Csak ikszelt a Loki Csákváron, Dorogon nyert a Vasas – ez történt az NB II-ben

2020.11.22. 12:51
A 17. fordulóval folytatódott vasárnap a labdarúgó NB II küzdelemsorozata. A listavezető DVSC 1–1-es döntetlent ért el a Csákvár otthonában, míg a második Budaörs egy késői góllal alulmaradt a Szentlőrinc vendégeként, Kozármislenyben. A Vasas magabiztosan gyűjtötte be a három pontot Dorogon, és már csak három pontra van a feljutást érő második helytől. A Kazincbarcika nem bírt a Szolnokkal, a Szeged pedig Nyíregyházáról távozott győzelemmel. Zárásként este Győrben városi derbit rendeztek, amelyen az ETO fölényesen győzte le a Gyirmótot.
Hiába a piros mezes dorogiak igyekezete, a Vasas már a meccs elejétől vezet ellenük (Fotó: Dömötör Csaba) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–GYIRMÓT FC GYŐR  4–1 (1–1)
  – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, zárt kapuk mögött .  Vezette:  Bogár Gergő (Aradi József, Kovács II Gábor)
ETO:  Gundel-Takács  – Kovács K.,    Lipták,    Temesvári,    Kerkez (Fejes A., 74.) – Kiss M. (Vaskeba,   83.), Bagi – Szimcsó (Sipőcz,   22.), Berki,  Májer – Vári (Farkas B.,  a szünetben). Vezetőedző:  Csató Sándor
GYIRMÓT:  Rusák – Major (Kiss B.,  78.), Hudák,  Széles,  Hajdú Á. – Vass Á. – Herjeczki,  Nagy P. ,   Vogyicska,   Szatmári I. (Heffler N., 64.) – Varga B.  (Mayer Á.,   66.).  Vezetőedző:  Csertői Aurél
Gólszerző: Nagy P. (0–1) a 12., Lipták (1–1) a 28., Májer (2–1), az 50., Májer (3–1) a 84., Berki (11-esből, 4–1 ) a 88. percben
Csató Sándor: – Az első játékrészben óvatosabb játékot nyújtottunk, az egyenlítés után azonban az történt a pályán, amit mi akartunk. Nagyon jó csapatunk hozzáállása, ennek eredménye, hogy vert helyzetből fel tudtunk állni.
Csertői Aurél: – Vezetésünk tudatában sokkal higgadtabban kellett volna játszanunk, és értékesíteni az akkor adódó helyzeteinket. A második gól megfogta csapatunkat, összeomlottunk, óriási hibákat követtünk el. Ekkor el is dőlt a mérkőzés, nem tudtunk megújulni.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–DEBRECENI VSC 1–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár
, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, zárt kapuk mögött. Vezette: Csonka Bence (Szalay Balázs, Mohos Milán)
CSÁKVÁR: Markek – Posztobányi, Albert I., Nándori – Major (Vörös, 79.), Mészáros D., Madarász, László N. (Baracskai, 85.) – Kocsis B. (Ganbayar, 87.), Daru, Sejben. Vezetőedző: Visinka Ede
DVSC: Gróf – Bényei (Szatmári Cs., a szünetben), Kinyik, Pávkovics, Korhut (Ferenczi J., a szünetben) – Varga J. (Haris, 72.) – Dzsudzsák (Kenderesi, 85.), Bódi, Pintér Á. – Bárány (Bévárdi, 60.), Szécsi M. Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Daru (1–0) a 10., Szécsi M. (1–1) a 66. percben
Visinka Ede:
– Kár a kihagyott tizenegyesért, közel álltunk a még nagyobb bravúrhoz. Pontokat vettünk el a bajnokság toronymagas favoritjától, s ez erőt kell hogy adjon a folytatásra.
Kondás Elemér: – Jó meccset játszottunk, kár, hogy nem láthatták a nézők. Mindkét oldalon sok helyzet volt, sajnos azonban körbe lőttük a kaput. A Csákvár nem egy kiesés ellen harcoló csapat...

