Az MTK három góllal győzött Kozármislenyben

2023.03.05. 13:50
A kép csalóka: nem a kék mezes MTK került padlóra Kozármislenyben (Fotó: Laufer László/ Dunántúli Napló)
Az első félidőben két gólt szerzett az MTK, Németh Krisztián és Zuigeber révén. A Kozármislenynek nem volt szerencséje, mert Beke lövése a kapufáról kifelé pattant, míg a másik oldalon Némethé a kapuba. A második félidőben fölényben játszott a hazai csapat, de nem tudott gólt szerezni, a végén pedig még Zsóri is betalált, így nyert az MTK három góllal a labdarúgó NB II 26. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

HR-RENT KOZÁRMISLENY–MTK BUDAPEST 0–3 (0–2)
Kozármisleny,500 néző. Vezette: Molnár Attila (Király Zsolt, Ring Kevin)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke, Sági, Füredi, Turi – Kosznovszky, Tölgyesi (Gránicz, 74.) – Károly (Nagy E., a szünetben), Bartha (Vogyicska, a szünetben), Vajda R. – Kotroczó (Kun, a szünetben). Vezetőedző: Márton Gábor
MTK: Rácz – Varju (Poór, 84.), Szépe, Bobál, Vadnai – Palincsár (Stieber Z., 62.), Kata – Bognár I. – Zuigeber (Kocsis G., 84.), Németh K. (Zsóri, 74.), Molnár (Horváth A., a szünetben). Vezetőedző: Horváth Dávid
Gólszerző:
Németh K. (20.), Zuigeber (43.), Zsóri (90+2.)
Márton Gábor: – Több bátorság kell! Megvoltak a helyzeteink, egy szabályos gólt ráadásul nem adtak meg nekünk. Az MTK természetesen jobb csapat, sokat kell fejlődnünk.
Horváth Dávid: – Bejött, amire számítottunk, hogy a korábbiakhoz képest direktebb futballt játszik majd a Kozármisleny. A kulcspillanatokban precízek voltunk, ezért sikerült győznünk.

Az első félidő elején egyenrangú ellenfele volt a Kozármisleny az MTK-nak, de Beke lövése kifelé pattant a kapufáról, míg a túloldalon Németh Krisztiáné befelé, így szerzett vezetést az MTK. A gól után fölényben játszott a vendégcsapat, majd magára talált a Kozármisleny, ám a félidő végén egy kontra után jött a második vendéggól, amelyet Zuigeber szerzett.

A szünetben három helyen is változtatott Márton Gábor, a hazaiak régi-új vezetőedzője, és ettől fel is javult a hazai alakulat játéka. Kun fejesénél Rácz bravúrjára is szükség volt, de gólt nem tudott szerezni a Kozármisleny. Sőt, a hosszabbításban kitámadt, és egy gyors kontra végén azon Zsóri szerzett újabb gólt, így alakult ki a 0–3-as végeredmény.

20. Kozármisleny26561529–49–2021

90+3. perc: A játékvezető lefújta a találkozót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Egy gyors vendégkontra végén Zsóri vezette rá a labdát Lékaira, és lőtte ki a jobb alsó sarkot. 0–3

90+1. perc: Három sárga, hazai oldalon Füredi, a vendégeknél Zsóri és Bobál kapott figyelmeztető lapot.

90. perc: Két perc lesz a hosszabbítás.

84. perc: Kettős csere a vendégeknél, Zuigeber és Varju ment le, érkezett Kocsis G. és Poór.

79. perc: Kun kapott sárga lapot.

74. perc: Németh K. helyére érkezett Zsóri, a hazai oldalon pedig Tölgyesi helyére Gránicz jött.

A vendégek kapusa, Rácz Gergő ezúttal sem kapott gólt (Fotó: Laufer László /Dunántúli Napló)

67. perc: Vajda szabadrúgását hárította Rácz.

66. perc: Vajda ment el a jobb szélen, jól ívelt középre, érkezett Kun és fejelt, Rácz bravúrral hárított.

65. perc: Beke távolról lőtt kapu mellé.

64. perc: Bognár I. szabadrúgása ment kapu mellé.

62. perc: Vendégcsere, Stieber Zoltán érkezett Palincsár helyére.

59. perc: Vajda cselezett a jobb szélről befelé, lőtt, Rácz nem tudta megfogni a lövést. A kipattanóra Vogyicska csapott le, de ütközött a kapussal, így hiába került a kapuba a labda, kifelé jár a szabadrúgás.

46. perc: A szünetben hármat cserélt a hazai csapat, míg az MTK egyet. A Kozármislenyből lement Bartha, Kotroczó és Károly, érkezett Vogyicska, Kun és Nagy E. A vendégeknél Molnár helyett Horváth A. a pályán.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45+1 perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: Németh K. lőtt a hazai kapuba, de lesen állt, így maradt a kettő gólos vezetés.

43. perc: Egy indítás után Zuigeber távolról kilőtte a hosszú alsó sarkot, Lékai ezúttal nem tudott hárítani 0–2.

42. perc: Egy bal oldali beadás után érkezett és lőtt kapura Bognár I., Lékai hárított.

Vajda Rolandék (79) nem bírtak az olyan tapasztalt védőkkel, mint Bobál Dávid Í(balra) és Vadnai (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

35. perc: Beke ugratta ki Károlyt, éles szögből lőtt, Rácz védett, de az asszisztens lest jelzett.

20 perc: Vezetést szerez az MTK egy kontra végén! Zuigeber ment el a bal szélen és középre passzolt, ahol érkezett Németh Krisztián és kapura lőtt. Lékai még beleért a labdába, de hárítani nem tudott, a felső lécről a kapuba pattant. 0–1.

17. perc: Beke távolról lőtt kapura, a próbálkozás kifelé pattant a kapufáról és így Rácz már fogni tudta.

15. perc: Németh ugrott ki és passzolt Zuigebernek, de Lékai jól jött ki a kapujából és megszerezte a labdát.

11. perc: Kotroczó bal oldali beadása lecsúszott, kirúgás következik.

7. perc: Turi került helyzetbe, de lesen volt, így az MTK hozhatja játékba a labdát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hat forduló óta nyeretlen, sereghajtó Kozármisleny a héten kinevezett régi-új vezetőedzőjével, Márton Gáborral az előző 13 bajnoki mérkőzésén veretlen MTK Budapest ellen. Érdekesség, hogy Márton tavaly ilyenkor épp az ellenfelet irányította.