Lukács duplájával nyert a Diósgyőr az Ajka ellen

BERECZ CSABABERECZ CSABA
2022.08.17. 18:50
Először nyert hazai pályán a Diósgyőr (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 4. fordulójában második győzelmét aratta a Diósgyőri VTK csapata, amely 3–1-re nyert – az Ajka csak egy félidőt volt vele pariban.

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–FC AJKA 3–1 (1–1)
Diósgyőr, 2818néző. Vezette: Berényi Tamás (Becséri Gergely, Csatári Tibor)
DIÓSGYŐR: Danilovics – Farkas D., Viczián, Szatmári Cs., Bárdos – Holdampf, Bényei (Oláh B., 84.) – Jurek (Vajda B., 59.), Szőke (Radics, 84.), Papp M. (Bertus, 53.) – Lukács D. (Eppel, 84.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Jagodics B., Tar, Csemer (Présinger, 62.) – Görgényi – Sejben (Dragóner, 62.), Berzsenyi, Tóth G. (Kenderes, 62.) – Gaál B. (Tajthy, 81.), Szarka Á. (Vogyicska, 50.). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Jurek (17.), Lukács D. (53., 61.), ill. Gaál B. (35.)
Dragan Vukmir: – Elsősorban szeretnék gratulálni a csapatnak, és megköszönni a szurkolóknak, hogy támogattak minket. Sok helyzetünk volt, támadásokat vezettünk, de a vezetés megszerzése után elkerülhető gólt kaptunk. A második félidőre jól jöttünk ki, nyomtunk, szereztünk két gólt, és voltak még lehetőségeink. Van javítanivaló, de megérdemelten nyertünk ma.
Kis Károly: – Sajnos vereséget szenvedtünk. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, nulla egy után felálltunk, egyenlítettünk, és Szarka kényszerű kiválásig egyenrangú ellenfelek voltunk. Utána nem tudtuk úgy megtartani a labdát, ahogy kellett volna, ezt a gyors hazai támadók jól használták ki, jól indultak be. Balszerencsés volt Szarka kiválása, ettől függetlenül a hazai csapat megérdemelten nyert.

A két csapat közül az Ajka kezdte jobban a bajnokságot, két hazai meccsét megnyerte, és csak idegenben nem szerzett pontot, míg a DVTK, az első két forduló vereségei után, csak a múlt vasárnap szerezte meg első pontjait – amiket szeretett volna tovább gyarapítani.

A meccs első fertályórájában egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni, majd amikor a 17. percben az első valamirevaló támadás végigfutott a pályán, a hazai együttes megszerezte a vezetést. Lukács Dániel ekkor még ugyan kihagyta a ziccert, de a kipattanót Jurek Gábor a kapuba küldte (1–0). A hátrányba kerülő Ajkától többre volt szükség, és bár nagy nyomást nem tudott kifejteni, mégis egyenlített. Gaál Bálint révén a 35. percben, a támadó második lövésével küldte a bal felső sarokba a labdát azok után, hogy első kísérlete elakadt egy hazai védőben (1–1). Az első játékrész hátralévő részében a Diósgyőr volt veszélyesebb, Jurek aktivitása miatt érett a második gól, amely azonban a szünetig nem érkezett meg.

A második félidő elején előbb a vendégek cseréltek, mint utóbb kiderült, kényszerből, majd a hazaiak is frissítettek, és ez segített rajtuk. A becserélt Bertus Lajosnak csak pár másodpercre volt szüksége ahhoz, hogy gólpasszt adjon, az 53. percben a berobbanó Lukács Dániel lőtt közelről a kapuba (2–1). Az Ajka igyekezett feljebb védekezni, Gaálnak volt egy veszélyes lövése, ám a vendégek bátrabb játékuknak egy diósgyőri labdaszerzés után megitták a levét. Szőke Adrián szabadon vezethette fel a jobb oldalon a labdát, jól is adott középre, Lukács Dániel pedig csatárosan robbant a kapu elé, és közelről a hálóba bólintott (3–1). Erre reagálva hármas cserét dobott a pályára a Veszprém megyei együttes szakvezetője, de ettől nem lett jobb a csapata. A vendégek középpályássora nem, illetve csak nagyon ritkán tudta átjátszani a hazai védelmet, ám komoly gólszerzési lehetőséget nem sikerült kialakítaniuk.

A DVTK megérdemelten nyert, többet tettek a három pont megszerzéséért a piros-fehérek ezen a mérkőzésen.

Jurek Gábor szerzett vezetést a DVTK-nak (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

20. Budafoki MTE4223–7–42

93. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük, hogy velünk tartottak!

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

88. perc: Bertus baloldali szabadrúgását követően Eppel lőtt a bal kapufa mellé.

