NB II: élre állt a Mezőkövesd, kiütéses Honvéd-siker

2013.03.31. 17:48
A labdarúgó NB II 20. fordulójában a vasárnapi játéknapon a Keleti csoportban kettő, a Nyugatiban egy mérkőzést játszottak. Keleten a Honvéd akadémistái Bobál Gergely vezérletével kiütötték az Újpest második csapatát, míg a Mezőkövesd egygólos győzelmével átvette a vezetést a bajnokságban. Nyugaton a Sopron magabiztosan győzte le a Paks II–t.

A Honvéd-MFA már az első félórában eldöntötte az Újpest B elleni mérkőzést Bobál Gergely vezérletével, aki tarthatatlan volt, az egyébként is hibát hibára halmozó újpesti védelemből bolondot csinált. A fiatal támadó két gólja mellett egy gólpasszt is adott, balszerencséjére azonban a szünetben sérülés miatt le kellett cserélni. Mozgalmas mérkőzést játszott egymással a Mezőkövesd és a Kazincbarcika is, a barcikaiak végül nagy árat fizettek azért, hogy az első félidő végén büntetőt hibáztak, hiszen Véber György együttese végül emberhátrányban harcolta ki a győzelmet. A találkozót összesen három piros lap színesítette, a hazaiaktól Szalai Vilmos mellett sportszerűtlen magatartása miatt a beállásra váró, még melegítő Bogdány Csabát is kiállította a játékvezető, míg a vendégektől Komlósi Ádám mehetett idő előtt zuhanyozni. Az egymás után második meccsét megnyerő Sopron hátrányból fordítva végül biztosan győzte le a Paks második csapatát.

NB II, 20. FORDULÓ

KELETI CSOPORT

BP. HONVÉD-MFA–ÚJPEST FC B 6–1 (4–0)
Bozsik-stadion, műfüves pálya, 100
néző. Vezette: Urbán E. (Péter T., Makkosné)
BP. HONVÉD II:
Szemerédi – Baráth, Gengeliczki, Pascariu, Canzian – Futó, Csontos, Lőrinczi (Csábi M., 78.) – Holender, Bobál G. (Erdélyi L., a szünetben), Kapacina (Diakite, 57.) Edző: Szijjártó István
ÚJPEST B:
Floszmann – Szokol, Molnár S. (Kálmán Zs., 56.), Litauszki, Baranyai – Eninful (Tóth B., 69.) – Dombai V., Banai B., Horváth R., Magos (Toricska, 56.) – Zamostny Edző: Víg Péter
Gólszerző:
Bobál G. (1–0) a 10., Pascariu (2–0) a 21., Bobál G. (3–0) a 27., Holender (4–0) a 31., Erdélyi L. (5–0) az 51., Toricska (5–1) a 63., Canzian (6–1) a 68. percben
Szijjártó István:
– Játékosaim ma mindent megtettek a szép sikerükért, amelyért egész héten keményen dolgoztunk. Nagyon szép akciógólokat rúgtunk, és kiváló egyéni teljesítmények voltak.
Víg Péter:
– Az első félidei katasztrofális védelmi hibáink után a második játékrészben már nem tudtunk javítani.

MEZŐKÖVESD-ZSÓRY–KAZINCBARCIKAI SC 2–1 (1–0)
Mezőkövesd, 1000
néző. Vezette: Németh Á. (Márton Zs., Butkai Zs.)
MEZŐKÖVESD:
Szántai – Hegedűs Cs., Szalai V., Kardos N., Éles Sz. – Dobos (Lipusz, 9.), Bognár I. (Nagy P., 90.), Farkas B., Petneházi (Bagi, a szünetben) – Hamar, Menougong Vezetőedző: Véber György
KAZINCBARCIKA:
Szabó Á. – Kiprich D. (Salvador, 84.), Komlósi Á., Fótyik, Horváth Sz. – Jeremiás (Horváth B., 67.), Kovács P., Fehér B., Tátrai – Casado, Vólent Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző:
Dobos (1–0) a 2., Kovács P. (1–1) a 46., Menougong (2–1) a 81. percben
Kiállítva:
Szalai V. (második sárga lap után) a 44., Bogdány (bemelegítés közben megjegyzésért) a 45., Komlósi (lekönyökölte Bognárt) a 89. percben
Véber György:
– Emberfelettit küzdött a csapat, tanúbizonyságot téve erejéről.
Kiprich József:
– Gratulálok a csapatnak. Három pontot hagytunk Mezőkövesden.

NYUGATI CSOPORT

SOPRONI VSE–MVM PAKS II 3–1 (0–1)
Sopron, műfüves pálya, 300
néző. Vezette: Berényi T. (Kiss I B., Mohos M.)
SOPRON:
Dénes – Fazakas, Bognár Zs., Vadas, Mészáros M. (Laczkovich, 74.) – Fazekas N. (Horváth A., 56.), Pintér A., Varga G. – Bali, Szabó L. (Balázs R., a szünetben), Deme Vezetőedző: Bücs Zsolt
PAKS II:
Kiss M. – Pap M., Szalontai (Laták, 72.), Lakatos G., Juhász D. – Mészáros I. (Szemán, 80.), Pintér N. – Hahn (Feil, 55.), Lázok J., Czinger, Pap R. Edző: Lengyel Ferenc
Gólszerző:
Pap R. (0–1) a 44., Horváth A. (1–1) az 57., Deme (2–1) a 74., Laczkovich (3–1) a 86. percben
Bücs Zsolt:
– Köszönjük a Paksnak és a játékvezetőknek, hogy partnerek voltak a meccs lejátszásában, melyet megérdemelten nyertünk meg.
Lengyel Ferenc:
– A második félidőben a szél segítségével a vasút fölénybe került, és a pontrúgásoknál elkövetett hibáinkat kegyetlenül kihasználta.