NB II: újonctól kapott ki a Puskás Akadémia, újabb csabai vereség

2016.08.10. 17:29
Rudolf Gergely vezető góljára 15 perccel később válaszoltak a zalaiak (Fotó: nyiregyhazaspartacus.hu)
Hétközi fordulót rendeztek a labdarúgó NB II-ben. A fél hatkor kezdődő mérkőzéséken a Békéscsaba vereséget szenvedett a Budaörstől, így három meccs után pont nélkül áll. A Soroksár hazai pályán kapott nagy pofont a Soprontól, míg az újoncpárbajban a Cegléd ikszelt a Cigánddal. Az esti meccseken a Puskás Akadémia 2–1-re kikapott az újonc Kozármisleny otthonában, míg a Nyíregyháza–ZTE rangadón 1–1-es döntetlen született. A Szolnok a Kisvárdát, míg a Balmazújváros a SZEOL-t győzte le.

A labdarúgó NB II 3. fordulójának rangadóján a Nyíregyháza a ZTE-t fogadta és a nyiregyhazaspartacus.hu tudósítása alapján az első félidőben a Szparinak több lehetősége is volt a gólszerzésre, de nem sikerült a hálóba találni. A 62. percben azonban igen, egy bedobás után Rudolf Gergely elé került a labda, aki 16 méterről az alsó sarokba lőtt. Bő tíz perccel később egyenlített a ZTE, egy szöglet után felpattant a labda, majd Városi Viktor a kapuba bólintott. A hajrában a játékvezető vált főszereplővé, előbb egy csúnya Babati Benjamin-becsúszást csak sárga lappal jutalmazott, majd Dragóner Filipet lökték el a 16-oson belül, de nem ítélt büntetőt, ellenben a reklamáló Szpari-kispadról két stábtagot is a nézőtérre küldött. A döntetlennel inkább a ZTE lehet elégedettebb.

Nagy meglepetésre az újonc Kozármisleny ideiglenes otthonában, Pécsett kapott ki a Puskás Akadémia. A felcsútiak Tischler Patrik tizenegyesgóljával az első félidőben még vezettek, de a szünet után Szekszárdi Tamás közeli lövésével és Lantos Levente fejesével a mislenyiek fordítottak. A hajrában a PAFC kapaszkodott, mindent megtett az egyenlítésért, de ez nem jött össze, így Szijjártó István csapata elszenvedte első vereségét.

Harmadszor is vereséget szenvedett, így a bajnokság utolsó helyén áll a Békéscsaba, amely a Budaörstől kapott ki Csákváron. Zoran Szpisljak együttese a meccs nagy részében irányította a játékot, gólhelyzeteket alakított ki, de nem talált a hálóba. A budaörsiek a 63. percben viszont megszerezték a három pontot érő gólt, egy távoli szabadrúgás kipattant Ribánszki Lászlóról, a kipattanót Kinyik Ákos lőtte a kapus felett a hálóba.

Taktikusan játszva meglepetés-győzelmet aratott a Sopron a Soroksár otthonában, amely a szünet után 27 perc leforgása alatt három gólt rámolt be a budapestiek kapujába. Először nyert idegenben a Vác, amely az újonc Dorog otthonában győzött, igaz, Zsolnai Richárd kiállítása után az utolsó fél órában magának tette nehézzé a meccset. A Csákvár is idegenben győzött, Toldi Gábor együttese az előző bajnokiján hét gólt szerző Szeged 2011 otthonából távozott három ponttal.

A jelek szerint újjáalakított csapatával szép pillanatokat adhat szurkolóinak a Szolnok, amely most a nála „papíron" erősebb Kisvárdát győzte le úgy, hogy már 3–0-ra is vezetett. A szabolcsiak a második félidőben kapaszkodtak, Rajczi Péter duplázott, de ez a két gól már csak szépségtapasz volt.

Megszerezte első pontját az NB II-ben a Cigánd, amely sokáig vezetett a Cegléd ideiglenes otthonában, Albertirsán, végül azonban a hajrában egyenlítettek a hazaiak. Magabiztos győzelmet aratott a Balmazújváros otthon az újonc SZEOL ellen, a hajdúságiak akár nagyobb különbséggel is nyerhettek volna. A Siófok Elek Bence duplájával verte meg a Mosonmagyaróvárt.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ – AUGUSZTUS 10. (SZERDA)

