A hajrában szerzett két góllal nyert a Soroksár Kazincbarcikán

F. E.F. E.
2023.04.12. 15:50
Lovrencsics gólját követően még kétszer örülhettek a vendégek (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)
A labdarúgó NB II 31. fordulójában a 11. helyezett Kazincbarcika a fordulót megelőzően 8. Soroksárt fogadta. Az első félidőben megszerezte a vezetést Lovrencsics a vendégeknek, a hazaiak pedig büntetőt hibáztak. Pálinkás egyenlítése után sokáig úgy tűnt, döntetlen lesz a vége, de a hajrában előbb Króner, majd Halmai is betalált Megyeri kapujába, így 3–1-es vendéggyőzelem született.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

KAZINCBARCIKA–SOROKSÁR SC 1–3 (0–1)
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 350 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Horváth Róbert, Varga Gábor)
KAZINCBARCIKA:Megyeri I G. – Szemere B., Szekszárdi M., Ur, Lippai T., Süttő (Székely D., 83.) – Ádám F. (Szabó B., 83.), Heil, Csatári – Bacsa (Kurdics, 73.), Pálinkás. Vezetőedző: Csábi József
SOROKSÁR:Kovács M. – Nagy O. (Tervonán, a szünetben), Kékesi, Króner – Pintér D., Németh E. – Halmai Á., Hudák M., Köböl (Varga S., 77.) – Lovrencsics B., Hajdu R. (Redzic, a szünetben). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző:
Pálinkás (61.), ill. Lovrencsics B. (16.), Króner (81.), Halmai Á. (90+2.)
Csábi József
: – Bátran játszottunk, sok helyzetet alakítottunk ki, de az első félidőben ajándékoztunk egy gólt ellenfelünknek. A szünet után több lehetőségünk adódott, közel volt az egyenlítés, mégis mi kaptunk újabb gólokat...
Lipcsei Péter: – Nehéz mérkőzés volt, de jól használtuk ki a helyzeteinket. A tizenegyes hárítása fordulópontot jelentett, aztán a hajrában szereztünk két extra gólt, így rászolgáltunk a győzelemre.

A borsodiak a Siófoktól elszenvedett vereség után hazai pályán sem tudtak javítani (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

A hétközi fordulóban az idegenben november óta nyeretlen Soroksár látogatott Kazincbarcikára. A hazaiak a siófoki vereséget követően mindenképpen javítani szerettek volna hazai pályán, ennek szellemében léptek pályára Csábi József tanítványai. Elsősorban Ádám jelentett veszélyt a vendégek kapujára, de a lehetőségek rendre kimaradtak. A találkozó 16. percében Lovrencsics szerezte meg a vezetést a Soroksárnak, hazai védelmi megingást követően csapott le a labdára,és nem hibázott. A kapott gól után felélénkült a hazaiak játéka, a 34. percben büntetőt is kiharcoltak, melyet azonban Süttő kihagyott, így a szünetre maradt az egygólos vendégelőny.

A második félidőben sorra dolgozta ki helyzeteit a hazai csapat, Bacsa és Pálinkás is többször került ziccerbe. A 61. percben szögletből Pálinkás fejesével egyenlített a Kazincbarcika.Az egyenlítő találat után is több helyzetet dolgoztak ki a kék-sárgák, de ezekből egyet sem sikerült értékesíteniük. A találkozó utolsó tíz percében a kihagyott hazai helyzetek megbosszulták magukat, soroksári szabadrúgás után Króner lőtt közelről Megyeri kapujába, majd a hosszabbításban Halmai is betalált.

Ezzel a győzelmével a Soroksár megtörte rossz szériáját, miszerint november óta nem nyert idegenben bajnoki mérkőzésen. 1–3

Ma is adódott helyzet Pálinkás előtt, melyből egyet sikerült gólra váltania (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

20. Dorogi FC31691627–44–1727

90+4. perc: Véget ért a találkozó! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

A fehér mezes Soroksár a hajrában kétszer is betalált, ezzel szerezte meg a három pontot (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

90+2. perc: Halmai lő távolról Megyeri kapujába. KAZINCBARCIKA–SOROKSÁR SC 1–3

90+1. perc. Cserélnek a vendégek: Lovrencsics B. helyett Erdélyi L. érkezik.

90. perc: Négy perc a hosszabbítás.

90. perc: Kurdics szögletét követően Szabó B. lő távolról kapura, Kovács M. ezt is hárítja.

