Döntetlennel ért véget az MTK barcikai vendégjátéka

F. E.F. E.
2022.11.27. 12:50
Pálinkás Gergő (kék-sárgában) gólja is kellett a barcikaiak pontszerzéséhez (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 18. fordulójában a fordulót megelőzően 16., vagyis osztályozós helyen álló Kazincbarcika a negyedik MTK-t fogadta. A borsodiak hamar kétgólos előnyre tettek szert, de a fővárosi együttes fordítani tudott. A hajrában azonban egyenlítettek a hazaiak, így az MTK egy ponttal utazhat haza Kazincbarcikáról (3–3).

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–MTK BUDAPEST 3–3 (2–1)
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 650 néző. Vezette: Csonka Bence (Buzás Balázs, Medovarszki János)
KAZINCBARCIKA:
Megyeri I G. – Szemere (Székely K., 80.), Ur, Horváth M., Süttő – Csatári, Ádám F., Nagy J., Kurdics (Hleba, 74.), Szabó B. (Székely D., 74.) – Pálinkás (Takács T., 80.).Vezetőedző: Varga Attila
MTK: Somodi – Varju, Kocsis G., Medgyes (Poór, a szünetben), Szépe – Kata, Bognár I. (Mezei, 70.), Stieber Z. – Kovács M., Németh K., Zuigéber (Zsóri, 70.).Vezetőedző: Horváth Dávid
Gólszerző: Ádám F. (15., 86.), Pálinkás (38.), ill. Zuigéber (39.), Németh K. (53.), Stieber Z. (65.)
Varga Attila: – Az első félidőben kifogástalanul működött az elképzelt taktika, játékosaink megfelelő döntéseket hoztak, magabiztos vezetésre tettünk szert, de a folytatásban homokszem került a gépezetbe. Kiélezett csata volt, valamennyi játékosom a szívét vitte a pályára, nagyon értékes ponthoz jutottunk hozzá.
Horváth Dávid: – Csalódottak vagyunk, mert győzni szerettünk volna, és három kettes vezetésnél kezünkben is volt a döntés. Szép támadásokat vezettünk, gólhelyzeteket alakítottunk ki, de ezeket rendre elhibáztuk. Sokat engedtünk vetélytársunknak, amely a hajrában mindent egy lapra tett fel. Stabilabban kellett volna védekeznünk.

20. Dorogi FC18341119–33–1413

A végig kiélezett találkozón hiába fordította meg az állást az MTK, a végén csak egy ponttal gazdagodott (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

Nincsenek könnyű helyzetben a kazincbarcikaiak, hiszen jól kezdték a bajnokságot, de a legutóbbi tíz bajnoki mérkőzésükön nem sikerült nyerniük – ezen szerettek volna az MTK ellen javítani. Ennek megfelelően is kezdték a találkozót, és hamar vezetést szereztek Ádám Ferencnek köszönhetően, aki Kurdics passzából talált be Somodi kapujába.

A gól után is akadtak helyzetei a hazaiaknak, de az újabb találatra az első félidő hajrájáig kellett várni. Ekkor ismét a Kazincbarcika volt eredményes, Pálinkás növelte kettőre a Barcika előnyét. Nem sokáig örülhettek azonban a kék-sárgák, mert a középkezdést követően Zuigéber közelről Megyeri I kapujába lőtt, így egygólos hazai előnnyel vonulhattak a szünetre a csapatok.

A fordulást követően az MTK magasabb sebességi fokozatra kapcsolt, és az 53. percben Németh Krisztián révén egyenlített is. A kapott gól megzavarta Varga Attila együttesét, a 65. percben StieberZoltán is eredményes volt, így a fővárosiak megfordították a mérkőzés állását.

A mérkőzés ezen szakaszában mindkét edző cserékkel igyekezett frissíteni övéi sorát, komolyabb helyzet azonban egyik kapu előtt sem alakult ki. A hajrában Ádám Ferenc másodszor is betalált, de ezután újabb gól már nem esett, így egy-egy ponttal gazdagodtak a felek.3–3

Szemeréék (kék-sárgában) bátran futballoztak az MTK ellen (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

90+4. perc: Véget ért a találkozó. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Időhúzásért kap sárga lapos figyelmeztetést a hazaiak hálóőre, Megyeri I.