SZOLNOKI MÁV FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 3–2 (2–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 800
néző. Vezette: Nazsa Tamás (Horváth Róbert, Márkus Tamás)
SZOLNOK: Molnár-Farkas T. – Hajba, Balogh M., Papp Sz., Magyar B. – Kenderes, Kovács O. (Tóth B., 28.) – Csirmaz (Tóth L., 84.), Pintér N., Török M. (Tóth P., 74.) – Olasz D. Vezetőedző: Balogh Pál
KISVÁRDA: Ivancsics A. – Izing, Vermes, Papucsek, Vári B. (Rajczi, 56.) – Minczér, Lucas – Erős G. (Fodor A., 65.), Cseri T., Tihanyi (Talabér, a szünetben) – Grumics. Szakmai igazgató: Révész Attila
Gólszerző: Török M. (1–0) a 36., Vári B. (öngól, 2–0) a 38., Pintér N. (3–0) a 63., Rajczi (3–1) a 67., Rajczi (3–2) a 72. percben
Balogh Pál: –
Nagyszerű győzelmet arattunk. A végén feljött a Kisvárda, de megtartottuk előnyünket.
Révész Attila
: – Az első félidőben nagy hibákat követtek el védőim. Háromgólos hátrányból felálltunk, de nem érdemeltük volna meg a döntetlent.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–ZALAEGERSZEGI TE FC 1–1 (0–0)
Nyíregyháza, 1800
néző. Vezette: Oláh Gábor (Farkas Balázs, Becséri Gergely)
NYÍREGYHÁZA: Hermány – Szokol, Dvorschák, Rubus, Úr – Tamási Zs., Kártik (Dragóner F., 59.) – Szécsi M. (Holdampf , 59.), Rudolf, Rezes (Harsányi Z., 81.) – Pálinkás. Vezetőedző: Mátyus János
ZALAEGERSZEG: Szappanos – Villám (Sundas 67.), Króner, Nagy T., Deutsch – Patvaros – Babati (Szalkai, 90.), Végh G. (Gottfried 57.), Szakály A., Bedi – Városi. Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerző: Rudolf (1–0) a 61., Városi (1–1) a 76. percben
Mátyus János
: – Úgy gondolom, mindkét csapat dicséretet érdemel, mert remek mérkőzést játszottunk. Rengeteget tettünk most is a győzelemért, ami nem jött össze, de jó úton járunk.
Csató Sándor: – Mindkét csapat nyílt sisakkal, győzelemre játszott, és a döntetlenre rászolgáltunk. Ennek az eredménynek már súlya van, és erre építhetünk a jövőben.

KOZÁRMISLENY–PUSKÁS AKADÉMIA 2–1 (0–1)
Pécs, 200
néző. Vezette: Molnár Attila (Kepe Arnold, Máyer Gábor)
KOZÁRMISLENY: Helesfay – Kiss M., Gubacsi, Lantos, Kocsis A. – Nagy E., Szekszárdi – Pajor (Sinanovi, 67.), Kirchner (Causic, 90.), Beke – Nagy K. (Tóth M., 75.). Vezetőedző: Kovács Zoltán
PUSKÁS AKADÉMIA: Gőcze – Heffler T. Fényes, Lipcsei Á., Nagy Zs. – Molnár Cs., Zsidai – Gajdos, Márkvárt (Pekár, 67.), Makrai (Óvári, 67.) – Tischler. Vezetőedző: Szíjjártó István
Gólszerző: Tischler (11-esből, 0–1) a 32., Szekszárdi (1–1) az 58., Lantos (2–1) a 70. percben
Kovács Zoltán
: – Nekünk rangadó volt ez a mérkőzés, minden elismerésem a játékosaimé. A talált tizenegyes után is nekünk voltak lehetőségeink, ezért a második félidőben arra kértem a játékosaimat, higgyenek benne, tudnak fordítani. Örülök az első NB II–es győzelmünknek.
Szíjjártó István: – Saját magunkat vertük meg, a második félidőben nem láttam a két legfontosabb dolgot a játékosaimon, az agresszivitást és az alázatot. Ráadásul pontrúgásokból kaptuk a két gólt, pedig ezekre készültünk.

BFC SIÓFOK–MOSONMAGYARÓVÁR 2–1 (1–1)
Siófok, 180
néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Georgiou Theodoros, Iványi István)
SIÓFOK: Tajti – Tamaskó, Szalai, Czingráber, Farkas N. – Gál (Nagy J., 85.), Berde – Nagy D., Petneházi (Kovács D., 75.), Gréczi G. – Elek B. (Kozma, 90.) Vezetőedző: Goran Kopunovics
MOSONMAGYARÓVÁR: Tarczy – Bohner, Deák, Koszó, Galambos – Jasarevic (Kószás, 58.), Schmatovich, Darázs (Bartos, szünetben), Czár – Magasföldi, Mayer (Horváth M., 81.). Vezetőedző: Király József
Gólszerző: Elek B. (1–0) a 17., Magasföldi (1–1) a 35., Elek B. (2–1) a 62. percben
Goran Kopunovics
: – Megérdemeltük ma a győzelmet és a három pontot, ugyanis mi voltunk a jobb csapat. Többet birtokoltuk a labdát, volt elképzelésünk, és formás támadásaink is. Így szeretnénk tovább haladni.
Király József: – Egy döntetlenszagú mérkőzésen a Siófok egy talált góllal tudta megnyerni az összecsapást.

