Küzdelmes ikszet hozott a Haladás és a Soroksár csatája

TÓTH GÁBORTÓTH GÁBOR
2022.08.28. 17:20
Lencse László, a hazaiak csatára próbálja megtartani a labdát (Fotó: Cseh Gábor/Vas Népe)
A labdarúgó NB II 6. fordulójában egy pontot begyűjtött az előző két meccsét elbukó Szombathelyi Haladás: hajtós, jó meccsen 1–1-et játszott a vendég Soroksárral.

LABDARÚGÓ NB II

6. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–SOROKSÁR SC 1–1 (0–1)
Szombathely,
Haladás Sportkomplexum,1484néző. Vezette: Görög Márió (dr. Bede Tamás, Bertalan Dávid)
HALADÁS:
Verpecz – Simut, Hursán Devecseri, Németh M. – Csernik, Csilus (Derekas, 76.), Sipos (Taipi, 61.), Bosnjak (Horváth R., 76.) – Molnár (Borvető, 85.), Lencse (Tóth M., 61.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
SOROKSÁR:
Holczer Á.– Ternován (Króner, 76.), Kékesi, Ikonomu, Vági A.– Haris (Nagy O., 76.), Hudák – Lisztes (Kovác A., 81.), Lőrinczy, Hajdú R. (Korozmán, 76.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző:
Bosnjak (62.), ill. Lovrencsics B. (38.)
Németh Szabolcs:– A meccs elején támadólag léptünk fel, voltak lehetőségeink is. A második játékrészben mindent megpróbáltunk a fordítás érdekében, de csak egyenlítenünk sikerült.
Lipcsei Péter:– Az első negyedórai hazai nyomást sikerült átvészelni, ezután fokozatosan feljöttünk, és megszereztük a vezetést. A szünet után is nagy küzdelmet vívtunk, elégedett vagyok az eredménnyel.

A Haladás nagyszerűen kezdte a mérkőzést, nagy rohamokkal, nagy helyzeteket kidolgozva, de nem tudott a kapuba találni. A percek múlásával azonban alábbhagytak a hazai rohamok – rendezte sorait a Soroksár. Sőt a vendégek a vezetést is megszerezték, tulajdonképpen már az első valamirevaló helyzetüket gólra váltották.

Fordulás után ismét megpróbálta magához ragadni az irányítást a szombathelyi gárda, rohamozott bőszen – míg a vendégcsapat veszélyes kontrákat vezetett. A teljesen megérdemelt egyenlítés után vérszemet kapott a Haladás, fokozta a tempót, beszorította ellenfelét – mégis be kellett érnie a döntetlennel. A játék képe és a helyzetek száma alapján a Soroksár örülhetett jobban az egy pontnak. 1–1

20. Budafoki MTE6335–12–73

A játékvezető véget vet a jó iramú, küzdelmes összecsapásnak.

90. perc: Véget ért a rendes játékidő, három perc a hosszabbítás.

88. perc:Ikonomou „harcol ki” magának egy sárga lapot.

87. perc: Parádés kontrát vitt végig a bal oldalon a Haladás. Az akció végén Csernik passzolta be középre a labdát, az érkező Taipi azonban öt méterről az üres kapu mellé belsőzött... – vélhetően a meccslabdát puskázta el.

85. perc:Borvető is pályára lép.

Fogy az idő, mind a két csapat a győzelemért rohamoz.

81. perc: Kovác Alan is játéklehetőséget kap a soroksári oldalon.

77. perc: Tömeges csere: Horváth Rajmund és Derekas, illetve Króner, Nagy Olivér és Korozmán lépett pályára.

74. perc:Cernik tüzelt 17 méterről, Holczer kitolta a léc alá tartó löketet.

Predrag Bosnjak (feketében) lőtte a szombathelyiek egyenlítő gólját  (Fotó: Cseh Gábor/Vas Népe)
Predrag Bosnjak (feketében) lőtte a szombathelyiek egyenlítő gólját (Fotó: Cseh Gábor/Vas Népe)

73 perc:
Németh Milán távoli bombája tévesztette el centikkel a bal felső sarkot.

71. perc:Devecseri sárgul be.

Vérszemet kapott a Haladás, beszorította ellenfelét, érik az újabb hazai gól.

62. perc:A frissen pályára lépett Taipi száguldott el a jobb szélen, az alapvonal közeléből élesen, erősen középre passzolt, a túloldalon érkezett Bosnjak, aki bevetődve közelről a kapuba bombázott (1–1).

61. perc: Kettős csere a Haladásban, Sipos és Lencse helyett Taipi és Tóth Máté a pályán.

60. perc: Látványos támadást vitt végig a bal szélen a Haladás. Az akció végén Lencse lőtt kapura, a lövésébe beleléptek, a felperdülő labdát Holczer bravúrral tornázta ki

56. perc: Ismét Lovrencsics került helyzetbe, de jobbról, közelről leadott lövését védte Verpecz.

53. perc: Lovrencsicset kereste a társa egy remek labdával, a csatár jól lépett ki, de a soroksári kontrát a kapujából messze kifutó Verpecz egy látványos becsúszással akadályozta meg.

Kitámad, letámad a Haladás, jól védekezik, kontrázni próbál a Soroksár.

49. perc:Csilus kap sárga lapot.

46. perc: Elkezdődött a második félidő – egyik oldalon sem történt csere.

Véget ért az első félidő – fel-felharsanó füttyszó kíséri öltözőbe a hazai csapatot.

Teljesen megtört a hazai gárda lendülete.

38. perc: Lőrinczy adott be szögletet jobbról, Lovrencsics Balázs okosan lépett vissza az érkező labdára, és fejelt kissé jobbról, 10 méterről a Haladás kapujának jobb alsó sarkába (0-1).

Az első félidő hajrájára nagyot változott a játék képe: a Soroksár egyre többet ér fel a hazai kapu elé, igaz, komoly helyzetet egyelőre nem tud kidolgozni.

Továbbra is a Haladás irányít, de most nem jönnek a hazai helyzetek.

Közel 20 perc telt el a meccsből, enyhülnek a hazai rohamok, túlélte a nehéz perceket a vendég.

Nyom a Haladás, beszorul a Soroksár.

Ternován (2) nehezen boldogult Bosnjakkal (Fotó: Cseh Gábor/Vas Népe)

9. perc:Bosnjak szaladt el a bal szélen, a rövid alsót célozta meg a támadás végén, Holczer azonban kitornázta a labdát.

7. perc: Csernik húzott meg egy kontrát a bal szélen, beért a 16-oson belülre, középre cselezte magát, két védőn is túljutott, a 14 méterről elengedett bombáját azonban a soroksári kapus, Holczer bravúrral védte. A kipattanót Molnár ugyan a hálóba passzolta, de már lesen állva.

Sokkal többet van a hazaiaknál a labda, a soroksári térfélen zajlik a játék.

3. perc: Erőteljesen támad a Haladás. A bal szélen felzárkózó Bosnjak került helyzetbe, úgy 10 méterről, kapásból zúdította rá az elé csorgó labdát, a löket a felső lécen csattant.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés.

A hazaiaktól Csató eltiltás, Mursits, Rácz és Zvekanov sérülés miatt hiányzott.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a jó rajt után a legutóbbi két meccsét elvesztő Szombathelyi Haladás az előző három fordulóban csupán két pontot gyűjtő Soroksár ellen.