Izgalmas hajrá után legyűrte a Haladás a Szolnokot

2021.12.05. 16:50
Méltán ünnepelhettek a szombathelyiek (Fotó: Cser Gábor/Vas Népe)
A labdarúgó NB II 19. fordulójában a játéknap előtt harmadik helyezett Haladás a 16. helyen álló Szolnokot fogadta. A meccs nagy részében a hazaiak diktálták a tempót, 2–0-s vezetésük után úgy tűnt, hogy eldőlt a meccs. A Szolnok azonban nem adta fel, visszajött a meccsbe, de egyenlíteni már nem tudott.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–SZOLNOKI MÁV FC 2–1 (1–0)
Szombathely,
Haladás Sportkomplexum, 858 néző. Vezette: Barna Gábor (Máyer Gábor, Vörös Dániel)
HALADÁS:
Rózsa– Mocsi, Guzmics, Németh M., Bosnjak – Csilus, Holdampf, Kiss B. (Szíjjártó, 80.), Doktorics (Szekér, 66.) – Tóth M. (Monori, 14.; Devecseri, 80.), Horváth R. Vezetőedző: Németh Szabolcs
SZOLNOK: Kovács P. – Molnár, Kovács O., Szabó A., Kurdics – Tisza K., Földi (Lakatos Cs., 87.) – Rokszin (Tóth L., 60.), Papp, Tömösvári (Gohér, 75.) – Irmes (Lakatos I., 60.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző:
Kiss B. (44.), Horváth R. (68. – 11-esből), ill. Kovács O. (76.)
Németh Szabolcs
: – Hetvenöt percen keresztül jól játszottunk. A kapott gól kissé megzavarta a csapat játékát, de végül sikerült rendeznünk sorainkat, és megérdemelten győztünk.
Csábi József: – Az első félidő végén kapott gól a figyelmetlenségünk következtében történt, a második félidőre sikerült rendezni sorainkat, és a megbeszélteknek megfelelően játszottuk. Sajnálom, hogy nem sikerült pontot szereznünk.

Sokszor keresték a labdát a szolnoki játékosok (Fotó: Cser Gábor/Vas Népe)

Az esélyesebb Haladás rögtön a meccs elején magához ragadta az irányítást, Volt olyan szakasza az első félidőnek, amikor nyomasztó fölényben futballozott, de a vezetést csak közvetlenül az első félidő vége előtt tudta megszerezni.

A fordulás után sem változott a játék képe, a hazaiak diktálták a tempót, és a második szombathelyi gólnál eldőlni látszott a mérkőzés. A Szolnok azonban a semmiből szépített, váratlanul visszajött a meccsbe. Belelkesedett, minden mindegy alapon rohamozott – a Haladás beszorult a hajrára. De végül kicsikarta a győzelmet. A találkozó összképe alapján megérdemelten. 2–1

Sok jó szombathelyi beadás volt a mérkőzésen (Fotó: Cser Gábor/Vas Népe)

20. Tiszakécske19431220–38–1815

Véget ért a mérkőzés – a vártán nehezebben nyert a Haladás.

92. perc: Újabb sárga lap, Gohér érdemli ki.

90. perc: Székér kap sárgát.

Három perc hosszabbítás.

Izgalmas lett a hajrá.

87. perc: Földi helyett Lakatos Cs. kap lehetőséget a vendégeknél.

Minden mindegy alapon rohamoz a Szolnok.

81. perc: Németh Milán kap sárgát hazai oldalon, majd Rózsa is besárgul.

80. perc: Kettőt cserél a Haladás: Kiss Bence és Monori fejezte be a játékot, Devecseri és Szíjjártó áll be.

79. perc: Papp sárgul be.

Visszajött a meccsbe, belelkesedett a vendég.

Szombathelyi lehetőség (Fotó: Cser Gábor/Vas Népe)

76. perc: Váratlanul szépít a Szolnok. Egy balról érkező, felperdülő labdát vágott kapásból a hazai kapuba az ötösön üresen hagyott Kovács Olivér (2–1).

75. perc: Újabb szolnoki csere, Tömösvári helyén Gohér folytatja.

68. perc: Mocsi harcolt ki 11-est. A büntetőt Horváth Rajmund értékesítette, magabiztosan vágta a labdát a szolnoki kapu jobb oldalába (2–0)– eldőlni látszik a mérkőzés.

66. perc: A második hazai csere is sérülés miatt történik: Doktorics helyett Szekér a pályán.

60. perc: Kettős cserével próbál frissíteni a Szolnok szakmai stábja: Rokszin és Irmes le, Tóth L. és Lakatos I. be.

Nem változott a játék képe: továbbra is a Haladás irányít.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt a szünetben.

Véget ért az első félidő. A hazai nyomás ha nehezen is, de góllá érett, teljesen megérdemelten vonulhatott előnnyel a szünetre a Haladás.

Gólöröm Hali-módra (Fotó: Cser Gábor/Vas Népe)

44. perc: Szép hazai támadás végén Mocsi passzolt át jobbról a túloldalra okosan, ott érkezett üresen Kiss Bence, aki az ötös sarkáról higgadtan gurított a kapu jobb alsó sarkába (1–0).

41. perc: Váratlan Szolnok-helyzet! Rokszin iramodott meg egy kontrával a bal szélen, betört a 16-oson belülre, ügyes cselekkel játszotta tisztára magár, majd az ötös sarkáról fölé durrantott.

Nem talál fogást ellenfelén a Haladás.

Nyomasztó a szombathelyi gárda labdabirtoklási fölénye, de igazán nagy helyzetig nem tud eljutni.

14. perc: Kényszerű csere hazai oldalon, a sérült Tóth Milánt váltja Monori.

Lendületesen futballozott a Haladás (Fotó: Cser Gábor/Vas Népe)

A nagy hidegben erős tempót diktál a Haladás, sok labdát szerez.

Szorul a Szolnok, de egyelőre jól védekezik.

6. perc:Molnár buktatta a kilépő Tóth Milánt, sárgát kapott a szolnoki védő.

A Haladás nagy lendülettel esett neki ellenfelének – a Szolnok védekezésre kényszerül.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés.

A szombathelyi együttes két vereség után az előző játéknapon rangadót nyert Kecskeméten – így ismét fellépett a tabellára. A Szolnok viszont nincs jó passzban, nyolc nyeretlen bajnoki után érkezett a vasi megyeszékhelyre. A papírforma ennek megfelelően hazai győzelmet ígért.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Javítana rossz sorozatán a Szolnok (Fotó: Cser Gábor/Vas Népe)