KAZINCBARCIKAI SC–SZOLNOKI MÁV FC 1–1 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika
, zárt kapuk mögött. Vezette: Szigetvári Márk (Varga Gábor, Tőkés Róbert)
KAZINCBARCIKA: Tóth A. – Majzik, Dávid, Farkas A. – Oldal, Tóth L., Toma, Németh T., Bereczki – Kovác, Mitruscsák (Tóth B., 64., Orosz D., 69.) Vezetőedző: Vitelki Zoltán
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Csirmaz, Szekszárdi, Szabó B. (Berdó, 78.), Tamás L., Bárdos – Kónya M., Rokszin, Kovács O. – Kurdics (Iván, 88.), Tisza K. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Csirmaz (0–1) a 9., Tóth L. (1–1) a 26. percben
Kiállítva: Kónya a 73. percben
Vitelki Zoltán:
– Több volt ebben a mérkőzésben! Sajnos megint rosszul kezdtünk, a találkozó elején gólt kaptunk, és utána szaladhattunk az eredmény után. Ennek ellenére mezőnyfölényt harcoltunk ki, lehetőségeket alakítottunk ki, éppen ezért fájó, hogy csak egy ponttal gyarapodtunk. A sok hiányzó ellenére volt tartása a csapatnak, harcoltunk, küzdöttünk, hátrányból is felálltunk.
Csábi József: – Kazincbarcikán hagytunk két pontot... Végig uraltuk a mérkőzést, mi irányítottunk, és diktáltuk a tempót, míg a hazaiak kivárásra, illetve kontrára játszottak. Jó teljesítményt nyújtottunk, kár, hogy a hajrában emberhátrányba kerültünk, ekkor már csak a szívünk vitt bennünket előre. Talán ha racionálisabban futballozunk, három pont lett volna a jutalmunk.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SZEGED-CSANÁD GA 0–2 (0–0) ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!
Nyíregyháza, zárt kapuk mögött. Vezette: Farkas Tibor (Kovács Gábor, Bede Tamás)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Végső, Papucsek, Jánvári – Magyar G. (Tóth Á., 82.), Svedjuk, Vasziljevics, Kártik (Sztankó, 70.), Györgyi – Kovácsréti, Hamed. Vezetőedző: Gálhidi György
SZEGED: Varga B. – Ódor, Moga, Deák I., Mohl – Oláh G., Simon Á. – Gajdos (Grumics, a szünetben), Germán, Lestyán (Gréczi M., a szünetben) – Dobos Á. (Rózsahegyi, 89.). Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Grumics (0–1) az 58., Germán (0–2) a 79. percben
Gálhidi György
: – Az első félidőben jól játszottunk, akkor gólokat szerezhettünk volna. Minden játékosom dicséretet érdemel, de ezúttal ennyire futotta az erőnkből. Fáj, hogy szögletből kaptuk az első gólt, miközben felhívtuk rá a figyelmet, hogy Germán Tamás fejjátékára épülnek a szegedi figurák. Ő és Miroszlav Grumics döntötte el a meccset. Ennyi embert nem tudtunk pótolni, míg a Szeged cseréi minőségi változást hoztak a játékba.
Dobos Barna: – Az első félidő kiegyenlített küzdelme során megúsztunk egy nyíregyházi ziccert. Szünet után jó teljesítményt nyújtottunk, ellenfelünk fölé nőttünk, helyzeteket dolgoztunk ki, és azokból kettőt értékesítettünk is, így aztán megérdemelten nyertünk.

