Győzött és már dobogós a Haladás

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2021.08.29. 18:50
Németh Milán (középen) gólja a dobogóra repítette a Haladást (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A labdarúgó NB II 6. fordulójában a Szombathelyi Haladás hazai pályán fogadta a Szegedet. A találkozó kiélezett küzdelmet hozott, végül a 80. percben Németh Milán találata döntötte el a három pont sorsát. Győzelmével a Haladás a tabella harmadik fokára lépett fel.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 1–0(0–0)
Szombathely,Haladás Sportkomplexum, 1476 néző.Vezette: Görög Márió (Horváth Zoltán, Bede Tamás).
HALADÁS: RózsaKállai, Mocsi, Németh M., Bosnjak –Csilus T. (Szekér, 71.), Kiss B., Holdampf, Doktorics (Tóth-Gábor, 57.) –Tóth M. (Monori, 71.), Horváth R.Vezetőedző: Németh Szabolcs
SZEGED: Molnár-Farkas –Ódor, Tóth G. (Kővári, 85.), Temesvári, Lestyán (Papp Á., 85.) –Simon Á., Dobos Á. (Germán, 62.), Pejovic, Kóródi (Gréczi, 75.) –Haruna (Gajdos, 62.), Kovács M.Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Németh M. (80.).

Az első félidőben mindkét csapat sok hibával futballozott, valamivel a szombathelyiek voltak veszélyesebbek, de komoly helyzetet nem tudtak kidolgozni. A szegediek védelme remekül zárt, a vasiak hiába próbálkoztak, a vendégvédők mindig résen voltak, jól romboltak.

Szünet után magasabb fokozatra kapcsoltak a hazaiak, de vendégek is feljebb merészkedtek. A hajrában nagy erőkkel rohamozott a Haladás és Németh Milán óriási góljával a 80. percben megszerezte a vezető és mint később kiderült, győztes találatot, 1–0.

A Haladás ugyan nem sziporkázott, de különösen a második félidőben jóval veszélyesebben futballozott ellenfelénél és megérdemelten nyert.

A fehér mezes Haladás játékosai szigorúan őrizték a szegedieket (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

20. Tiszakécske6246–12–62

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Temesvári kapott sárga lapot.

87. perc: Csere a Haliban, Horváth helyett Devecseri állt be. A védő Achilles-ín sérülése után, hat hónap kihagyás után lépett ismét pályára.

83. perc: Csere a szegedieknél, Tóth Gáborhelyett Kővári Róbert, Lestyán Lionelhelyett Papp Áronállt be.

80. perc: GÓÓÓL! Holdampf lövése kivágódott Pejovicról, Németh Milánpedig jobbról, 28 méterről, ballal óriási gólt lőtt a bal sarokba (1–0).

78. perc: Kiss Bence bal oldali szögletét Németh Milán lőtte kapura, a tizenegyespontnál álló Monoriról a labda a kapu felé vágódott,de Molnár-Farkas óriásit vetődve a léc fölé nyomta a labdát.

77. perc: Tóth-Gábor Kristóf tört be a bal oldalon, lövése lepattant Temesváriról, Tóth-Gábor ismételt, ezúttal Pejovic tisztázott.

75. perc: Szegedi csere, Kóródi le, Gréczi be.

74. perc: Kiss Bence 23 méterről a bal felső sarok mellé csavart.

72. perc: Monorit – úgy tűnt – hátulról felrúgták a tizenhatoson belül, Görög játékvezető másként látta.

71. perc: Kettős csere a Haladásban, Tóth Milán helyett Monori Norbert, Csilus Tamás helyett Szekér Ádám lépett pályára.

69. perc: Gajdos balról, 19 méterről tüzelt, de Rózsa védte a jobb sarok felé tartó lövést.

64. perc:Simon Ádám kapott sárga lapot.

63. perc: A meccs eddigi legnagyobb helyzete! Tóth-Gábor Kristóf vitte fel a labdát középen, majd a jobbról, üresen érkező Tóth Milánhoz továbbított, a csatár 10 méterről centikkel a jobb sarok mellé helyezett.

62. perc: Kettős csere a Szegedben, Haruna helyett Gajdos és Dobos helyett Germán érkezett.

57. perc: Csere a Haliban, Doktorics helyett Tóth-Gábor állt be.

Mindkét csapat rengeteg hibával játszik, a nézők bosszankodnak is eleget – persze a hazai hibák miatt.

Körülbelül 1300 néző látogatott ki a Rohonci útra.

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

Vége az első félidőnek.

45. perc: Dobos jobbról, 17 méterről a bal sarok mellé lőtt.

Helyzet egyik kapu előtt sincs, a szegediek masszívan védekeznek, a hazaiak egyelőre nem találják a rést a pajzson.

A vendégeknél három olyan játékos is található a keretben, akik korábban a Haladásban futballoztak. Simon Ádám a kezdőben kapott helyet, Mohl Dávid és Gajdos Zsolt csere. De a másodedző Andorka Péter is játszott Szombathelyen korábban.

23. perc: Tóth Milán húzott el a bal szélen, befelé cselezett, majd 11 méterről lőtt, de jobb sarokra tartó lövését Molnár-Farkas védte.

Az utóbbi percekben a vasiak több, veszélyes akciót is vezettek, a játék áttevődött a vendégtérfélre.

16. perc: Kállai iramodott meg középen, 24 méteres lövése elsuhant a jobb sarok mellett.

Negyedóra telt el a meccsből, egyelőre kiegyenlített a játék, egyik csapat sem tud a másik fölé nőni.

Remek a hangulat a stadionban, a Hali-tábor az első perctől kezdve biztatja a zöld-fehéreket. Szegedről a nagy távolság ellenére heten vállalták az utat Szombathelyre.

2. perc: Tóth Milán húzott el a jobb oldalon, beadását Temesvári az utolsó pillanatban vágta ki Horváth elöl.

1. perc: Megkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a forduló előtt hetedik helyezett, még veretlen Haladás az egy ponttal kevesebbet gyűjtő és közvetlenül mögötte álló Szeged-Csanád ellen.