Az Ajka gyenge meccsen vette el a Csákvár veretlenségét

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2022.08.21. 18:50
A Csákvár (kékben) elveszítette a mérkőzést és egyben a veretlenségét is (Fotó: Nagy Lajos/Veszprémi Napló)
A labdarúgó NB II 5. fordulójában az Ajka a szintén hatpontos Csákvárt fogadta. A nem túl színvonalas és eseménydús mérkőzésen egy gól döntött: a hazaiak 1–0-ra nyertek, a vendégek pedig elveszítették veretlenségüket.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ

FC AJKA–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–0(1–0)
Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum, 1000 néző. Vezette: Derdák Marcell (Kulman Tamás, Király Zsolt)
AJKA:Horváth D. – Szűcs K., Jagodics B., Tar, Présinger – Tóth G. – Csizmadia Z., Sejben V. (Vogyicska Bálint, 64.), Kenderes Z. (Tajthy T., a szünetben), Doncsecz (Berzsenyi, 90+1.) – Gaál B. (Dragóner F., 78.).Vezetőedző: Kis Károly
CSÁKVÁR: Auerbach – Murka, Vaskó, Karacs, László N. – Mészáros D. – Gazdag V., Magyar Zs. (Fejős, a szünetben) – Torvund (Tamás N., 81.), Gruber (Kocsis D., 71.), Baracskai (Hornyák M., 60.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Doncsecz (23.)
Kis Károly: – Nagyon nehéz mérkőzés volt egy jó erőkből álló ellenféllel szemben, amely meglehetősen agresszív futballt játszik. Meg tudtuk szerezni a vezetést az első negyvenöt percben, így a második félidőben kontrákra rendezkedtünk be, de akkor már nem sok helyzetet sikerült kialakítanunk. Viszont rendkívül szervezetten és fegyelmezetten játszottak a fiúk, így hiába nem volt látványos a találkozó, ez a győzelem is három pontot ér.
Tóth Balázs: – Nem igazán lehet értékelni ezt a mérkőzést. A rutinosabb csapat nyerte meg a találkozót, belőlünk hiányzott az átütőerő, többet kellett volna mutatnunk. Kielemezzük, pontosan mi is hiányzott a részünkről, hogy miért nem sikerült jobb teljesítményt nyújtanunk.

Az első negyedóra szinte semmi izgalmat nem hozott a mérkőzésen, utána azonban magához tért az Ajka, amely a félidő felénél egyik helyzetét gólra tudta váltani: Doncsecz Levente lövésénél Auerbach Marton kapus hibázott (1–0). A Csákvár viszont az első játékrészben nem tudott mit kezdeni ellenfelével, két távoli lövésen kívül nem sikerült helyzetet kialakítania. Igaz, a gól után a hazaiak sem remekeltek, de azért veszélyesebbek voltak, miközben elég sok szabálytalanságot követtek el a két csapat játékosai, így villantak is a sárga lapok.

A második félidő vendéghelyzettel indult, ezt követően viszont abszolút veszélytelenné vált a Csákvár, és hiába ívelgették be a labdákat, a hazaiak rendre tisztáztak. A folytatás sem alakult túl izgalmasan, alig-alig akadt helyzet a kapuk előtt. Csendesen csordogált a mérkőzés, a vendégek semmiféle kockázatot nem vállaltak, ami azért érthetetlen, mert semmi veszítenivalójuk nem volt. Bár a végén egy szöglet után Vaskó Tamás fejében ott volt az egyenlítés, végül kikapott a Csákvár, amely így elveszítette veretlenségét, az Ajka viszont megőrizte hibátlan hazai mérlegét.

Az Ajka (fehérben) megőrizte hibátlan hazai mérlegét (Fotó: Nagy Lajos/Veszprémi Napló)

20. Budafoki MTE5234–11 –7 2

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, nyert az Ajka a Csákvár ellen! Köszönjük, hogy velünk tartottak!

90+3. perc: Az újabb szöglet után Vaskó a kapuba rúgja a labdát 7 méterről, de mivel előtte szabálytalankodtak a kapussal szemben, a játékvezető nem adja meg a gólt.

90+3. perc: Majdnem ott az egyenlítés! Gazdag jobb oldali szöglete után Vaskó fejelt 7 méterről, a labdát egy védő kifejelte a gólvonal elől, majd visszapattant Vaskóhoz, aki ismét bólintott, ezt pedig a kapus tenyerelte ki a léc alól!

90+1. perc: Doncsecz Levente maradt lent, az ápolás után pedig le is cserélik, beáll Berzsenyi Kevin.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

87. perc:Páros sárga. Vogyicska és Mészáros kapott lapot. Előbbi a buktatásért, utóbbi azért, mert fellökte ellenfelét, amikor a labdát akarta megkaparintani tőle a szabadrúgáshoz.

81. perc: Tamás Nándor váltja Torvund Alexandert.

78. perc: Dragóner Filip jön Gaál Bálint helyére.

77. perc: Ismét Torvund lőtt, ezúttal a tizenhatos bal sarkáról, de egy-két méterrel elkerülte a labda a bal kapufát.