85. perc: A vendégek kapusa, Kovács M. is sárga lapot kap.

84. perc:Ternován is besárgult.

83. perc: Kettős csere a hazaiaknál: Ádám F. és Süttő hagyják el a pályát, helyükön Szabó B. és Székely D. folytatják.

81. perc: Hudák szabadrúgását követően Pintér D. passzol a középen érkező Króner közelről lövi Megyeri kapujába a labdát. KAZINCBARCIKA–SOROKSÁR SC 1–2

78. perc: Újabb Pálinkás fejes marad ki.

77. perc: Változtat a Soroksár is: Köböl helyett Varga S. érkezik.

73. perc: Cserél a Kazincbarcika: Bacsa helyére Kurdics érkezik.

73. perc:Ádám szabálytalankodik Ternovánnal szemben, amiért sárga lapos figyelmeztetést kap.

71. perc: Ádám F. iramodik meg szélen, a középen érkező Csatári Szemerének hagyja a labdát, aki a kapu fölé lövi azt.

69. perc: Lipcsei Péternek, a Soroksár vezetőedzőjének mutatja fel a játékvezető a sárga lapos figyelmeztetést.

67. perc: Süttő szöglete után ismét Pálinkás a főszereplő, a lövést azonban bravúrral üti ki a vendégek kapusa.

66. perc: Hazai szabadrúgás után Ádám emeli be a labdát a középen érkező Lippai felé, aki centikkel marad le.

A Kazincbarcika sarokrúgást követően egyenlített a mérkőzésen (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

61. perc: Csatári sarokrúgását követően Pálinkás csúsztat Kovács M. kapujába. KAZINCBARCIKA–SOROKSÁR SC 1–1

60. perc: Sárga lapot kap Redzic.

58. perc: A hetedik hazai szögletet Süttő végzi el. A labda jól kanyarodik középre, Bacsa fejel bele, a gólvonalról mentenek a vendég védők, majd Kovács M. szerzi meg a játékszert.

55. perc: Szemere előzi meg Pintér D.-t, a beadásra középen ketten is érkeznek, de a vendégek hálóőre remek ütemben érkezik ki a kapujából és szerzi meg a labdát.

53. perc: Szemere nagy bedobását követően Bacsa centikkel marad le a labdáról.

47. perc: Csatári kap remek labdát Pálinkástól, Kovács M. jó ütemben érkezik ki a kapujából, így kimarad a hazai helyzet.

4

6. perc: Kezdetét veszi a második félidő.

A szünetben kettőt változtatott Lipcsei Péter a vendégek összeállításán: Nagy O. és Hajdu R. hagyják el a játékteret, helyükön Ternován és Redzic a második játékrészben.

45+2. perc: Lovrencics lövéssel ér véget az első félidő.

45. perc: Az első játékrész végén kettő perc a hosszabbítás.

44. perc: Halmai Á. kerül helyzetbe a hazaiak kapuja előtt, azonban a ziccer kimarad.

41. perc: Csatári lő távolról, de ez is kapu fölé megy.

35. perc: A labda mögé Süttő áll, Kovács M. azonban kivédi a tizenegyest.

34. perc: Büntetőhöz jut a Kazincbarcika, miután a tizenhatoson belül lerántják a hazaiak csapatkapitányát, Ur Lászlót..

30. perc: Süttő távoli lövése elakad Kékesi lábában.

29. perc: Lippai kapja a mérkőzés első sárga lapos figyelmeztetését.

27. perc: Köböl lő távolról, Megyeri szögletre tolja. A sarokrúgást követően Halmai Á. lő mellé.

24. perc: Süttő kis szögletét követően Ur próbál meg kapura fejelni, azonban pontatlan a fejes.

21. perc: Ádám F. kap labdát és fordul le védőjéről, a távolról eleresztett lövése kapu fölé megy.

16. perc: Megyeri kirúgását követően eladja a Barcika a labdát, melyre Lovrencsis B. csap le és gurít a kapu jobb alsó sarkába. KAZINCBARCIKA–SOROKSÁR SC 0–1

7. perc: Ádám F. lő kapura távolról, Kovács M. véd.

1. perc: Kezdetét veszi a találkozó, melyen a kék-sárgában játszó hazaiak indítják útjára a labdát. A vendég Soroksár tiszta fehérben játszik.

November óta először tudott nyerni idegenben a fehér mezes Soroksár (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Siófok elleni vereség után Csábi József együttese a Soroksár ellen.