Győrben is nyerni tudott az Ajka

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2022.02.27. 13:50
Az ajkai Tóth Gergely és a győri Berki István küzdelme. A mérkőzés végén a fehérben játszó ajkaiak két góllal bizonyultak jobbnak a hazaiaknál (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld) <br />
Vogyicska Bálint még az első félidőben szerzett a vendég Ajkának vezetést, amit a hosszabbításban még növelnie is sikerült Csizmadia Zoltánnak, így Kis Károly együttese kétgólos győzelemmel tért haza az ETO otthonából a labdarúgó NB II 25. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

ETO FC–FC AJKA 0–2 (0–1)
Győr,
ETO Park, 400 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Kiss Balázs, Ország Péter)
ETO FC: Fadgyas – Kiss M., Csonka, Fodor (Bagi, 77.), Vincze Á. (Múcska, 64.) – Tuboly – Vitális (Bacsa, 59.), Berki (Toma, a szünetben), Vernes (Farkas B. 59.), Óvári – Priskin. Vezetőedző: Klausz László
FC Ajka: Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Présinger, Tar – Görgényi, Vogyicska (Csizmadia Z., 64.), Vizler (Lehoczky, 50.), Tóth G., Gaál B. (Sejben, 88.) – Szarka. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző
: Vogyicska (22.), Csizmadia Z. (90+2.)
Kiállítva
: Múcska (82., ETO)
Klausz László: – Számomra is szégyenteljes mérkőzés volt. Játékosaink elgondolkodhatnak, ilyen teljesítménnyel méltóak-e arra, hogy viseljék az ETO mezét.
Kis Károly: – Nagyrészt a mi akaratunk érvényesült, irányítottuk a játékot, s ha kellett, gyors ellentámadásokat vezettünk. Külön öröm, hogy nem kaptunk gólt.

A győriek négymeccses nyeretlenségi sorozattal vágtak neki a találkozónak. Az ajkaiak vendégként november elején győztek utoljára, ám a múlt hétvégén hazai pályán felülmúlták a pécsieket, így kétségtelenül jobb előjelekkel várhatták a győri mérkőzést – annak ellenére is, hogy a két csapat közül a hazaiak hét ponttal és négy helyezéssel a vendégek előtt álltak a forduló előtt.

Ezúttal végig az ajkaiak akarták jobban a győzelmet. Az ETO csupán egy lesgólig jutott, Priskin fejesét – nagyon helyesen – nem adta meg a játékvezető. A vendégek mezőnyfölénye a 22. percben érett góllá. Egy bal oldali szöglet után Szarka készítette le lövésre a labdát Vogyicska Bálintnak, aki 14 méterről a léc alá lőtt, 0–1. Gaál kétszer is szabadrúgásból veszélyeztette az ETO kapuját az első félidőben, Fadgyas azonban mindkét alkalommal résen volt.

A második játékrész is egy Gaál-szabadrúgással kezdődött, amit ismét védett a győriek kapusa. A félidő legnagyobb hazai helyzete egy jobb oldali beadás után alakult ki, ám középen többen is lemaradtak a labdáról. Ezzel szemben az ajkaiak több gólt is szerezhettek volna. Lehoczky nem sokkal a beállása után lőtte a labdát a kapu fölé, Gaál lapos szabadrúgását Fadgyas védte, Szarka pedig a rendes játékidő vége előtt gurított mellé. A meccs hajrájára megfogyatkozott a hazai együttes, és hiába küldött a pályára több támadó szellemű játékost is Klausz László, az ETO vezetőedzője, nemhogy az egyenlítés nem sikerült, de még helyzetig sem jutott el a győri csapat. Az Ajka viszont igen, a kitámadó győrieket a saját térfeléről induló Csizmadia Zoltán büntette meg egy mintaszerű góllal, 0–2.

20. Szolnoki MÁV FC25581224–38–1423

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, két góllal nyert a vendég Ajka. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Csizmadia Zoltán a saját térfeléről indulva kap labdát, a kapuig vezeti, és ellövi Fadgyas mellett a jobb alsóba. 0–2.

90. perc: Három perc a ráadás.

88. perc: Gaál Bálintot Sejben váltja az ajkaiaknál.