DOROGI FC–VASAS FC 0–2 (0–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog
, Buzánszky Jenő Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács J. Zoltán (Bertalan Dávid, Kiss Balázs)
DOROG: Mursits – Nyíri (Nagyházi, a szünetben), Rjasko, Berkó, Papp M. – Lénárth, Tóth B. – Beliczky (Beke , 67.), Mészáros Á., (Szerencsi , 67.) – Vígh Á. (Girsik, a szünetben). Vezetőedző: Fenyvesi László
VASAS: Jova – Terbe, Szilágyi Z., Otigba, Silye – Hidi M. S. – Kovács M. (Pekár, 79.), Pátkai (Ujvárosi, 89.) – Radó (Szedlár, 70.), Feczesin (Szatmári L., 79.), Balajti (Vernes , 70.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Radó (0–1) a 6., Feczesin (0–2) a 42. percben
Fenyvesi László:
– A mérkőzés elején nem kaptunk meg egy tizenegyest, a védelmi hiba után kapott gól aztán megfogta a csapatot. A hozzáállásunkkal nem volt probléma, de túlságosan tiszteltük a Vasast. El kell hinnie mindenkinek, hogy ennél több van benne! A hátralévő négy meccsen minél több pontot szeretnénk szerezni.
Schindler Szabolcs: – Jól felkészültünk a Dorogból. Szervezetten, fegyelmezetten futballoztunk és megérdemelten nyertünk. Góljaink mellett több lehetőséget is elpuskáztunk, a helyzetkihasználás tekintetében hiányérzetem van.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–BFC SIÓFOK 0–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Nagy Róbert (Bornemissza Norbert, Berényi Ákos)
BÉKÉSCSABA: Uram – Farkas M., Fazekas L., Nagy S. (Kitl M., a szünetben), Babinyecz – Horváth P., Kovács Á. (Hursán, a szünetben), Király P. (Pantovics N., 57.), Szabó P. – Gránicz, Máris (Oláh L., 77.) Vezetőedző: Preisinger Sándor
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Izing, Horváth M., Kiss B. – Kecskés T., Tajthy T. – Balogh B. (Deutsch B., 89.), Nikházi (Hajnal G., 70.) – Elek B., Gaál B. (Tömösvári B., 73.) Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Balogh B. (0–1) a 89. percben
Preisinger Sándor: – Tizennyolc, fertőzésen átesett játékossal ennyire futotta. Az első félidő abszolút nézhetetlen volt, a másodikban a cserék hatására jobban futballoztunk. Volt három olyan sanszunk, amellyel el kellett volna dönteni a meccset, de ez nem sikerült.
Waltner Róbert: – Több helyzetünk adódott, az első félidőben két lehetőségünk is volt, a másodikban láttunk egy jó átlövést, ami gól is lehetett volna, ha kicsit arrébb megy a labda. A végén kihasználtuk nagy helyzetünket, és gólt szereztünk.

SOROKSÁR SC–FC AJKA 2–2 (1–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Haraszti út
, zárt kapuk mögött. Vezette: Nazsa Tamás (Farkas Balázs, Máyer Gábor)
SOROKSÁR: Varga Á. – Bene, Gyömbér (Takács Zs., 11.), Valencsik, Pászka – Huszák, Derekas – Szerető (Gárdos, 72.), Orosz Márk (Hudák, 72.), Csernik – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
AJKA: Horváth D. – Görgényi, Heffler Tibor, Tar, Présinger – Szekér Á. (Irimiás, a szünetben) – Soltész D. (Nagy I., a szünetben), Kenderes, Tóth G. (Rétyi, a szünetben), Csizmadia – Nagy K. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Nagy K. (0–1) az 5., Csernik (1–1) a 11., Lovrencsics B. (11–esből, 2–1) a 35., Nagy K. (2–2) a 80. percben
Lipcsei Péter:
– Fordulatos mérkőzést játszottunk, korán, már az ötödik percben hátrányba kerültünk, de a csapat fölállt a padlóról, és megfordította a mérkőzést, amelyhez az is kellett, hogy Varga Ádám tizenegyest védjen. A második félidőben viszont rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, amelyeket ki is hagytunk, és ez megbosszulta magát. Még az utolsó pillanatokban is megvolt a lehetőségünk a győzelem megszerzésére. A helyzetek alapján, úgy érzem, közelebb álltunk a győzelemhez.
Kis Károly: – Jól kezdtük a mérkőzést, hiszen hamar vezetést szereztünk, ezután a Soroksárnak sikerült a szünetig megfordítania az eredményt. A második félidőben szerkezetet váltottunk, cserékkel frissítettünk, egyenlítettünk is. Mindkét csapatnak megvolt a lehetősége a győzelem megszerzésére.

