Nagyon simán verte a Gyirmót az ETO-t a városi rangadón

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2023.04.02. 15:50
Soltész Dominik szerezte a Gyirmót első gólját (Fotó: Fehér Ádám)
A labdarúgó NB II 29. fordulójában a forduló előtt harmadik helyen álló Gyirmót a forduló előtt nyolcadik ETO FC Győrt látta vendégül. A 18. percben már három góllal vezetett a Gyirmót, amely a második félidőben is betalált, így 4–0-s győzelmet aratott városi riválisával szemben.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–ETO FC GYŐR 4–0 (3–0)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion. 2356néző. Vezette: Rúsz Márton (Márkus Péter, Kiss Balázs)
GYIRMÓT FC GYŐR:Hársfalvi A. – Szegi V., Hudák D., Polgár K., Helembai M. (Erdei M., 72.) –Kovács M., Kovács D. (Nagy P., 79.), Madarász M. –Soltész D. (Hajdú Á., 72.), Pethő B. (Simon A., 65.), Medgyes Z. (Berki I., 79.).Vezetőedző: Csertői Aurél
ETO FC GYŐR: Kovácsik Á. – Kovács K. (Kiss Balázs, 79.), Fodor F., Papp M., Csontos D.– Toma Gy. (Szabó T., 68.), Kiss M. (Tuboly M., a szünetben) – Bencze M. (Babati B., a szünetben), Vitális M., Szendrei Á. – Priskin T. (Morínigo, 57.).Vezetőedző: Antonio Munoz
Gólszerző: Soltész D. (12.), Medgyes Z. (18.), Csontos D. (16., 74. – mindkettő öngól)
Csertői Aurél: – Hamar sikerült eldöntenünk a mérkőzést, amelyen végig irányítottunk. A szünet után kicsit ráültünk az eredményre, de mindenképpen megérdemeltük a győzelmet.
Antonio Munoz: – Rosszul sikerült a bemutatkozásom, a csapat nem megfelelő koncentrációjának eredménye a három korán kapott gól. Elnézést kérünk a szurkolóinktól, igyekszünk jóvátenni a dolgokat.

Szeles időben, de napsütésben kezdődött a győri városi rangadó az Alcufer Stadionban. A bajnoki rengeteg nézőt vonzott, hazai és vendég oldalról egyaránt. Az első komolyabb helyzet máris gólt eredményezett: Soltész estében talált a kapuba a 12. percben. Alig telt el néhány perc, egy szöglet után növelni tudta előnyét a hazai csapat, Hudák fejese Csontos testéről pattant a kapuba. Két perc sem kellett, és harmadszor is felcsendült a gólt jelző zene a stadionban, Medgyes lőtt a kapuba. Ezután kissé rendezte a sorait az ETO. Helyzete mindkét csapatnak volt a félidő második felében, de újabb gól nem esett, pedig Fodor fejese után közel volt a szépítéshez az ETO, Medgyes pedig akár növelhette is volna a Gyirmót előnyét, ha nincs Csontos remek blokkja.

A második félidőre visszaesett kissé a játék színvonala, sokkal kevesebb helyzete volt mindkét csapatnak. A 74. percben viszont Medgyesnek megint sikerült összehoznia egy gólt: a gyirmóti támadó lövése után került a labda a kapu előterébe, ahol megint Csontosról került a labda a gólvonalon túlra. 4–0

Április 3.
20.00:MTK Budapest–Nyíregyháza Spartacus FC (Tv:M4 Sport)

20. Kozármisleny29581631–52–2123

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket.

90. perc: Két perc a ráadás. Az ETO szurkolói olléznak minden sikeres passznál, aztán egy másik rigmusba kezdenek bele a csapatuk teljesítményét illetően, de ezt most nem idéznénk.

79. perc: Egy csere az ETO-nál, kettő a Gyirmótnál. Kovács Krisztiánhelyére Kiss Balázs áll be. Medgyes Zoltánt BerkiIstván váltja, Kovács Dominik helyére pedig Nagy Patrik jön, aki mindjárt a csapatkapitányi karszalagot is megkapja (eddig Szegi viselte).