86. perc: Földharc a győri kapu előtt, Szarka végül kapu mellé gurítja a labdát.

Horváth Dánielnek, a vendégek kapusának nem volt sok dolga a mérkőzésen (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

82. perc: Újabb sárga lap Múcskának, ez már kiállítást ér.

81. perc: Bagi találja fejbe Szarkát: sárga lap ez is.

Szarka Ákos (fehérben), jobbján Priskin Tamás (zöldben) a győri kapu előtt (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

79. perc: Görgényi kap reklamálásért sárga lapot.

77. perc: Bagi érkezik Fodor helyére a hazai együttesben.

75. perc: Gaál Bálint 18 méteres szabadrúgása elmegy a sorfal alatt, és ha Fadgyas nem tenyereli ki a labdát, befért volna a jobb alsóba.

74. perc: Fodor rúgja fel Szarkát: sárga lap.

74. perc: Újabb veszélyes ajkai helyzet: a középre ívelt labdát Lehoczky rúgja kapu mellé.

71. perc: Tóth G. lövi a labdát kapu mellé hét méterről.

69. perc: Múcska Viktor kap sárga lapot.

64. perc: Vogyicska helyére Csizmadia Z. áll be a vendégeknél. Cserél az ETO is, Vinczét Múcska váltja.

60. perc: Toma jobb oldali, lapos beadása három győri előtt is elsuhan.

59. perc: Vernes helyére Farkas, Vitális helyére Bacsa érkezik a hazai oldalon.

52. perc: A csereként beállt Lehoczky lövi hét méterről kapu fölé a labdát egy bal oldali szöglet után.

50. perc: Vizlert Lehoczky váltja a vendégeknél.

A zöld mezes ETO nem játszott ma jól (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

49. perc: Tar fejeli a győri kapu mellé a labdát egy kapu elé beívelt szabadrúgás után.

47. perc: Gaál szabadrúgása után Fadgyas húzza le a labdát a levegőből.

A fehér mezes Gaál Bálint pontrúgásaival többször is veszélyeztette Fadgyas kapuját (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

46. perc: Berki helyett Toma játszik a folytatásban az ETO-ban: ez volt az egyetlen csere a szünetben.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45. perc: Nincs ráadás, vége az első félidőnek.

43. perc: Fadgyas öklözi ki Gaál léc alá tartó, szöglettel felérő szabadrúgását.

42. perc: Szarka vinné el a labdát Csonka mellett, aki keményen leütközi. Sárga lap.

38. perc: Ajkai szabadrúgás után egy győri védő kezére pattan a labda. A játékvezető nem ítél büntetőt, a vendégjátékosok tiltakoznak.

36. perc: Gaál lövi a labdát kapu fölé, 22 méterről próbálkozott.

28. perc: Újabb ajkai sárga lap, Tar Zsolt kapja.

24. perc: Vizler kap sárgát egy lerántás után, már nem az első szabálytalansága volt.

22. perc: GÓÓÓL! Vezet az Ajka! Egy bal oldali ajkai szöglet után Görgényi fejeli a labdát az ötösön álló Szarkának, ő visszagurítja Vogyicskának, aki 14 méterről a léc alá lő. 0–1.

Ajkai gólöröm Vogyicska Bálint találata után (Fotó: Huszár Gábor Kisalföld)

20. perc
: Szarka kis híján megtréfálja Fadgyast. A győri kapus későn rúgja el a labdát, az ajkai csatár blokkol, róla pedig kapu mellé pattan a labda.

15. perc: Újabb veszélyes ajkai beadás érkezik, ezúttal balról: Vincze azonban szögletre ment.

10. perc: Priskin fejeli a labdát Kiss M. szabadrúgása után a jobb alsóba, de lesről, így szabadrúgás kifelé.

Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld

8. perc: Jobbról érkezik az ajkaiak beadása, Kiss M. fejeli ki a kapu elől.

1. perc: Zöldben a hazai, fehérben a vendég együttes. Az ETO kezdi a meccset.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tavasszal még nyeretlen és mindössze két pontot gyűjtött ETO az első idei győzelmét az előző fordulóban a Pécs ellen arató Ajka ellen.