DEBRECENI EAC–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Debrecen
, Egyetemi Sporttelep, zárt kapuk mögött. Vezette: Sipos Tamás (Sinkovicz Dániel, Szilágyi Norbert)
DEAC: Szabados – Szabó K. (Burai, a szünetben), Papp F., Belényesi (Gyönyörű, 85.), Orosz Marcell – Spitzmüller – Székely D., Soltész, Nagy K., Sándor T. – Kertész (Urbin, a szünetben). Vezetőedző: Sándor Tamás
SZOMBATHELY: Verpecz – Mocsi, Devecseri, Bosnjak – Tóth D., Schuszter (Doktorics, a szünetben), Csilus T., Németh Márió (Kállai K., 70.) , Debreceni – Medgyes Z. (Tóth B., 85.), Rácz F. (Horváth O., 78.) Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Belényesi (öngól, 0–1) a 23.percben
Sándor Tamás:
– Amíg ennyit hibázunk, odaadjuk az ellenfélnek a labdát, sőt öngólt rúgunk, addig nem működik, amit egész héten eltervezünk és gyakorolunk. Szünet után megpróbáltunk nagyobb nyomást helyezni az ellenfélre, és ez az utolsó harminc percben sikerült is. Voltak helyzeteink, egy tizenegyest nem adtak meg a javunkra.
Mátyus János: – Küzdelmes, döntetlenszagú meccsen szereztünk három pontot, nem érdemtelenül. Az elmúlt hét eseményei után nagy fegyverténynek tartom, hogy sikerült nyernünk a DEAC otthonában.

SZENTLŐRINC SE–BUDAÖRSI SC 1–0 (0–0)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny
, zárt kapuk mögött. Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Kulman Tamás)
SZENTLŐRINC: Hajagos – Molnár R., Havas, Dulló, Forgács D. (Kapronczai, 60.) – Hleba, Lehoczky – Harsányi I. (Keresztes B., 92.), Fröhlich (Kondor, 60.), Nagy B. – Sili (Cenaj, 84.) Vezetőedző: Marián Sluka
BUDAÖRS: Kovács P. – Marques-Airosa, Tamás O. (Halmai Á., 49.), Gyurácz, Sajbán Miklós – Petneházi, Molnár Cs. – Petró, Horváth R. (Molnár T., 64.), Csiki (Pethő B., 83.) – Zsidai (Kékesi, 49.) Vezetőedző: Márkus Tibor
Gólszerző: Cenaj (1–0) a 90. percben
Marián Sluka:
– Végre! Nem volt ideális az utóbbi három hetünk, de úgy tűnik, hogy a sok beszélgetés után szervezett, koncentrált Szentlőrincet láthattam viszont a pályán. Felrázták magukat a fiúk, de hozzáteszem, ez a hozzáállás az alap. Nem szép, de eredményes futballt játszottunk.
Márkus Tibor: – Csalódott vagyok az eredmény miatt, a mezőnyben ugyan nem vallottunk szégyent, de hiányérzetem van a kapu előtti szituációk miatt. Ugyan kevés helyzetet alakítottunk ki, s azokat sem használtuk ki.

Pécsi MFC–Kaposvári Rákóczi FC 3–0 A mérkőzést a Kaposvár lemondta, így az MLSZ a három pontot 3–0-s gólkülönbséggel a Pécsi MFC csapata javára igazolta.

1. Debreceni VSC 17 11 5 1 38–11 +27 38
2. Budaörs 17 11 6 28–17 +11 33
3. Pécsi MFC 17 9 5 3 20–8 +12 32
4. Vasas FC 17 8 6 3 29–19 +10 30
5. Gyirmót FC Győr 17 9 2 6 20–15 +5 29
6. Szombathelyi Haladás 17 8 5 4 28–14 +14 29
7. Nyíregyháza Spartacus 17 8 3 6 17–16 +1 27
8. Szolnoki MÁV FC 17 7 5 5 17–18 –1 26