Hetedik meccsén maradt már veretlen a Budafokot legyőző Kecskemét

NYITRAY ANDRÁSNYITRAY ANDRÁS
2021.09.15. 17:50
Bartha László (lilában) először kezdett a KTE-ben (Fotó: Réti Attila)
A labdarúgó NB II 8. fordulójában a negyedik helyezett újonc Kecskeméti TE a hetedik Budafoki MTE-t látta vendégül. A kecskemétiek hőse megint a csereként beálló Tóth Dániel volt, aki újra győztes gólt lőtt, így 1–0-ra nyert a KTE.

LABDARÚGÓ NB II

8. FORDULÓ

KECSKEMÉTI TE–BUDAFOKI MTE 1–0 (0–0)

Kecskemét, 1500 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Horváth Róbert, Szilágyi Norbert)
KECSKEMÉT: Varga B. – Madarász (Buna a szünetben), Gál, Rjasko, Szalai G., Grünvald – Bartha (Kis 91.), Nagy K. (Szuhodovszki 87.), Vágó – Lukács D. (Tóth D. 62.), Szalai J. (Tóth B, a szünetben). Vezetőedző: Szabó István
BUDAFOK: Horváth A. – Szalai D. (Adorján 82.), Jagodics, Fótyik, Kalmár – Filkor (Nándori 64.), Soltész – László (Zuigeber 55.), Kovács D., Ihrig-Farkas (Szabó M. 64.) – Szabó L. Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Tóth D. (75.)

Nagy volt a küzdelem (Fotó: Réti Attila)

ÖSSZEFOGLALÓ:

Két jó formában lévő csapat találkozott Kecskeméten, ennek megfelelően jó iramban kezdődött el a meccs. Az első negyedóra kevés lehetőséget hozott, egyedül Lukács kiugrása lett volna veszélyes, de egy védő még be tudta érni. Rengeteg szabálytalanság tördelte a mérkőzést, főleg a budafokiak rúghatták körbe pontrúgásokból a kecskeméti kaput, de a magasságfölény a hazai oldalon volt, így rendre kifejeltek mindent. A 26. percben Szabó Levente lőhetett jobbal 16 méterről, de a bal felsőbe tartó löketet Varga szépen tolta ki.

A szünetben cserékkel frissített a Kecskemét, egyben aktívabbak is lettek a hazaiak. Az 50. percben Bartha lövését védte Horváth egy szöglet után, majd a kontrából majdnem Szalai Dániel talált be, de kicsit hosszú volt neki a beadás. A Kecskemét is rengeteg szabadrúgást ívelt már ekkor a kapu elé, mezőnyfölényt alakítottak ki, de a gól csak nem akart megszületni. A 75. percben aztán jött a Siófok elleni meccs hőse, Tóth Dániel, aki csereként beállva ismét eldöntötte a találkozót, miután 16 méterről ballal lőtte ki a bal felsőt (1–0). A hajrában a Budafoknak még volt sansza, a 82. percben Kovács lőtt takarásból, amit Varga kitolt, majd a hosszabbításban egy szöglet után találhatott volna be Adorján, de hosszú lett neki a beadás, így nem változott az eredmény. A KTE zsinórban hetedik meccsén maradt veretlen.

20. Tiszakécske826 8–17 –9 2

93. perc
: Vége! A KTE 1-0-ra nyer.

91. perc: Bartha helyén Kis.

90. perc: 3 perc

87 . perc: Nagy helyén Szuhodovszki.

84. perc: Buna csúszik rá ellenfelére, sárga.

82. perc: Kovács lő takarásból, Varga kiüti. Közben Szalai Dániel helyén Adorján.

75. perc: GÓÓÓL! Tóth Dániel kap labdát a tizenhatos vonalán, majd egy csel után ballal a bal felsőbe lő! 10

A Budafok elhasalt a KTE otthonában (Fotó: Réti Attila)

73. perc: Zuigeber lövése lelassul egy védőn, így csemege Vargának.

68. perc: Bartha húzza vissza Szabó Mátét, aki meglöki. Mindketten sárgát kapnak.

64. perc: Ihrig-Farkas és Filkor le, Szabó Máté és Nándori be. Közben Szabó Levente lőtt mellé ballal egy lecsorgót.

62. perc: Tóth Dániel érkezik Lukács Dániel helyett.

55. perc: Fótyik kaszálja el Tóthot, ami sárgát ér. Közben László helyén Zuigéber.

51. perc: Helyzet mindkét oldalon. Előbb a szöglet után Bartha lövését védi a kapus, majd a kontrából Szabó beadása utána Szalai lő mellé közelről bevetődve. Közben Nagy kap sárgát.

50. perc: Bartha lő fölé 22 méterről, beleértek.

46. perc: Kettőt cserél a KTE: Tóth Barna és Buna Gábor érkezik Madarász Bence és Szalai József helyett.

Nagy küzdelmet hozott az első félidő (Fotó: Réti Attila)

46 + 1. perc: László buktatja Grünvaldot, ami lapot ér, közben le is fújják az első félidőt. 0-0

45. perc: Szabó pörget egy szöglet után, Varga ért bele talán, nem kapufa, szöglet.

43. perc: Kovács a sorfalba lőtte a labdát.

42. perc: Gál buktatja Kovácsot a tizenhatos vonalán, sárga.

39. perc: Horváth ejt ki egy beadást, de Szalai József nem tud lecsapni rá.

32. perc: Budafok aktívabb az utóbbi percekben, de helyzetet nem alakítottak ki.

26. perc: Szabó Levente célozza meg a bal felsőt 16 méterről, Varga hatalmasat véd.

25. perc: Kovács tüzel távolról, alaposan fölé száll.

22. perc: Egy vendég játékost kell ápolni, ami egyben ivószünet is.

21. perc: Jó iramú mérkőzés, egyik csapat sem áll be védekezni, de nagy helyzet még nem volt.

14. perc: Veszélyes budafoki szöglet, valahogy tisztáz a KTE, de jön egy szabadrúgás is. Ezt is kivágják.

A látszat csal, végül tudott elszaladni a Budafok a KTE mellett (Fotó: Réti Attila)

12. perc: Szalai Dániel rúgja meg Vágót, sárga.

9. perc: Lukács tör majdnem kapura, de az utolsó védő még szerelni tudja.

1. perc: Elkezdődött a meccs, a KTE kezdett.

Vasárnaphoz képest a vendégek két helyen változtattak (Horváth és Kalmár került be), míg a KTE-nél Szabó István jobban megkeverte lapjait, öt új arc is a kezdőben (Gál, Szalai Gábor és József, Grünvald és Bartha).

A Kecskemét és a Budafok is jó előjelekkel hangolt a mai mérkőzésre, a hazaiak 1-0-ra verték a Siófokot hazai pályán, míg a BMTE 4-2-re győzte a Tiszakécskét. A KTE hat, a Budafok három mérkőzés óta veretlen.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire megy a bajnokság egyik meglepetéscsapata, az újonc Kecskeméti TE a tavasszal még két osztállyal feljebb szerepelt, most viszont középmezőnyös Budafoki MTE ellen.