A Szolnok tíz emberrel is egy pontot szerzett Kazincbarcikán

F. E.F. E.
2020.11.22. 16:50
A sárga-kékek lendülete csak egy pontra volt elegendő a Szolnok ellen (Fotók: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 17. fordulójában a játéknap előtt 15. Kazincbarcika a nyolcadik helyezett Szolnokot látta vendégül. A találkozó 1–1-es végeredménye már az első félidőben kialakult.

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

KAZINCBARCIKAI SC–SZOLNOKI MÁV 1–1 (1–1)
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Szigetvári Márk (ifj. Varga Gábor, Tőkés Róbert)
KAZINCBARCIKA:
Tóth A.Majzik, Dávid Z., Farkas A. Toma, Bereczki, Németh T., Oldal Tóth L., Mitruscsák (Tóth B., 64.; Orosz D., 69.), Kovac. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
SZOLNOKI MÁV: Molnár-Farkas – Csirmaz, Szekszárdi, Kovács O., Tamás L., Bárdos – Kónya M., Rokszin, Szabó B. (Berdó, 79.) – Tisza K., Kurdics (Iván M., 89.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző:
Tóth L. (26.), ill. Csirmaz (9.)
Kiállítva: Kónya M. (második sárga lappal, 73.)
Vitelki Zoltán:
– Több volt ebben a mérkőzésben! Sajnos megint rosszul kezdtünk, a találkozó elején gólt kaptunk, és utána szaladhattunk az eredmény után. Ennek ellenére mezőnyfölényt harcoltunk ki, lehetőségeket alakítottunk ki, éppen ezért fájó, hogy csak egy ponttal gyarapodtunk. A sok hiányzó ellenére volt tartása a csapatnak, harcoltunk, küzdöttünk, hátrányból is felálltunk.
Csábi József: – Kazincbarcikán hagytunk két pontot... Végig uraltuk a mérkőzést, mi irányítottunk és diktáltuk a tempót, míg a hazaiak kivárásra, illetve kontrára játszottak. Jó teljesítményt nyújtottunk, kár, hogy a hajrában emberhátrányba kerültünk, ekkor már csak a szívünk vitt bennünket előre. Talán ha racionálisabban futballozunk, három pont lett volna a jutalmunk.

Az előző négy bajnokiján kivétel nélkül vereséget szenvedő Kazincbarcika hazai pályán a Szolnok ellen igyekezett javítani eddigi rossz mérlegén. A vasárnap esti hidegben hamar, szinte a semmiből szerezte meg a vezetést a Szolnok: barcikai labdavesztést követően Csirmaz talált be a borsodiak kapujába. (0–1). Ezt követően összeszedték magukat a hazaiak, és több jó akció után a félidő közepén Tóth László góljával sikerült egyenlíteniük (1–1).

A második játékrészben mindkét együttes kontrákra épített, a befejezésekben azonban rendre hiba csúszott, vagy a védők tisztáztak, illetve a kapusok is jól végezték a munkájukat. A Kazincbarcika vélhetően újabb játékosát veszítette el: a csereként beálló Tóth Boriszt öt perccel a pályára lépését követően sérülés miatt kellett lehoznia a pályáról Vitelki Zoltán vezetőedzőnek.

A szolnoki együttesből Kónya Márkot második sárga lapos figyelmeztetését követően a játékvezető kiállította, ezáltal a Tisza-partiak emberhátrányban kényszerültek befejezni a mérkőzést.

ETO FC Győr–Gyirmót FC Győr 4–1
PMFC–Kaposvári Rákóczi FC – elmaradt, a meccset 3–0-val a PMFC-nek írta jóvá az MLSZ

20. Debreceni EAC1731412–32–209

90+2. perc: Véget ért a mérkőzés, egy-egy ponttal gazdagodtak a csapatok.
Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Bereczki adott labdát Kovacnak, aki azonban kisodródott, így lőni már nem tudott.

89. perc: Ismét változtat Csábi József: Kurdicsot Iván M. váltotta.

86. perc: Tóth L. kapott sárga lapos figyelmeztetést reklamálásért.

79. perc: A Szolnok is változtatott: Szabó B. helyett Berdó lépett pályára.

Három egymást követő hazai vereség után mindent megtett a Kazincbarcika a pontszerzésért  (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

73. perc: Kónya Márk szabálytalanul állította meg Kovacot. Miután már volt egy sárga lapja, a játékvezető kiállította a szolnoki játékost.

71. perc: Tóth L. passzolt a tizenhatoson belülre Kovacnak, aki visszapasszolta az érkező Tomának, aki kapura lőtt, de a szolnoki kapus hárítani tudott.

69. perc: Kényszerű csere a Kazincbarcikánál: a frissen beállt Tóth Borisz sérülés miatt nem tudja folytatni, helyette Orosz Donát a folytatásban.

64. perc: Vitelki Zoltán cserére szánta el magát: Mitruscsák helyett Tóth B. folytatja.

61. perc: Sárga lapot kapott Németh Tamás a Kazincbarcika csapatából, miután szabálytalanul állította meg a kibontakozó szolnoki akciót.

53. perc:Kurdics vállalkozott lövésre jó 20 méterről, lövése a felső lécet érintve szállt el a kapu fölött.

48. perc: A Tisza-partiak végeztek el szabadrúgást, Farkas András fejelte ki a labdát. A szögletet követően nem alakult ki veszélyes helyzet a Kazincbarcika kapuja előtt.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, csere nem volt egyik együttesben sem.

45+1. perc: Egy perces hosszabbítást követően 1–1-es állással vonulnak le a szünetre a csapatok.

45. perc: Kovac fejelhetett a szolnoki kapura, de a fejes elszállt a kapu felett.

36. perc: Egy vendégszögletet követően Tisza K. fejelt kapura, de a barcikai kapusé lett a labda.

32. perc: Szabadrúgást végzett el a Kazincbarcika, 20 méterre a kaputól, Toma lövése azonban elakadt a vendégek sorfalában.

A Kazincbarcika szeretett volna javítani amúgy nem rossz hazai mérlegén  (Fotók:  Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)
A Kazincbarcika szeretett volna javítani amúgy nem rossz hazai mérlegén (Fotók: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

26. perc: Egyenlített a Barcika! Toma passzolt Bereczkihez, aki Tóth Lászlónak továbbította a labdát, ő pedig a kifutó Molnár-Farkas mellett az üres kapuba lőtt. 1–1

21. perc: A mérkőzés első sárga lapját Rokszin kapta, miután Oldalt állította meg szabálytalanul.

16. perc: Bereczki végzett el szögletet, a labdát könnyedén lehúzta a levegőben Molnár-Farkas.

14. perc: Kovac passzolt a szolnoki védők közül kilépő Mitruscsáknak, aki már nem tudott erőt vinni a lövésébe.

13. perc: Egy szabálytalanságot követően Oldal Tibor maradt lent, a megítélt szabadrúgást Kovac végezte el, lövése elkerülte a kaput.

9. perc: Megszerezte a vezetést a Szolnok! Csirmaz lépett ki a védők között és Tóth András keze között gurította be a labdát a Kazincbarcika kapujába. 0–1

3. perc: A mérkőzés első szögletét a Kazincbarcika végezte el, Németh Tamás sarokrúgása után tisztáztak a szolnoki védők.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát. A Szolnok tiszta kékben, a Kazincbarcika tiszta sárgában lépett pályára.

Kezdés előtt (Fotó: F. E.)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire jut az előző négy bajnokiját elveszítő Kazincbarcika a három mérkőzés óta veretlen Szolnokkal szemben.