Megint gólképtelen volt az ETO, a Gyirmót nyerte a győri városi rangadót

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2022.10.05. 16:50
Sorozatban harmadik bajnokiján maradt gólképtelen a zöld mezben játszó ETO (Fotó: Rákóczy Ádám / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 10. fordulójában a győri városi rangadón a játéknap előtt nyolcadik ETO FC a harmadik Gyirmót FC-t fogadta. Herjeczki és Medgyes szünet után lőtt góljával a vendégek 2–0-ra győztek az ETO Parkban.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–GYIRMÓT FC GYŐR 0–2 (0–0)
Győr,
ETO Park. 1124néző. Vezette: Hanyecz Bence (Albert István, Király Zsolt)
ETO: Fadgyas – Fodor, Csinger, Papp M. – Kovács K. (Kiss Balázs, 69.), Bencze M. (Tuboly, 69.), Kovács I. (Kiss Bence, 61.), Kiss M.,Benczenleitner – Bacsa, Óvári (Priskin, 61.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
GYIRMÓT: Rusák – Szegi, Polgár, Csörgő V., Nahirnij – Vass Á. –Nagy P., Kovács M. (Berki, 88.) –Herjeczki (Soltész D., 74.), Medgyes Z. (Hudák, 83.) –Pethő B. (Simon A., 74.).Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző
: Herjeczki (56.), Medgyes Z. (82.)

Egyértelműen a hazai csapat állt közelebb a gólhoz az első félidőben, azonban Rusák kapujába nem sikerült betalálnia a zöldben játszó ETO játékosainak. Pedig az első percekben Bacsa és Fodor előtt is nagy lehetőség adódott, de előbbi gyengén lőtte el a labdát, utóbbi pedig fejjel nem találta el a kaput. A 17. percben aztán gyirmóti labdavesztés után helyzetbe került Óvári, de Rusák a helyén volt. Kovács István fejese is Rusáknál landolt, a félidő hajrájában pedig lábbal próbálkozhatott, de akkor nem találta el a kaput. A másik oldalon Fadgyasnak nem akadt dolga az első félidőben.

A második félidőben aztán megváltozott a játék képe. Az 56. percben szerencse is kellett ahhoz, hogy Herjeczki betaláljon az ETO kapujába. Priskin Tamás nagyszerűen szállt be a mérkőzésbe, de a nagyszerűen védő Rusák állta a sarat. A 82. percben növelni tudta előnyét Csertői Aurél csapata, és ekkor már látszott, hogy eldőlt a mérkőzés. 0–2

20. Dorogi FC101368–20–126

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Soltész lövi kapu mellé a labdát 10 méterről.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

89. perc: Fodor fejesét üti ki Rusák a bal alsó elől.

88. perc: Kovács M. helyére Berki István érkezik.

85. perc: Simon A. tekeri a labdát balról, 11 méterről kapu mellé.

83. perc: Medgyes helyére Hudák Dávid áll be a vendégeknél.

82. perc: GÓÓÓL! Nagy P. ugratja ki Medgyest, ő pedig a labdaátvétel után 12 méterről a jobb alsóba lő. 0–2

78. perc: Kiss Bence lövi a labdát élesen középre, Priskin a levegőből a kapura húzza azt, Rusák bravúrral véd.

74. perc: Gyirmóti cserék: Herjeczki helyére Soltész Dominik áll be, Pethő helyére pedig Simon András érkezik.

71. perc: Priskin fejese elmegy Rusák kapuja fölött.

69. perc: Újabb kettős csere a hazai oldalon: Kovács K. helyére Kiss Balázs, Bencze helyére pedig Tuboly Máté.

69. perc: Kovács K. kap sárga lapot.

66. perc: Benczenleitner lövését blokkolja egy gyirmóti védő.

Jól zárt a gyirmóti védelem (Fotó: (Fotó: Rákóczy Ádám / Kisalföld)

64. perc
: Medgyes lövése száll el a kapu fölött. Balról, 13 méterről próbálkozott.