87. perc: Jagodics fejelt a bal kapufa mellé.

84. perc: Hármas csere a hazaiaknál, Bényei helyett Oláh Bálint, Szőke helyett Radics, Lukács D. helyett Eppel állt be.

81. perc: Gaál helyett Tajthy folytatja.

74. perc: Vajda kapura lövését fogta meg Horváth D.

73. perc: Bertus baloldali szögletét Szatmári fejelte kapura, Horváth D. a léc alól ütötte szögletre a lasztit.

70. perc: Folytatódik a találkozó.

69. perc: Ivószünet kezdődött a pályán.

67. perc: Bényei lőtt 22 méterről a bal felső sarokra, Horváth D. kapus remek mozdulattal mentett szögletre.

62. perc: Hármas csere a vendégeknél, Tóth G. helyett Kenderes, Csemer helyett Présinger, Sejben helyett Dragóner állt be.

Lukács Dániel (balra) nyolc percen belül lőtt két gólt (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

61. perc: GÓL! KETTŐVEL MEGY A DVTK! Szőke futott el a jobb szélen, kitűnően adott be, az érkező Lukács D. pedig 3 méterről a kapuba fejelt.3–1

59. perc: Jurek helyett Vajda folytatja.

56. perc: Gaál lőtt jobbról, 17 méterről, nem sokkal a jobb alsó sarok mellé.

53. perc: GÓL! ÚJRA ELŐNYBEN A DIÓSGYŐR! Bényei passzolta ki a labdát balra, a frissen beállt Bertushoz, aki néhány lépés után visszaadott középre. A játékszerről Bényei ugyan lemaradt, de a mögötte érkező Lukács D. az ötösről, egy védővel a nyakában, a kapuba bombázott.2–1

53. perc: Papp jött le Bertus állt be.

52. perc: Jurek kapott sárga lapot.

50. perc: Szarka helyett Vogyicska a pályán.

49. perc: Bényei indítása után Lukács D. a bal oldalon futott el, kaput célzó lövésébe azonban a vendégek bele léptek.

46. perc: Megkezdődött a második félidő.

A szünetig tartotta magát az Ajka a diósgyőri támadásokkal szemben (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

45+1. perc: Vége az első játékrésznek.

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

42. perc: Hazai labdaszerzés után Jurek középről lőtt, 15 méterről a kapust találta el.

39. perc: Jurek lőtt távolról a kapu fölé.

38. perc: Papp lőhetett középről, 13 méterről eleresztett bombájába Szűcs K. vetődött bele, akiről szögletre vágódott a labda.

37. perc: Jurek lövése pattant meg Berzsényin, akinek a lábáról centikkel a bal kapufa mellé vágódott a labda.

35. perc: GÓL! EGYENLÍT AZ AJKA! Gaál próbálkozott lövéssel a 16-os bal sarkánál. Elsőre Farkas D.-t találta el, a labda azonban visszapattant elé, másodszorra viszont a bal felső sarokba küldte a lasztit.1–1.

32. perc: Sejben lőtt középről, 22 méterről, a kapu fölé.

26. perc: Bárdos kapott sárga lapot.

26. perc: Folytatódik a mérkőzés.

24. perc: Ivószünet miatt áll a játék.

22. perc: Hazai labdavesztés után három a kettő ellen támadhatott az Ajka, ám Berzsenyi középről jobbra tett passza után Szarka erőtlen lövést küldött kapura, amelyet Danilovic könnyedén megfogott.

17. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A DVTK! Szőke iramodott meg a bal oldalon, majd remekül adott középre, ahol Lukács D. tisztán lőhetett, ám Horváth D. bravúrral hárította bombáját. A kapusról kipattanó labdára azonban Jurek érkezett, aki 11 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 1–0

11. perc: Gaál jobbról érkező beadásáról maradt le a hazai kapu torkában Sejben.

7. perc: Jurek jobbról érkező beadásáról maradt le centikkel, az ötösön, Lukács D.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Diósgyőri bemelegítés (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

ELŐZMÉNYEK

A DVTK-ban a magyar válogatottban is szerepelt Könyves részleges szalagszakadása miatt ezúttal sem bevethető.

Mindkét csapat szakvezetője négy helyen változtatott az előző fordulóbeli kezdőcsapatán. A vendégeknél Dragóner, Kenderes, Csizmadia és Doncsecz csak kispados volt, Berzsényi, Görgényi, Gaál és Sejben pedig kezdő. A DVTK-nál a sérült Hegedűs J. nem volt keretben, Vajda, Radics és Bertus a cserék közé került, Viczián, Jurek, Szőke és Papp pedig a kezdő sípszóra készülődhetett.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az immár nem pont nélküli Diósgyőr az idegenben első győzelmére hajtó Ajka ellen.