75. perc: Horváth Dániel, a hazaiak kapusa sárgult be időhúzásért.

74. perc: A vendégek végezhettek el szabadrúgást 25 méterről, de Torvund egy méterrel fölé tekert.

71. perc: Gruber Zsombor hagyta el a pályát, Kocsis Dominik folytatja a vendégeknél.

68. perc: Csizmadia jobb oldali beadása után Doncsecz lőtt félollózva (!) 13 méterről, de egy védő hátáról szögletre pattant a labda.

Küzdelmes mérkőzés volt, nem látványos (Fotó: Nagy Lajos/Veszprémi Napló)

66. perc: Tajthy rúgta fel Murkát, ezért járt a sárga.

64. perc: Kis Károly is változtat, Sejben Viktor helyén Vogyicska Bálint.

60. perc: Vendégcsere, Baracskai Roland jött le, Hornyák Marcell állt be.

60. perc: Gaál lőtt 10 méterről körülbelül egy méterrel fölé.

55. perc: Szűcs adott be jobbról, Sejben tisztán lőhetett 15 méterről, de nagyon eltörte, így a labda a kapus kezébe pattant.

50. perc: Vendéghelyzet! Fejős lőtt 10 méterről, de a rövidnél az oldalhálóba vágódott a lapos lövés!

46. perc: Egy-egy csere volt a szünetben. A hazaiaknál Kenderes Zoltán helyén Tajthy Tamás folytatja, míg a vendégeknél Magyar Zsoltot váltja Fejős Áron.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

Sokszor próbálkoztak beívelésekkel a csapatok (Fotó: Nagy Lajos/Veszprémi Napló)

Az első negyedóra unalmasan telt, utána azonban feléledt az Ajka, ami gólt is hozott. A Csákvár az első játékrészben viszont nem tudott mit kezdeni ellenfelével, két távoli lövésen kívül nem sikerült helyzetet kialakítania.

45. perc: Vége az első félidőnek! Egygólos előnyben az Ajka.

44. perc: Doncsecz lőtt 13 méterről, egy védőn megpattant a labda, így nem sokkal elszállt a jobb kapufa mellett!

41. perc: Baracskai lőtt 15 méterről, a tizenhatos jobb oldali vonalától, de elment keresztbe a labda, több méterrel mellé.

36. perc: Kenderes szabálytalankodott Gruberrel szemben, de nem ezért kapott lapot, hanem mert utána elkezdett kakaskodni.

33. perc: Vaskó pakolt oda Gaálnak, amikor nem volt ott a labda, így ő is sárgát kapott.

Több izgalom adódott a vendégkapu előtt (Fotó: Nagy Lajos/Veszprémi Napló)

Nagyjából ezren látogattak ki a mérkőzésre.

25. perc: Karacs lökte fel egy szöglet előtt Csizmadiát, amiért sárgát kapott. Utána a sarokrúgás nem jelentett veszélyt.

23. perc: GÓL! VEZET AZ AJKA! Doncsecz vezette rá Vaskóra a labdát, majd 10 méterről, enyhén jobbról lőtt, a félmagas labda pedig a rövidnél a hálóba vágódott! Auerbach ebben benne volt. 1–0

21. perc:Újabb helyzet! Gaál bal oldali szöglete után Tar érkezett a hosszún, 4 méterről fejelt, de Auerbach ha elsőre nem is, de meg tudta fogni a labdát!

18. perc:Ez veszélyes volt! Présinger bal oldali beadása után CsizmadiaZoltán elé került a labda, aki azt először nem tudta megszelidíteni, de aztán lekezelte, és 5 méterről lőtt, de belelépett az előtte álló védő, így a labda több méterrel mellé szállt.

Az első 15 perc nem hozott sok izgalmat, egy távoli lövést jegyezhettünk fel eddig.

3. perc: Baracskai lőtt 22 méterről, Horváth Dániel a bal alsóból tolta ki a kellemetlenül pattanó labdát.

Az Ajka fehér szerelésben, a Csákvár tiszta kékben játszik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés! A hazaiak indítják útjára a labdát.

ELŐZMÉNYEK

Mindkét csapat a hatpontosok táborát erősíti, viszont a Csákvár még veretlen az idényben, igaz, idegenben még nem nyert. Az Ajka pedig ugyan már kétszer kikapott, ellenben hazai pályán jelenleg százszázalékos.

Az előző, hétközi játéknapon az Ajka 3–1-re kikapott a DVTK vendégeként, de ami talán még fájóbb, hogy megsérült a szezonban már háromgólos támadó, Szarka Ákos, aki így ma nem léphet pályára. A Csákvár 1–1-es döntetlent játszott otthon a Tiszakécskével.

A két csapat eddig 11 alkalommal találkozott egymással, melyeken öt csákvári siker, két ajkai győzelem és négy döntetlen született. Legutóbb a Fejér megyei együttes nyert 1–0-ra hazai pályán, előtte, ősszel 1–1-re végeztek a felek.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az Ajka a még veretlen Csákvárral szemben.