74. perc: GÓÓÓL! Medgyes Z. hagyja ott a védőjét, egy csel után hét méterről, balról lő, Kovácsik beleér a labdába, majd az Erdei elől menteni igyekvő Csontos szerencsétlenül ér bele, így ő belsőzi a kapuba a negyedik gyirmóti gólt. 4–0

73. perc: Fodor fejesét fogja Hársfalvi.

72. perc: Kettős csere a gyirmótiaknál: Helembai helyére Erdei, Soltész helyére pedig Hajdúáll be.

71. perc: Babati jobbról, tíz méterről lövi a labdát kapu fölé.

69. perc: Szendrei Á. lövésébe vetődik bele Polgár.

68. perc: Cserél az ETO: Szabó áll be Toma helyére.

66. perc: Az ETO edzője, Munoz kap sárga lapot reklamálásért.

65. perc: Simon András áll be Pethő Bence helyére.

64. perc: Csontos jobbról érkező beadásáról lemarad középen Morínigo.

63. perc: Morínigo elől szedi fel a labdát a kapujából kilépő Hársfalvi.

57. perc: Priskin helyére Morínigo áll be. A csapatkapitány innentől Vitális a vendégeknél.

56. perc: Pethő cselezget, aztán 17 méterről, kissé balról a kapu fölé lő.

53. perc: 2356 a hivatalos nézőszám.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: A szünetben kettőt cserélt Munoz. TubolyMátéKiss Mátét, Babati Benjáminpedig Bencze Márkot váltja.

A győri városi rangadó első félideje a hazai együttes akarata szerint alakult (Fotó: Fehér Ádám)

45+1. perc: Letelik az egy perc hosszabbítás, szünet következik. Az ETO szurkoló érthetően csalódottak az első félidő miatt.

45. perc: Priskin kap labdát középen, a lövését védi Hársfalvi, de les miatt kifelé jár a szabadrúgás.

44. perc: Medgyes Z. cselezi be magát a tizenhatoson belülre, Csontosnak sikerül nagyot mentenie.

Medgyes Zoltán (sárgában) közel volt a második góljához (Fotó: Fehér Ádám)

41. perc: Kiss Máté szöglete után Fodor nyolc méterről fejeli a labdát kapura, a nagy tülekedésben talán Priskin is beleér a labdába, de Polgárnak sikerül még a gólvonal elől tisztáznia.

39. perc: Soltész íveli a kapu elé a szabadrúgást, ígéretes helyzetben Szegi azonban nem találja el a labdát.

34. perc: Szendrei Ákost kellett ápolni, a félpályánál kapott egy rúgást.

A zöldben játszó ETO csak helyzetig jutott az első félidőben (Fotó: Fehér Ádám)

29. perc: Pethő indul meg a bal szélen, de sikerül szerelni őt az ETO védőinek.

23. perc: Csontos D. beívelése után Priskin és Hársfalvi ütközik az ötösön. Lepacsiznak, szabadrúgás jöhet kifelé.

20. perc: Bencze M. felívelt szabadrúgását Vitális fejeli vissza jobbról, de tisztázni tudnak a hazai védők.

18. perc: GÓÓÓL! Medgyes Zoltán kap pazar labdát Pethő Bencétől, megelőzi a védőjét, Kovács Krisztiánt, elviszi a labdát a kimozduló kapus mellett, és az ötös jobb sarkáról a hálóba. 30

16. perc: GÓÓÓL! Növeli előnyét a Gyirmót. Jobb oldali hazai szöglet után Hudák fejel nyolc méterről, a labda Csontosról pattan a bal alsóba. 20

12. perc: GÓÓÓL! Kovács 28 méteres lövése Pappon megpattan, így kerül Soltész elé. Ő az ötös jobb sarkáról lő, ebbe még belekap Kovácsik, ám Soltész estében éles szögből a kapu közepébe lő. Vezet a Gyirmót! 10

Soltész (7) góljával a hazai együttes szerzett vezetést a 12. percben (Fotó: Fehér Ádám)

4. perc: Kiss Máté távoli, lapos lövését Hársfalvi fogja magabiztosan.

Kiss Máté zöld mezben a gyirmóti védők között (Fotó: Fehér Ádám)

1. perc: Sárgában a hazaiak, zöldben a vendégek. A meccset a Gyirmót kezdi.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a városi rangadón a harmadik helyen álló Gyirmót az új edzővel készülő, nyolcadik helyezett, immár Antonio Munoz által irányított ETO ellen.