl, 68.), Barczi – Borvető. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
Gólszerző: Szalai J. (1–0) a 48., Tóth B. (2–0) a 69. percben
Szabó István:
– Magas érzelmi fokon volt a csapat egy ilyen sűrű hétvégén, de az eredmény is
mutatja a játékosok kvalitásait, hogy igazi sportemberek. Az első félidőben nagyszerűen játszott a Kerület, nekünk eltervezett cseréink és alapjátékunk volt. A második félidő játéka és helyzetei
alapján megérdemelten nyertünk. Újra és újra megmutatja a csapatom, hogy nincs fáradtság, sem
mentálisan, sem taktikailag.
Kemenes Szabolcs: – Nehezen tudok bármit is mondani a mérkőzésről. Szeretném azt mondani, hogy nem volt megérdemelt a Kecskemét győzelme, de ez nem így van. Az első félidőt jól menedzseltük, a kapott gól után viszont úgy felborult a pálya, hogy nem volt kérdés, mi lesz a vége a találkozónak.

ÖSSZEFOGALÓ

A mérkőzést nem sokkal a kezdés után Katona lövése vezette fel, de ezzel együtt az első játékrész meglehetősen eseménytelenre sikerült. Egyik csapat sem adta fel a támadások lehetőségét, de a kapuk előtt igen sok hiba csúszott a játékba. A legnagyobb lehetőség a 14. percben Schuszter előtt adódott, amikor a Kerület egy letámadás végén labdát szerzett, 16 méteres löketét azonban Varga kitolta.

A KTE a szünetben kettőt is cserélt, és ez döntőnek bizonyult, ugyanis Bartha alig egy perc elteltével átlövéssel rögtön le is tesztelte Balázs kapust. A 48. percben a másik csere pillanatai jöttek el, a balról belőtt labda egy védőről éppen Szalai József elé került, aki 10 méterről, jobbal a bal alsóba lőtt (1–0). A 18 esztendős támadónak erős hete volt, hiszen hét közben a Debrecen elleni kupameccsen is a padról beállva szerzett gólt. A folytatásban a Kerület nem találta a játék ritmusát, a Kecskemét nyomott, a 62. percben Tóth Dániel fejesét kellett kitolnia a bal alsóból Balázsnak. A 69. percben már ő sem tudott azonban segíteni, Tóth Barnaa balösszekötő helyén lekezelte a magasan érkező labdát, majd jobb külsővel a léc alá bombázott (2–0). A hajrában a Kerületben már nem volt erő ahhoz, hogy szorosabbá tegye a meccsét, így a KTE megérdemelten nyerte meg az újoncok csatáját.

90 + 2. perc: Vége a mérkőzésnek, 2–0-ra nyert a Kecskemét! Köszönjük a figyelmet!

90 + 1. perc: Nagy lövése száll mellé, majd a helyére Hatvani jön.

90. perc: 2 perc lesz a ráadás.

90. perc: Barczi megint, szögletre üti Varga.

89. perc: Tóth Dániel helyén Madarász áll be.

88. perc: Barczi lő 16 méterről, Varga fogja.

87. perc:Rédei rántja le ellenfelét. Sárga.

86. perc: Tóth Barna helyén Szuhodovszki játszik tovább.

84. perc: Bartha forgatja meg a védőt, majd ballal a hosszú mellé lő.

81. perc: Szalai Gábor fejel a szöglet után, a vonalról vágja ki a védő.

77. perc: Bartha lő távolról, Balázs fogja.

75. perc:Rédei Opavszky helyén.

71. perc:Belényesi sárga.

69. perc: GÓÓÓL! Tóth Barna kap labdát a bal összekötő helyén, majd jobb külsővel a léc alá bombáz! 2–0

68. perc: Schuszter helyén Köböl folytatja.

64. perc: Nagy Krisztián akrobatikus mozdulattal lő Szabó Alex beadása után, ez simán a kapusé.

62. perc: Tóth Dániel fejel Nagy pontrúgása után, Balázs kikapja a bal alsóból.

59. perc: Szalai Vilmos, Bekker és HorváthOlivér jön a vendégeknél, lement Bori, Egerszegi, Sili.

58. perc: Szalai József fordul le védőjéről, bal alsóba tartó lövését védi Balázs.

48. perc: GÓÓÓL! Vezet a Kecskemét! Egy balról belőtt labda kipattan a védőről, pont Szalai József elé, aki jobbal a bal alsóba lő 10 méterről. 1–0

47. perc: Bartha máris távolról lő, Balázs tolja ki, majd Tóth Dániel beadását Szalai József csúsztatja mellé.

46. perc: Szalai József és Bartha László be, Katona Bálint és Lukács Dániel le a hazaiaknál.

46. perc: Folytatás.

Nagy csatában Lukács Dániel (lilában) (Fotó: Bús Csaba)

45 + 1. perc:A félidőben 0–0 az állás.

45. perc: 1 perc lesz a ráadás.

41. perc:Opavszky rántja le Tóth Dánielt, sárga.

40. perc: Tóth Barna találja el a lécet, miután megküzd védőjével, fogták egymást becsülettel, de kifelé ítél a játékvezető.

39. perc: Egyik csapat sem adja fel a támadás lehetőségét, de a kapuk előtt sok a pontatlanság egyelőre.

27. perc: Mezőnyben gyűrik egymást a csapatok, a kapu előtt kevés esemény jegyezhető fel.

18. perc: Tóth Barna lő laposan éles szögből, Balázs fogja.

14. perc: Eladta a labdát saját térfelén a KTE, Schuszter lőhetett 17 méterről, de Varga kitolta a jobb alsóból.

13. perc: Kiegyenlített a meccs eddig.

5. perc: Szabó csúszott össze saját kapusával, Vargával, akit ápolni kell.

3. perc: Katona lő fölé 18 méterről.

1. perc:A Kerület kezdte a játékot.

Jó formában várhatja a két csapat a mai bajnokit, hiszen mindketten győzelemmel hangoltak. A 18. helyen álló III. Kerület legutóbb a Siófokot győzte le 2–0-ra, míg a KTE szerdán kupameccset játszott, ahol a DVSC-t búcsúztatták hosszabbítás után 2–1-es sikerrel. A két újonc közül a Kecskemét áll jobban, hiszen harmadik a tabellán, ráadásul a legutóbbi 14 tétmérkőzésén veretlen maradt a lila-fehér csapat.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire megy egymással a másodosztály két újonca, a remekül rajtoló KTE és a kieső helyen álló III. Kerület.