62. perc: Kiss M. szögletre után Csinger csúsztatja a labdát kapu mellé.

61. perc: Óvári helyére Priskin Tamás, Kovács I. helyére Kiss Bence áll be a hazai oldalon.

56. perc: GÓÓÓÓL! Szegi jobbról érkező bedobásába rosszul ér bele Papp, és ezzel ad gólpasszt Herjeczkinek. A gyirmóti játékos 12 méterről a kimozduló Fadgyas alatt a kapuba lő.0–1

54. perc: Nagy P. szögletét Kovács M. fejeli vissza jobbra, Polgár még beleér, és róla megy kapu mellé a labda.

53. perc: Kiss M. 19 méterről a sorfalba lövi a labdát.

51. perc: Rusák passzolja oda a labdát Óvárinak a tizenhatos előterében, Kovács M. pedig lerántja. Sárga lap, az ETO pedig jó helyről végezhet el szabadrúgást.

46. perc: Csere nem volt a szünetben, így változatlan összetételű csapatokkal kezdődik meg a második félidő.

Óvári Zsolt (jobbra) helyzete kimaradt az első félidőben (Fotó: Rákóczy Ádám / Kisalföld)

45. perc: Hosszabbítás nincs. Véget ér az első félidő.

44. perc: Bencze próbálja félpályáról átívelni a labdát Rusák fölött, de a gyirmóti kapus visszaér a kapuba.

40. perc: Medgyes lövése elmegy a Fadgyas kapuja mellett.

39. perc: Nem szabadul fel a gyirmótiak kapuja. Egy megpattanó kapura lövés után Kovács I. próbálja kapu felé pöckölni a labdát hat méterről, de célt téveszt.

38. perc: Óvári kellemetlenkedik a gyirmóti tizenhatoson belül, Rusák röplabdás mozdulattal kap bele a labdába, aztán a vendégek védői üggyel-bajjal ugyan, de szögletre mentenek.

35. perc: Herjeczki lövése egy hazai védőről pattan szögletre.

32. perc: Óvári középen centikkel marad csak le Kovács K. jobb oldali beadásáról.

30. perc: A kapura törő Pethő esik Csinger mellett a tizenhatos vonalánál. A játékvezető kifelé ítél szabadrúgást.

25. perc: Kovács I. 8 méterről, középről Rusák kezébe fejeli a labdát Benczenleitner bal oldali beadása után.

19. perc: Medgyes Z. lövése megy el a kapu mellett.

17. perc: Csörgőtől elpattan a labda a félpályánál, így Bacsától kap pazar labdát Óvári. Mire a kapu elé ér az ETO támadója, Polgár utoléri, de Óvári így is el tudja rúgni a labdát, amit a kapujából jól kimozduló Rusák véd.

16. perc: A kezdeti ETO-rohamok után inkább már a gyirmótiaknál van a labda, de komolyabb helyzetig nem jutottak el a sárga mezesek.

4. perc: Kiss M. jobbról beívelt szabadrúgását Fodor fejeli kapu fölé 8 méterről.

2. perc: Bacsa lövi a labdát kapura 12 méterről. A lapos, nem túl erős próbálkozás középre tart, így nem okoz gondot Rusáknak.

1. perc: A zöldben játszó hazaiak kezdik a meccset. Sárgában a gyirmótiak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző két fordulóban mindössze egy pontot szerző ETO FC a legutóbbi három mérkőzésén két vereséget szenvedő Gyirmót FC ellen.

A gyirmótiak hátvédjét, Helembai Márkot a hétvégi mérkőzésen a pályáról mentőautóval szállították el egy fejsérülést követően. AKisalföld információi szerinta fiatal játékos koponyatörést szenvedett. A két csapat közösen feszített ki molinót "Gyógyulj meg, Márk!" felirattal a kezdőrúgás előtt.