BUDAÖRS–BÉKÉSCSABA 1–0 (0–0)
Csákvár, 100 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Mohos Milán, Kiss Balázs)
BUDAÖRS: Ordasi – Horváth L., Kinyik, Gyurácz, Ódé – Sajbán Miklós, Csillag – Menyhárt A. (Ferkó, 89.), Bogáti (Stieber A., 72.), Deli (Horváth P., 60.) – Sajbán Máté. Vezetőedző: Miskei Attila
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Bényei, Fehér Zs., Szélpál,, Fabio – Szalai, Takács P., Bagi, Juhász Gy. (Ihrig-Farkas, 69.) – Birtalan (Urbin, 69.), Gránicz. Vezetőedző: Zoran Szpisljak
Gólszerző: Kinyik (1–0) a 63. percben
Miskei Attila
: – Még a leggyengébb csapat is tud nagy akarással és elszántsággal harcolni, azt ígérhetem, hogy soha nem adjuk fel a küzdelmet.
Zoran Szpisljak: – Sajnos még egy kudarc ért bennünket, megint mi voltunk azok, akik a mérkőzésen több helyzetet is kialakítottunk, de a legfontosabb dolog, a gól hiányzott. Így vereség lett a vége.

SOROKSÁR SC–SWIETELSKY SOPRONI VSE 0–3 (0–0)
Haraszti út, 500
néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Kelemen Attila, Szert Balázs)
SOROKSÁR
: Holczer – Csilus T., Gyepes, Gengeliczki (Silye, 86.), Valencsik – Haris, Sándor I. (Huszák, 77.) – Csilus Á. (Lovrencsics B., 71.), Koós, Pál A. – Bajzát. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
SOPRON: Gelei V. – Tóth D, Sifter, Kovács G., Szabó L. – Nagy P., Kapacina V. – Batizi-Pócsi, Soós (Garda, 89.), Gyürki (Eszlátyi 3, 59.) – Erdélyi (Deme, 72.). Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerző: Erdélyi (0–1) a 66., Sifter (0–2) a 74., Deme (0–3) a 92. percben
Lucsánszky Tamás
: – Ideges első félidő után a másodikban már nem játszottunk rosszul, de olyan hibákat vétettünk, melyeket ilyen szinten nem szabad. Gratulálok a Sopronnak.
Supka Attila: – Tartottunk a meccstől, hiszen a mezőny egyik legerősebb csapatához látogattunk. Mi még az építkezés időszakát éljük, lépésről lépésre kell haladnunk. Úgy érzem, megérdemelten nyertünk, annak ellenére, hogy voltak meleg pillanataink. Jól jöttünk ki a fordulópontokból, s a három gólunk önmagáért beszél.

BALMAZÚJVÁROS–SZEOL 2–0 (1–0)
Balmazújváros, 700
néző. Vezette: Takács Tamás (Albert István, ifj. Varga Gábor)
BALMAZÚJVÁROS: Horváth L. – Németh Á, Tamás L., Papp F., Balogh K. – Bódis, Farkas II B. (Varga K., 65.), Sigér (Hadházi, 80.), Vajda, Zsiga – Kovács Á. (Vólent, 71.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
SZEOL: Leindler – Kéri, Rácz L., Grünvald, Buzási – Harsányi, Forró, Ikonomu, Lévai (Ondrejo, 74.), Makszimovics (Papp Á., 88.) – Péter A. (Beretka, 63.). Vezetőedző: Tóth Ákos
Gólszerző: Zsiga (1–0) a 3., Rácz (öngól, 2–0) az 58. percben
Feczkó Tamás
: – Nagy mezőnyfölényben játszottunk és nagyon magabiztos győzelmet
arattunk.
Tóth Ákos: – Reális eredmény született, derekasan helytálltunk, de a pontszerzésre ezúttal nem volt esélyünk, miután korán gólt kaptunk.

