Dzsudzsák Balázs gólpasszal tért vissza, a DVSC legyőzte a PMFC-t

2020.09.28. 19:50
Dzsudzsák Balázs gólpasszal tért vissza a Debrecenbe (Fotó: Kovács Péter/Hajdú Bihari Napló)
A labdarúgó NB II 10. fordulójának záró mérkőzésén a listavezető Debreceni VSC 3–1-re legyőzte a Pécsi MFC-t. A Lokiban 13 év után ismét pályára lépett Dzsudzsák Balázs, aki a 81. percben gólpasszt adott Kinyik Ákosnak.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ
DEBRECENI VSC–PÉCSI MFC 3–1(1–0)

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 4180 néző.Vezette:Németh Á. (Vígh-Tarsonyi, Csatári)
DVSC: Zöldesi – Kusnyír, Kinyik, Poór, Korhut – Bódi (Tischler, 84.), Bényei Á., Varga J., Ferenczi J. – Bárány (Dzsudzsák, 73.), Sós (Bévárdi, 56.).Vezetőedző: Kondás Elemér
PMFC: Helesfay – Sági (Króner, 15.), Rácz L., Preklet, Katona L. – Grabant, Futó Zs., Geiger (Óvári, 60.), Hegedűs M. (Tihanyi O., 75.) – Adamcsek, Kónya D.Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Sós (9.), Bárány (67.), Kinyik (81.), ill. Adamcsek (62. – 11-esből)
Kondás Elemér: - Ez volt az eddig legnehezebb hazai meccsünk, masszív csapat a Pécs, ezért csak küzdve tudtunk nyerni. Dzsudzsák Balázsnak voltak szép villanásai, amit kértem tőle, azt meg is kaptam. Folyamatosan építjük be a csapatba, meglátjuk, hogy legközelebb bekerülhet-e a kezdőcsapatba.
Vas László: – Nem lehetek elégedett, úgy érzem, több volt ebben a meccsben. Jobb helyzetkihasználással akár pontot szerezhettünk volna, ennek ellenére megérdemelt a debreceni győzelem, ennyivel most mindenképpen jobb volt a Loki!

A forduló előtt listavezető DVSC célja nem lehetett más, mint a győzelem az újonc Pécs ellen. A mérkőzés 73. percében 13 év után lépett pályára a Lokiban Dzsudzsák Balázs, aki gólpasszal és győzelemmel tért vissza nevelőegyesületébe.

A hazai csapat kezdte aktívabban a találkozót, aminek hamar meg is lett az eredménye, a 9. percben Sós Bence révén megszerezte a vezetést a Loki. A folytatásban is a cívisvárosiak domináltak, de a vendégek előtt is adódott egy nagy lehetőség, Hegedűs Márk azonban elpuskázta ziccerét, így 10-s debreceni vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok.

A második játékrészben bátrabban futballozott a PMFC, kiegyenlítettebbé vált a játék, össze is jött az egyenlítés a vendégeknek. A 62. percben Adamcsek harcolt ki, majd értékesített egy tizenegyest. Sokáig nem örülhettek a baranyaiak, a szokásos Bárány Donát-gólnak köszönhetően ismét a Loki volt előnyben. A 73. percben, jött a várva várt csere, Dzsudzsák Balázs bő negyedórát kapott Kondás Elemértől, és meghálálta a bizalmat. Aktívan játszott, a 81. percben beadásábólKinyik fejelt a hálóba, beállítva a 3–1-es végeredményt.

Dzsudzsák Balázs gólpassza:

Security Check Required

Győzelmével a Loki továbbra is 100 százalékos hazai pályán, és vezeti a tabellát.

„Nagyszerű érzés volt újra itthon futballozni, ha erőben nem is vagyok még a topon, de augusztus óta edzek, s már nagyon hiányzott a játék. Jó érzéssel tölt el, hogy adtam egy gólpasszt, de lehetett volna kettő is belőle, ha Ferenczi jobban céloz. Sejtettem, hogy kimaradok a válogatott keretből, de most nem ezzel foglalkozom, a Debrecenre koncentrálok”– mondtaDzsudzsák Balázsaz M4 Sportnak a mérkőzés után.