90. perc: Négy percet hosszabbít a játékvezető a mérkőzés végén.

90. perc: Nagy Jánost Heil váltja.

Ádám Ferenc kétszer is eredményes volt a mai találkozón (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

86. perc: Ádám Ferenc egyenlít, lövése bár megpattan, de a vendégek kapujában köt ki. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–MTK BUDAPEST 3–3

83. perc:Zsóri kap sárga lapos figyelmeztetést.

81. perc: Székely D. lő körülbelül 18 méterről, Somodi hárít.

80. perc: Újabb cserék a Kazincbarcikánál: Szemere és Pálinkás helyett Székely K. és Takács T. érkezik.

78. perc:Nagy J. kap sárga lapos figyelmeztetést.

74. perc: Varga Attila is változtat kettőt: Kurdics helyett Hleba, Szabó B.-t pedig Székely D. váltja.

70. perc: Kettős csere az MTK-nál: Zuigéber és Bognár I. hagyják el a pályát, a helyükön Zsóri és Mezei folytatja.

A Barcika nyeretlenségi sorozata már tizenegy mérkőzés óta tart (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

65. perc: Stieber messziről, körülbelül 26 méterről lő a barcikai kapuba. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–MTK BUDAPEST 2–3

59. perc: Bognár I. ugratná ki Stiebert, de a barcikai védők szerelni tudnak.

53. perc:Stieber szögletét követően Németh Krisztán egyenlít, közelről lő a hazaiak kapujába. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–MTK BUDAPEST 2–2

50. perc: Süttő játssza tisztára magát, az emelése kapu fölé megy.

46. perc: Pálinkás egy csel után lő, mellé.

46. perc: A szünetben cserélt a vendég együttes: Medgyest Poór váltotta.

46. perc:Elkezdődik a második félidő.

A Kazincbarcika két gólnak is örülhetett az első félidőben (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

45+1. perc:Véget ért az első félidő.

45+1. perc: Jó helyről jut szabadrúgáshoz az MTK: körülbelül 18 méterről, Bognár I. lövi kapu fölé a labdát.

44. perc:Csatári kap sárga lapos figyelmeztetést.

39. perc:A szépítésre sem kell sokat várni, a barcikai védelem is hibázik, nem sikerül a felszabadítás, így Zuigeber betalál. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–MTK BUDAPEST 2–1

Somodit (feketében) kétszer mattolták az első félidőben a hazaiak (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

38. perc: Újabb hazai gól, a vendégek védelmének hibáját kihasználva Pálinkás Gergő is betalál az MTK kapujába. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–MTK BUDAPEST 2–0

37. perc: Medgyes adja középre a labdát, az érkező Kovács M. még bele tud érni, de kapu mellé megy a próbálkozás.

28. perc: Zuigeber kap jó labdát, a lövése azonban a kapu mellé megy.

26. perc: Kurdics ezúttal lövésre szánja el magát, Somodi hárít.

22. perc: Csatári iramodik meg szélen, majd a középen érkező Pálinkást keresi a labdával. A hazaiak játékosa centikkel maradt le a beadásról.

17. perc: Bognár I. ismét lövésre vállalkozik, Nagy J. blokkol ezúttal.

15. perc:Kurdics kap jó labdát Ádám F.-től, igazít rajta, majd lövés helyett a visszapasszt választja: Ádám Ferenc pedig finom mozdulattal juttatja Somodi kapujába a labdát. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–MTK BUDAPEST 1–0

13. perc: Bognár I. lövését blokkolja Horváth M.

3. perc: Kovács M. kap jó labdát középen, azonban a lövése a kapu felé megy.

1. perc: A mérkőzés gyászszünettel veszi kezdetét: Mészöly Kálmán emlékének adóznak egy perces néma csenddel. A vendég fővárosiak tiszta fehérben, a hazaiak kék-sárgában lépnek pályára. A találkozón a vendégek indítják útjára a labdát.

Az MTK tovább tapadna a dobogósokra, de a Kazincbarcika megnehezítené a dolgát (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)
Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kereken tíz forduló óta nyeretlen Kazincbarcika az előző körben Horváth Dávid vezetőedzői kinevezése óta először ikszelő MTK ellen.