DOROG–VÁC 1–2 (0–1)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 800 néző. Vezette: Farkas Tibor (Vígh-Tarsonyi Gergő, Török Katalin)
DOROG: Szemerédi – Grabant P., Berkó, Bora, Fekecs – Mészáros Á. (Sitku, 58.), Hartyán (Grabant B., 76.) – Kővári, Medgyes Z., Bor (Vígh Á., 64.) – Perovics. Vezetőedző: Németh Szabolcs
VÁC: Halasi – Hegedűs Cs., Dlusztus, Tóth F., Földi – Tóth G., Gulyás M. (Rusvay, 92.) – Kákonyi, Zsolnai R., Niedermüller – Szenes (Majoros, a szünetben, Sipeki, 72.). Vezetőedző: Nagy Tibor
Gólszerző: Tóth F. (0–1) a 6., Niedermüller (0–2) a 48., Perovics (11-esből, 1–2) a 83. percben
Kiállítva: Zsolnai R. (második sárga lap után) az 53. percben
Németh Szabolcs
: – Az első félidőben nem voltunk elég agresszívak, a második elején pedig elaludtunk, és kétgólos hátrányban már nem maradt sok esélyünk.
Nagy Tibor: – Kihasználtuk lehetőségeinket, kettő nullánál biztos voltam a győzelemben, de néhány játékos fegyelmezetlensége továbbra is sújtja a csapatot.

SZEGED 2011 GROSICS AKADÉMIA–AQVITAL CSÁKVÁR 1–2 (1–0)
Gyula, Grosics Akadémia pályája, 350
néző. Vezette: Takács János (Szilágyi Norbert, Szvetnyik Bence)
SZEGED: Szántai – Achim, Tóth G., Farkas M., Mészáros M. – Király P. (Geiger, 69.), Coroian, Horváth A., Zabari – Zádori (Balogh G., 55.), Germán (Andorka, 58.) Vezetőedző: Klausz László
CSÁKVÁR: Kovács D. – Pintér, Kiprich D., Póti, Baranyai – Molnár T., Mészáros D., Bakos, Oldal (Kékesi, 87.) – Nyilasi B. (Paudits, szünetben), Kocsis G. (Vallejos, 80.) Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző
: Király P. (1–0) a 7., Paudits (1–1) a 65., Baranyai (1–2) a 76. percben

Klausz László: – Egyértelmű, hogy az előző két meccsen a lábunkban elfáradtunk. Viszonylag jó első félidőt követően a másodikban az ellenfél talált egy gólt, s ezt követően már szinte mi húztuk magunkra az ellenfelet.
Toldi Gábor: – Végig bíztam benne, hogy sikerül megállítanunk a szegedi expresszt. A második félidőben olyan tempót diktáltunk, és olyan elánnal jöttünk ki, hogy nem megállítottuk, hanem kisiklattuk ezt az expresszt.

CEGLÉDI VSE–CIGÁND FC 1–1 (0–1)
Albertirsa, 400
néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Erős Gábor, Szalai Balázs)
CEGLÉD: Horváth G. – Nánási, Albert I., Farkas I. – Valkovszki, Babolek (Wild, 31.), Albert Á., Popovics (Markó, a szünetben), Asztalos (Horváth B., 70.) – Peres, Szabó V. Vezetőedző: Varga Attila
CIGÁND: Egyedi – Szilágyi, Csicsvári, Sorin, Molnár R. – Kasza, Nagy R., Angyal (Katona, 49.), Baksa – Barcsay (Roszel, 70.), Popescu (Jóni, 84.) Vezetőedző: Fogarasi Zoltán
Gólszerző: Barcsay (1–0) a 13., Albert Á. (1–1) a 84. percben
Varga Attila
: – Megint nem kezdett jól a csapat, aminek egy bekapott gól lett az eredménye. A második félidőben azonban átvettük az irányítást, bár helyzeteket nem alakítottunk ki, de szereztünk egy gólt a mérkőzés végén. A második félidei teljesítményért tudom megdicsérni a csapatot.
Fogarasi Zoltán: – Örülök, hogy megszereztük az első pontunkat az NB II-ben. A játék képe alapján itthagytunk két pontot, mert a hazaiaknak nem volt kidolgozott helyzete, mi pedig két kapufa mellett több ziccert is elhibáztunk. Ennek ellenére gratulálok a csapatnak.

1. Balmazújváros 3 3 4–0 +4 9
2. Szeged 2011 3 2 1 9–2 +7 6
3. Kisvárda 3 2 1 7–3 +4 6
4. Soproni VSE 3 2 1 4–1 +3 6
5. Szolnoki MÁV FC 3 2 1 6–6 0 6
6. BFC Siófok 3 2 1 4–5 –1 6
7. FC Csákvár 3 1 2 3–2 +1 5
8. Nyíregyháza Spartacus FC 3 1 2 2–1 +1 5